OLIVIER ROUSTEING, JEAN PAUL GAULTIER’İN KONUK COUTURE DİZAYNCISI OLDU

Musa

New member
Glenn Martens’in etkileyici Jean Paul Gaultier couture yorumundan daha sonra sırada konuk olarak Balmain’in Kreatif Yöneticisi Olivier Rousteing var. “Her vakit Jean Paul Gaultier dünyasına bayılıyordum ve ondan ilham alıyordum” diyen Rousteing, geçtiğimiz gün Gaultier’in atölyesinden fotoğraflar paylaşarak bir hayalin gerçeğe dönüştüğünü vurguladı.

Önümüzdeki Temmuz ayında Paris Couture Moda Haftası’nda sergilenecek bu tek seferlik iş birliği, Gaultier’in ‘ihtişam ve çekiciliğine’ dikkat çekecek. Gaultier’in ünlendiği periyotlarda yalnızca bir çocuk olsa da Gaultier’in tasarım estetiğinin özgürleştirici tesirde ve toplumsal değişime sebep olduğunu söyleyen Rousteing, “Bence benim jenerasyonumdan biroldukça insanın olmak istedikleri kişi konusunda özgür hissetmelerine yardımcı oldu. Beşerler, şimdiki uğraşımız için geçmişte öncü olanları her vakit hatırlamalı” dedi.

Balmain’in Sonbahar Kış 2022 defilesinde ön sırada oturan Gaultier, bir iş birliği söylentilerine sebep olmuştu. çabucak sonrasında Instagram’da Gaultier atölyesinden paylaşımlarına devam eden Rousteing, “Jean Paul Gaultier’in yeni Couture defilesinin konuğu olmaktan gurur duyuyorum. Temmuz için hazır olun, benim seyahatimin bir modülü olacaksınız. Yapabileceğimiz her şeyi hayal edin, benimle favori Jean Paul Gaultier anlarınızı paylaşın ve bu yeni haute couture’u birlikte inşa edelim” yazdı.