Üniversiteli genç annesine şiddet uygulayan babasını öldürdü: Ayırmak istemiştim

Islık

Member
Olay, Başakşehir 1. Kısım Mahallesi’nde geçtiğimiz salı günü akşam saatlerinde yaşandı. Teze göre, plastik işletmeciliği yapan Ömer Sedat Ç. konutta uyuşturucu kullandıktan daha sonra eşi E.Ç. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle Ömer Sedat Ç, eşine şiddet uygulamaya başladı. O sırada konutta bulunan çiftin oğlu B.Ç. sesleri duyar duymaz odaya geldi. Babasının, annesine şiddet uyguladığını nazarann B.Ç. annesini kurtarmaya çalıştı. B.Ç. babası Ömer Sedat Ç’yi sakinleştirmeye çalıştı lakin başarılı olamadı. Bunun üzerine B.Ç. konutta bulunan silahla bir el ateş etti. Başına kurşun isabet eden Ömer Sedat Ç. olay yerinde hayatını kaybetti. Üniversite öğrencisi B.Ç., hadisede kullandığı silahla polis merkezine giderek teslim oldu.

“AYIRMAK İÇİN BİR EL ATEŞ ETTİM”

B.Ç. emniyetteki tabirinde, babasının annesine şiddet uyguladığını görür görmez ayırmak istediğini lakin başarısız olduğunu belirterek, “Evde bulunan tabancayla ayırmak için bir el ateş ettim” dediği öğrenildi. Anne E.Ç.’nin ise eşinin meskende uyuşturucu kullandığını, kendisine şiddet uyguladığını, oğlunun ise babasını engellemek isterken ateş ettiğini söylemiş olduği öğrenildi.