Roberto Mancini acısını anlattı! ‘Bir kardeşimi kaybettim’

semaver

New member
İtalya Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Roberto Mancini, eski kadro arkadaşı Sırp futbol adamı Sinisa Mihajlovic’in vefatıyla “bir kardeşini kaybettiğini” belirtti.

Mancini, futbolculuk mesleğinde Sampdoria ve Lazio’da birlikte forma giydiği, Inter’de yardımcı antrenörü olan 30 yıllık dostu Mihajlovic’in dün hayatını yitirmesinin akabinde Corriere dello Sport’a kouştu.

Deneyimli teknik adam, Mihajlovic için “yaşamımızın tüm basamaklarını birlikte geçirdik. En azından en mühimlerini bir arada aştık. O benim için bir kardeşti, evet ben bir erkek kardeşimi kaybettim. Zira bizimkisi arkadaşlığın ötesindeydi. Bu aslında bu kadar fazlaca duyguyu paylaştığınızda kaçınılmaz bir durum.” sözlerini kullandı.

Mancini, Mihajlovic’i birinci sefer 1990-1991’de Kızıl Yıldız’ın Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı yıl gördüğünü ve o periyot forma giydiği Sampdoria’ya alınması gerektiğini yöneticilerine dediğini aktarırken, “O periyot Roma bizden daha başarılı oldu, onlar aldı fakat 2 yıl daha sonra en nihayet bizim gruba geldi ve büyük maceramız başladı. Sampdoria’da, Lazio’da ve Inter’de epeyce şey paylaştık. bir epey şeyi ortak bir yolda kazandı. Sinisa her vakit yanımda oldu, artık de olacak.” yorumunu yaptı.

Roberto Mancini, 1999’da Lazio’da forma giyerlerken Parma deplasmanında topuğu ile attığı golün mesleğinin en güzel golü olduğunu ve bu golü kendisine Mihajlovic’in attırdığını anlattı.

Mancini, “53 yaşında birinin bu kadar gençken bu biçimdesine amansız bir hastalıktan gitmesi hiç adil değil. Sinisa, alanda olduğu üzere son ana kadar aslanlar üzere gayret etti. Onu her vakit bu biçimde kaya üzere set ve yürekli biçimde hatırlayacağım.” sözlerini kullandı.

Futbolda hem oyunculuk hem antrenörlük mesleğinin hayli büyük kısmını İtalya’da geçiren Mihajlovic’in vefatı İtalyan basının manşetlerine de yansıdı.

Corriere dello Sport; “Büyük Sinisa güle güle”, La Gazzetta dello Sport; “Hoşça kal Mihajlovic. Her vakit Sinisa”, Tuttosport; “Büyük Sinisa” ve Vilayet Messaggero da “Savaşcının dersi” manşetleriyle Sinisa Mihajlovic’in vefatını okuyucularına duyurdu.

Bu ortada, Roma Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Mihajlovic’in naaşının pazar günü Roma’da taziye ziyaretine açılacağı açıklandı.

bir müddetdir lösemi tedavisi nazarann Mihajlovic cuma günü ömrünü kaybetmişti.

Kariyerinde Roma, Sampdoria, Lazio, Inter üzere İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) kadrolarının formasını giyen, Sırbistan Ulusal Ekibi’nin yanı sıra, bir daha İtalya’da Fiorentina, Sampdoria, Milan, Torino ve son olarak Bologna’da teknik yöneticilik yapan Sinisa Mihajlovic’e birinci vakit içinderda Temmuz 2019’da lösemi tanısı konulmuş, genç teknik adam aldığı tedavilerle 2020 yılında hastalığı atlattığını açıklamıştı.

Mihajlovic, bu yılın mart ayında o periyot çalıştırdığı Bologna Kulübünde olağanüstü bir basın toplantısı düzenleyerek “sinsi” olarak tanımladığı hastalığın bir daha nüksettiğini duyurmuştu.