Öğretmen, öğrenci, arkadaşın annesi: Dertler “Evde” Ozon

Yasmin

New member
ROMA – Yönetmenin tarzı gibi gizemli, ilgi çekici, ince ince rahatsız edici: EvdeFrançois Ozon’un sinemalarımıza giriş yapacak orijinal gerilim filmi, sınıflandırması gerçekten zor olan filmlerden biri. Tek başına karakterlerle dolu, kendi yollarında kaybolmuş, bir profesör (Kristin Scott Thomas ile kurgusal olarak evli olan Fabrice Luchini) ile yabancılaşmış ve yetenekli genç öğrencilerinden biri arasında gelişen ilişki etrafında dönüyor. Ve şiirlerine malzeme bulmak için bir arkadaşının hayatına gizlice giren ve annesiyle (Emmanuelle Seigner) bir bağ kuran da tam olarak bu garip çocuktur.

FİLMİN İLK 8 DAKİKASINI İZLE

GÖRÜNTÜLER – RÖMORK

Gerçekle kurguyu sürekli olarak birleştiren sıra dışı bir film, yarından (18 Nisan) itibaren sinemalarda. Filmin atmosferi ve hikayeleri hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için ise Repubblica.it, filmin ilk 8 dakikasının (7 dakika 44 saniye, isterseniz 7 dakika 44 saniye) tam görüntüsünü mutlak bir ayrıcalıkla sunuyor. kesin olmak istiyorum). gibi filmlerin yazarı Fransız yönetmenin pek çok hayranı için kumun altında Ve Potiche – Güzel heykelcikKaçırılmaması gereken bir fırsat.

Ve cazibesinin nedenleri arasında Evde, oyuncularının performansları var. Sadece iki ana erkek karakterin – emektar Luchini ve şaşırtıcı, çok genç Ernst Umhauer – yorumcularının değil, aynı zamanda kadın karakterlerin de, sadece görünüşte yan yana: Ne de olsa Ozon, aktrisleri çok iyi yöneten bir yönetmen. ve geçmişte Catherine Deneuve ve Charlotte Rampling gibi süperdivalara büyük fırsatlar vermiş olan. Özellikle bu durumda, Madame Polanski, Emmanuelle Seigner’a her zamankinden farklı bir rol veriyor: “Genellikle şehvetli ama agresif kadınları bünyesinde barındırıyor – Ozon’un yorumunu yapıyor – burada çok anaç, tatlı ve şefkatli. Onun doğrudan olmasını istedik, naif, zerre kadar sapkınlık olmadan. Ona verdiğimiz saç ve makyajdan da anlaşılacağı üzere orta sınıf bir kadın”.

Emmanuelle’e gelince, karakterini “eğlenceli” bulduğunu söylüyor: “Senaryoda, tanımlanması zor, gizemli, değişken bir kadın figürü. Kesinlikle pasif bir kız, benim aksime. Onu çok inşa etmek gerekiyordu. fiziksel düzeyde: ve ben asla bir şey inşa etmeyen biriyim, setlerde bana yapmam söyleneni yaparım.karakter geliştiren bir oyuncu değilim: söylememeliyim ama doğru. tam da bu nedenle çoğu zaman oyunculuk mesleğinden nefret ediyorum ve aynı zamanda bir şarkıcıyım: şarkı söylemek, oyunculuk yaptığım zamandan çok daha sakin olmamı, kendimi bırakmamı sağlıyor.”

Bu şaşkınlıkların ötesinde, Seigner’ın bu tatlı ve mütevazi rolde bile ondan çok uzakta şehvetli görünmeyi başardığı bir gerçektir: “Ama kendimi hiç de seksi bulmadım – diye temin ediyor – sonunda biraz iyileşiyorum ama filmi gördüğümde şok oldum, kendimi hiç tanıyamadım. Ama önemli değil: oyunculuk moda fotoğrafı çekimi yapmak değil”. Hele ki işin içinde Ozon gibi yönetmenler varsa buna hiç şüphe yok.