Yunus Akgün: Şu anda amacım Adana Demirspor’u Avrupa’ya götürmek

semaver

New member
Spor Toto Harika Lig’de 52 puanla 5. sırada bulunan Adana Demirspor, cumartesi günü saat 20.30’da meskeninde karşılaşacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. İdman öncesi gazetecilere konuşan mavi-lacivertlilerin en formda isimlerinden Yunus Akgün ise Kasımpaşa maçındaki berbat futbolu unutturmak için Trabzonspor maçına yeterli hazırlandıklarını belirtti.

Akgün, “Geçen maç taraftarımızı ve liderimiz üzdük. Aslında güzel hazırlanmıştık maça. Lakin bunu alana yansıtamadık. Kasımpaşa son haftalarda formda bir ekip. Hocamız ‘Konsantre şayet olmazsanız bize sorun verebilir’ demişti o denli de oldu. Bu hafta Trabzonspor maçımız var. Bu maçı kazanıp geçen haftaki maçı unutturmak istiyoruz. Kadronun genel olarak tek bir maksadı var. O da 5 maçımızı kazanıp Avrupa’ya gitmek. Şuan Trabzonspor şampiyonluğu bekliyor. Bizde o maçı bekliyoruz, hazırlanıyoruz. Zira birinci maç Trabzon’da yeterli oynamamıza karşın hak etmediğimiz bir skor almıştık. Bu maçı kazanmak için her şeyi yapacağım” tabirlerini kullandı.

“TEK MAKSADIMIZ ADANA DEMİRSPOR’U AVRUPA’YA GÖTÜRMEK”

Dönem sonu Galatasaray’a gideceğini de belirten Akgün, “Galatasaray’a döneceğim mukavelem 2024’e kadar orada devam ediyor. Lakin şu anda onu hayli düşünmüyorum. Zira şu anda tek amacımız Adana Demirspor’u Avrupa’ya götürmek. Dönem bitince oturup konuşacağız. Her grubun oyun sistemi farklı. Ben bu oyun sistemiyle Adana Demirspor’a tam uydum. Galatasaray’a gittiğimde oradaki hoca nasıl oynatacak, nasıl uyacağım bakılırsaceğiz. Trabzonspor maçını taraftarımızın dayanağıyla kazanmak için alanda olacağız” halinde konuştu.