Paris Saint-Germain Teknik Yöneticisi Christophe Galtier’den Lionel Messi ve Kylian Mbappe açıklaması

semaver

New member
Paris Saint Germain’in teknik direktörülüğünü yapan Fransız çalıştırıcı Christophe Galtier, gruptaki yıldız oyuncuların geleceğine ve grup yapısına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“BURASI BİR ŞOV MERKEZİ”

İspanyol basınına konuşan Galtier, “Paris Saint-Germain, bir şov merkezi pozisyonunda. Ekibin başına geçtiğimde birinci fikrim ‘Biz hayli fazla gol atmalıyız’ oldu. Bunun için oyuncular için olabildiğince rahat hissedecekleri bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz. Lakin Şampiyonlar Ligi’nde biraz fazla gol yediğimiz hakikat. Şayet ileri safhalara geçmek istiyorsak savunmamızı güçlendirmeliyiz” dedi.

“FUTBOL BİR BİLİM DEĞİL”

Şampiyonlar Ligi’nden elenen büyük kulüplerin sorulması üzerine Galtier, “Juventus, Atletico Madrid ve Barcelona’nın elenmesi beni fazlaca şaşırttı. Bu ekipler her vakit üst cinslerde yer almaya alışkın lakin bu durum bize futbolun bilim üzere hesaplanabilir olmadığını gösterir. Bayern Münih ve Napoli’nin küme etaplarındaki performanslarına ise hayran kaldım, sahiden epey iyilerdi” tabirlerini kullandı.

“BU KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUMU BİLMİYORDUM”

PSG’nin teklifini birinci duyduğunda epeyce şaşırdığını söyleyen Fransız teknik yönetici, “Luis Campos bana bu biçimde bir ihtimal olduğunu söylemiş olduğinde kendi kendime ‘Of! Bu inanılmaz’ dedim. Luis ile yalnızca 5-6 dakika konuştuk. sonrasındasında eşimle konuştum ve bana ‘Bu teklifi kabul edecek kadar kuvvetli hissediyor musun?’ dedi. O kadar kuvvetli olup olmadığımı bilmiyordum lakin bu usul bir teklifi hayatınız boyunca bir kere alırsınız” dedi.

“MESSI’NİN KALMASI ONA BAĞLI”

Lionel Messi’nin performansını ve gruptaki geleceğini kıymetlendiren Galtier, “Messi’nin Dünya Kupası’ndan daha sonra performansının düşüp düşmeyeceğini kimse bilemez ancak bunu niye düşüneyim ki? Bu fikrin altında Messi’nin sırf Dünya Kupası için hazırlandığı yatıyorsa buna katılmıyorum. Leo’nun ekipte kalıp kalmayacağı biroldukça parametreye bağlı. En kıymetlisi de kendi isteği. Burada memnun mu yahut PSG’de devam etmek istiyor mu? sormamız gereken sorular bunlar. Messi ile bu husus hakkında hiç konuşmadım. Bu Luis Campos ve oyuncu içinde görüşülen bir konu” dedi.

“MBAPPE PARAYI SEÇMEDİ”

Kylian Mbappe hakkındaki ayrılık haberlerini de kıymetlendiren Galtier, “Kylian’ın durumu da Messi ile tıpkı. Şayet bir oyuncu kulübünde memnun ise ayrılmak için bir niçini olmaz. Memnun olmak için de işinizden keyif almalısınız. Şu anda herkes işinden keyif alıyor ve kimsenin ayrılmak için bir niçini yok. Kylian’ın burada kalma niçini hiç bir vakit para olmadı. O, sahiden PSG’yi epey seviyor ve burada keyifli olduğuna eminim” diyerek kelamlarını noktaladı.