Kamilla Cardoso'nun uzaklaştırılması hakkında bildiklerimiz, Güney Carolina-LSU mücadelesinin NCAA Turnuvası üzerindeki etkisi

semaver

New member
SEC'in düşmanları LSU ile Güney Carolina arasındaki rekabet, Pazar günkü konferans şampiyonası maçında çıkan tartışmayla yeni boyutlara ulaştı. SEC, birkaç oyuncunun ihraç edildiğini ve Gamecocks pivotu Kamilla Cardoso'nun NCAA Turnuvası'nın 1. Maçı nedeniyle cezalı olduğunu doğruladı Atlet Pazartesi gününde.

İki ulusal şampiyonluk yarışmacısı arasında ne olduğunu ve bunun Mart Çılgınlığı koşularına ne gibi bir etkisi olabileceğini merak mı ediyorsunuz? İşte Pazar günkü tartışmanın özeti ve bunun gelecek için ne anlama gelebileceği:

Hikaye nedir?

Ocak ayı sonlarında ulusal şampiyonluk yarışmacıları arasında son derece zorlu bir maç yaşandı ve Güney Carolina ilk yarıda beş sayılık farkı aşarak 76-70 kazandı ve sezon sonrası karşılaşmanın çıtasını yükseltti. Duygusal yarı final karşılaşmalarının ardından her iki takım da konferans turnuvasının final maçına çıktı. Güney Carolina, Kamilla Cardoso'nun kariyerindeki ilk üç sayılık basketi sayesinde Tennessee'den kıl payı kurtulurken, LSU oyuncuları şampiyonluk maçını, Tigers'ın Cumartesi maçından sedyeyle ayrılan takım arkadaşları Last-Tear Poa için oynadıklarını söyledi. Yaralı dördüncü çeyrekte ciddi bir beyin sarsıntısı geçirdi.

Pazar günü ne oldu?

Oyunun sonunda yumruklaşmadan önce, oyuncular arasında çelişkiler yaşandı ve yoğun (ve önceden planlanmamış) hararetli tartışmalar, kavganın patlak vermesine kadar tırmandı.

LSU yıldızı Angel Reese ve Cardoso oyun boyunca ileri geri gittiler; Reese, ikinci çeyreğin bitimine 5:15 kala Cardoso'yu saçından çekti ve ardından Cardoso, Reese'i 4:34 civarında itti. Bir saniye sonra Reese, Cardoso'nun suratına dirsek attığı için kasıtlı faul olarak değerlendirildi. Cardoso da faul sorunu yaşadı ve üçüncü çeyreğin başlarında üçüncü golünü attıktan sonra yedek kulübesinden çıkarıldı.

Maçın bitimine iki dakikadan biraz fazla kala, LSU guardı Flau'jae Johnson, Güney Carolina'nın MiLaysia Fulwiley formasını çekiştirerek yerde top sürerken ilerlemesini yavaşlatınca kavga çıktı. Johnson daha sonra Güney Carolina'dan Ashlyn Watkins ile karşılaştı. Cardoso hızla koştu ve Johnson'ı yere itti.

LSU ve Güney Carolina oyuncuları SEC Şampiyonasının dördüncü çeyreğinde kavga etti. pic.twitter.com/rXw1tb1jWM

– ESPN (@espn) 10 Mart 2024
Antrenörler kendi takımlarını ayırmadan önce oyuncular orta sahaya koşarken yedek kulübeleri çoğunlukla boştu. ESPN yayınında Johnson'ın kardeşi olarak tanımlanan bir taraftar, tribünlerden ayrıldı, hakem masasının üzerinden atladı ve polis ona yerden kalkmadan önce kısa bir süre sahada kaldı.

Johnson'ın Trayron Milton olarak tanımlanan erkek kardeşi, düzensiz davranış, saldırı ve darp nedeniyle tutuklandı. Milton, Greenville County hapishanesine gönderildi.

DAHA DERİNE GİT

Pickman: Güney Carolina ile LSU arasındaki yakın dövüş, kadın basketbolunun olağanüstü bir hafta sonunu gölgeledi. “Bunu düzeltmemiz lazım”

Kim kovuldu? Neden?

