Trabzonspor taraftarı dev afişle şampiyonluğu resmetti

semaver

New member
Süper Lig’in tepesindeki Trabzonspor’un taraftarlarını yaklaşan şampiyonluğun heyecanı sardı. Bordo mavili kadro şampiyonluğu ilan etmedilk evvel hazırlıklara başlayan taraftarlar, kent meydanını bayrak ve afişlerle donattı. Evvelki gün kent merkezinde bir otelin ön cephesine asılan 350 metrekarelik Trabzonspor afişi, bordo mavili taraftarları hayran bıraktı.

Afişte vefat eden Trabzonspor eski teknik yöneticisi Özkan Sümer, eski kulüp lideri Şamil Ekinci, eski asbaşkan Derviş Bayraktar, şehit Eren Bülbül, Kazım Koyuncu, ‘Dozer’ lakaplı futbolcu Cemil Usta ile Trabzonspor’un yaşayan efsanesi eski teknik yönetici ve futbolcu Ahmet Suat Özyazıcı resmedildi. nazarannlerin fotoğraf çekmeden geçmediği afişte ayrıyeten şampiyonluk döneminin lideri Ahmet Ağaoğlu, teknik yönetici Abdullah Avcı ve futbolculara yer verildi.

‘DİĞER EFSANELERİMİZ İÇİN DE ÇALIŞMA YAPACAĞIZ’

Afişi yaptıran Buğra Bayraktar, Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’nın şampiyonluk inancı aşıladığını ve birinci kez bu sene yaşanacak şampiyonluğa inandığını söylemiş oldu. Afişin babasının fikri olduğunu ve 2 ay evvel çalışmalara başladığını anlatan Bayraktar, “Tasarımcı arkadaş resmi elde tek tek çizdi. Afişte vefat etmiş efsanelerimiz, mevcut liderimiz, hocamız var. Eren Bülbül de büyük bir Trabzonsporluydu, çocuktu ve artık Türkiye’nin bir kıymeti, onun da afişte olmasını istedik. Kazım Koyuncu Trabzonlu olmamasına karşın bizden daha yeterli bir Trabzonspor ruhu vardı, ona da yer verdik. Cephemiz lakin buna el verdi. İlerleyen günlerde başka efsanelerimize de yer vereceğimiz bir çalışma yapacağız” dedi.

‘ŞAMPİYONLUĞU RESMETMEK İSTEDİK’

Şehir olarak da şampiyonluğa inandıklarını söyleyen Bayraktar, “Hocamızın son maçta ‘sandıklardan bayrakları çıkarın’ demesiyle bu işi hızlandırdık. Kente heyecan yarattıysak ne keyifli bize. Afişi yaparken epey duygulandık. Şampiyonluğu resmetmek için bu projeyi hayata getirdik. Umarım yapabilmişizdir” diye konuştu.

‘GÜZEL BİR ANI OLDU’

Afişi yaptıranlara teşekkür eden Meldanur Şahin, “Gece geç saatlerde afişin asıldığını toplumsal medyada gördüm. Gururlandık ve keyifli olduk. Efsanelerimiz ve maçta oynayan oyuncular da afişte yer aldı” tabirlerini kullandı.

Vatandaşlardan Murat Şengül de, “Afişte hem Eren Bülbül hem Kazım Koyuncu var. İkisine de yer vermelerinden dolayı epey memnun oldum” dedi.

‘ÖZKAN SÜMER’İ GÖRÜNCE DUYGULANDIM’

Üniversite öğrencisi Büşra Taşhan, “Burada birinci yılım ve şampiyonluk coşkusunu yaşamak için bayram tatilinde memleketime gitmiyorum. Trabzonspor’u epey sevdiğim için bu kentte okumayı tercih ettim. Afiş epey hoş olmuş. Özkan Sümer’i görür görmez fazlaca duygulandım” sözlerini kullandı.

Süleyman Gündoğu da, “Buradan herkes geçtiği için göze çarpıyor. Hem eskilerimiz hem yenilerimiz afişte var, hoş bir anı oldu” tabirlerine yer verdi.