NHL Oyuncu Anketi: Neden yüzde 78'i boyun koruma zorunluluğu olmaması gerektiğini söylüyor?

semaver

New member
Amerika Birleşik Devletleri'nde gençlik hokeyinde zorunlu boyun koruyucuları getiriliyor.

Kanada ve diğer birçok ülkede zaten zorunlu olan, sporu Amerika Birleşik Devletleri'nde amatör düzeyde düzenleyen USA Hokey, kesilmeye karşı korumayı (yani boyun korumasını ve aynı zamanda kesilmeye dayanıklı çoraplar, kollar) “önerme” politikasına uzun süredir bağlı kalıyor. ve iç çamaşırı.

Karar Pazar günü açıklandı ve eski NHL oyuncusu Adam Johnson'ın İngiltere'deki bir maç sırasında boynunun kesilmesi sonucu ölmesi üzerine konunun gündeme gelmesinden yaklaşık dokuz ay sonra, 1 Ağustos'ta yürürlüğe girecek.

O zamandan beri giderek daha fazla NHL oyuncusu ya düzenli olarak ya da rahat bir şeyler bulmak için boyunluk takmaya başladı.

Bir oyuncu “Giderek daha fazlasını görüyorsunuz” dedi Atlet. “Gömleğimi bileklerime giyiyorum. Giderek daha fazla boyun koruyucunun olacağına inanıyorum.”

Bir parçası olarak bizim 2023-24 NHL Oyuncu Anketinde bu oyunculara, profesyonel düzeyde benzer bir göreve, boyun koruyuculara ve diğer kesilmeye dayanıklı ekipmanlara ilgilerinin ne olabileceğini sorduk.

Gördüğünüz gibi çoğunluk için (bu soruyu yanıtlamak isteyen 181 kişinin yüzde 78,45'i) bu kesinlikle mümkün değil:

Birçok oyuncu için bu kişisel tercihe bağlıdır.

“Bunun sadece sizin kararınız olması gerektiğini düşünüyorum” dedi biri.

Bir başkası, “Erkeklerin bunları kullanması akıllıca olur ancak bunun zorunlu olması gerektiğini düşünmüyorum” diye ekledi.

Üçüncüsü, “Bu sizin riskiniz, değil mi?” dedi. “Bu onun hayatı.”

“Hayır” oyu veren oyunculardan bazıları, geçmişte paten yaparken kesilmeye maruz kalan biri de dahil olmak üzere, boyunluklar ve diğer kesilmeye karşı koruma malzemeleri taktıklarını söyledi.

“Ben takıyorum. Benim başıma geldi. Bence bu size kalmış. Bence bir zorunluluk var (olmamalı).”

Başka bir oyuncu, “Onlardan bunu yapmalarının istenmesi gerektiğini düşünmüyorum, ancak bunları giymemenin aptalca olduğunu düşünüyorum” dedi. “Neden bunu yapmıyorsun?”

Üçüncüsü, “Hepimiz büyük çocuklarız” dedi. “Ben şahsen onları giyiyorum. Ama buna mecbur muyuz? HAYIR.”

Birçok oyuncu tarafından paylaşılan bir fikir, başlangıçta reşit olmayanlar ve gençler için kesilmeye karşı korumanın zorunlu kılınmasıydı; oyuncular ekipmanı giymeye alıştıkça bunu NHL'ye de dahil etme fikri vardı.

Bir oyuncu, “NHL'de buna ihtiyaç duyulacağını düşünmüyorum” dedi. “Ama küçük hokeyde böyle olması gerektiğini düşünüyorum.”

Bir diğeri, “NHL bunu zorunlu kılsaydı, bunu kabul ederdim” dedi. “Fakat siperliklerle olduğu gibi onlarla oynamaya alışkın olmayan herkes üzerinde kullanılmalı.”

Bazı oyuncular şu anda Skate Cut Guard'ın yapımından memnun olmadıklarını belirtti.

