Vefa Küçük’ten Tanju Çolak’ın olay tezine karşılık: Palavra söylüyor

semaver

New member
Fenerbahçe yöneticisi Vefa Küçük, Tanju Çolak’ın Fenerbahçe’ye transfer fiyatının Turgut Özal tarafınca örtülü ödenekten ödendiği kelamlarına yanıt verdi. Küçük, Tanju Çolak’ın kelamlarını yalanladı ve “Öncelikle transfer fiyatı 4,5 milyar TL değil, 3 milyon dolar olarak ödendi. Ve bu parayı lider Metin Aşık ile yöneticiler Aziz Yıldırım, Osman Yalçın ve ben ödedik” biçiminde konuştu.

“PARAYI TURGUT ÖZAL ÖDEDİ” DEMİŞTİ

Açıklamalarda bulunan Tanju Çolak Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transferiyle ilgili birinci sefer “Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ağlayarak gittim. 4.5 milyara gittim. bu biçimde bu biçimde bir para yok futbolda. Parayı Turgut Özal, örtülü ödenekten verdi. Hasta Fenerbahçeliydi” demişti.

Tanju Çolak’ın Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğu 1991 yılında Fenerbahçe idaresinde yer alan Vefa Küçük, eski futbolcunun argümanlarının gerçeği yansıtmadığını söylemiş oldu.

Ajansspor’a konuşan Küçük, “Tanju Çolak palavra söylüyor. Öncelikle transfer fiyatı kendisinin bahsetmiş olduğu üzere 4,5 milyar TL değil, 3 milyon dolar olarak ödendi. Ve bu parayı lider Metin Aşık ile yöneticiler Aziz Yıldırım, Osman Yalçın ve ben ödedik. Çolak’ın argüman ettiği üzere dışarıdan bir fondan, örtülü ödenekten ödenmedi. 4 idare konseyi üyesi olarak bizler ödedik” dedi.