Bir oyuncu, “Sanırım hepimiz bir miktar risk olduğunu biliyoruz, ancak insanların rahat giymesi için paten kesim teknolojisinin olması gerektiği yerde olması gerektiğini düşünmüyorum” dedi. “Bileklerimde bir şeylerin olması hissinden hoşlanmıyorum. Boyun koruyucuyu denedim. Çok yüksek ve çok dar olduğunu hissettim. Buna alışmak biraz zaman alacak.”

“Erkeklerin giydikleri şeylerle kendilerini rahat hissetmelerini istiyorsunuz.”

NHL takımları seçenekler sunmak için üreticilerle çalıştı ve bazı oyuncular bunun doğru yanıt olduğunu söyledi.

İçlerinden biri, “Şu anda yaptıklarının mükemmel olduğunu düşünüyorum, yani daha fazla şey sağlıyorlar” dedi.

Bir başkası, “Sağlanmalı ama zorunlu değil” dedi.

Bir diğeri “Buna sevindim” dedi. “Birçok iyi seçenek var. Çorabı giyiyorum. Adam Johnson'ın başına gelenlerden sonra hepimiz biraz daha fazla giymek isteyebiliriz. Bu herkesin gözünü açacak bir şey.”

NHL oyuncularının genel havası göz önüne alındığında, bazıları ileriye dönük gerçekçi bir yol görmediklerini ifade etti.

Bir oyuncu, “Evet demek istiyorum çünkü bir daha kimsenin incinmemesini isterim” dedi. “Ama bence bunu söylemek yapmaktan daha kolay.”

Bir diğeri, “Uygulaması zor olurdu” dedi. “Belki gelecekte.”

Bir oyuncu, test aşamasına karar vermeden önce ligin boyun, el ve ayak bilekleri için kesilmeye dayanıklı ekipmanlara ihtiyaç duyacağı bir senaryo sundu.

“Belki de sadece kısa bir süre için gerekli olsaydı ve herkes bunu en azından biraz denemek zorunda olsaydı, pek çok insan buna sadık kalırdı” dedi. “Herkesin kendi tercihi olmalı ama evet derse buna karşı çıkmam.”

Bir başkası, “Herkesin bunu denemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Evet cevabını veren oyuncular arasında, karar vermeden önce oyuncuların buna alışmasına izin verme fikri popülerdi.

Bir oyuncu, “Herkes buna alışınca kimsenin onu kullanmakla ilgilenmeyeceğini düşünüyorum” dedi. “Herkes buna alışırdı. Büyüyünce elbette kullanırsın. Bir noktada onun orada olduğunu bile fark etmiyormuşsunuz gibi görünüyor. Eğer orada her zaman bir şeyler olsaydı, erkeklerin onu kullanmakla ilgileneceğini sanmıyorum.”

Bir diğeri, “Biz onunla oynayarak büyüdük” dedi. “Beni ya da muhtemelen başkasını asla rahatsız etmedi. Eğer geri getirirlerse buna alışmanız gerekecek ve biraz zaman alabilir diye düşünüyorum ama yazın yaparsanız sezon başladığında kimseyi rahatsız etmez.”

Üçüncüsü “Bunu İsveç'te yaptık” dedi. “Burada her şey çok kolay.”

Ve evet diyenlerin çoğu, zaman içinde kademeli olarak kullanıma sunulmasını destekledi. Lige gelen yeni oyuncularla sözleşme imzalanacak ve sonuçta bu herkes olacak.

Bir oyuncu, “Belki gençlik hokeyi seviyesinden başlayıp orada zorunlu hale getirebiliriz” dedi. “Yıllar boyunca bunu bir şekilde dahil ettim. Bence (genç) Kanadalı oyuncuların bunu yapması gerekebilir. Amerika'da buna gerek yoktu.”

Bir diğeri, “Sanırım siperliklerde olduğu gibi bunu da ezberlemeniz gerekiyor” dedi.

Üçüncüsü, “Bunun iyi bir fikir olacağını düşünüyorum” dedi.

(TJ Oshie'nin boyunluk taktığı üstteki fotoğraf: Patrick Smith / Getty Images)