Yaklaşık 20 dakikalık bir gecikmenin ardından hakemler Johnson'a kasıtlı faul çağrısı yaptı ve Cardoso'yu sahadan uzaklaştırdı. Ek olarak, Gamecocks yedek kulübesini terk etmeyen Güney Carolina'dan Sania Feagin ve halihazırda hakem masasında hazır bulunan Te-Hina Paopao dışında, her takımın yedek kulübesindeki her oyuncu, kendi yedek kulübesinden ayrıldığı için ihraç edildi. Alt Oyuna. Feagin, fırlatılmanın ardından yerde Cardoso'nun yerini aldı.

Cardoso neden uzaklaştırıldı?

NCAA kurallarında belirtilen şekilde kavga nedeniyle ihraç edildiği için uzaklaştırma cezası aldı. Çıkarılan diğer oyuncular yedek kulübesini terk ettikleri için oyundan çıkarıldı. Bu oyuncular dövüş nedeniyle oyundan yasaklanmadıkları için herhangi bir yasaklama da almadılar.

Onun yokluğu Güney Carolina'yı NCAA Turnuvasında etkileyecek mi?

Olası olmayan. Her ne kadar Cardoso turnuvanın açılış maçını kaçıracak olsa da, genel sıralamada 1 numaralı Gamecock'lar Pazar Seçimi'nde hâlâ favoriler arasında yer alacak ve 16. sıradaki ezilmiş bir seriyle karşı karşıya kalacak. Son beş turnuvada Güney Carolina ilk maçını ortalama 29,8 puanla kazandı.

9.7 sayı ve 7.1 ribaund ortalamaları yakalayan Watkins, muhtemelen Cardoso'nun yokluğunu dolduracak.

Maçtan sonra futbolcular ve antrenörler neler söyledi?

Reese, Pazar günkü şampiyona gibi bir maçta hiç bulunmadığını söyledi ancak bunu “iki ağır sıkletin” mücadelesi olarak tanımladı.

LSU koçu Kim Mulkey, Cardoso'nun Johnson'a karşı hamlesinin “uygunsuz” olduğunu söyleyerek, boyut farkına dikkat çekti. Cardoso 1.80 boyunda ve Johnson 5-10 boyunda.

“Çirkin. İyi değil. Kimse bunun bir parçası olmak istemiyor. Kimse bu çirkinliği görmek istemiyor. Ama size şunu söyleyebilirim: Keşke Angel Reese'i itmiş olsaydı. Bir çocuğu itmeyin, siz 6 yaşındasınız.” “2 metre boyunda. Kimseyi bu kadar az itmeyin” dedi Mulkey. “Bırakın sohbet eden iki kız harekete geçsin.”

Güney Carolina antrenörü Dawn Staley, Gamecocks tarafında yaşananların sorumluluğunu üstlendiğini ve Johnson'ın maçtan sonra kendisine yaklaştığını söyledi.

“Flau'jae maçtan hemen sonra yanıma geldi, sadece özür diledi ve o tür bir oyuncu olmadığını söyledi. Bunu çok takdir ediyorum. Bu, ben bir şey söylemediğim sürece kimsenin duyamayacağı bir şey. Ve o değil. O gerçekten iyi bir insan. İşler daha da kızıştı,” dedi Staley.

Cardoso, özrünü paylaşmak için eski adı Twitter olan X'e gitti.

“Davranışım bir kişi olarak beni veya Güney Carolina programını temsil etmiyordu ve bunun neden olabileceği rahatsızlık veya rahatsızlıktan derin üzüntü duyuyorum. Eylemlerimin tüm sorumluluğunu üstleniyorum ve sizi temin ederim ki gelecekte de son derece saygılı ve sportmenliğe uygun davranışlar için çabalamaya devam edeceğim” dedi kıdemli.

Bugünkü maç sırasındaki davranışımdan dolayı içtenlikle özür dilemek istiyorum. Davranışım bir kişi olarak beni veya Güney Carolina programını temsil etmiyordu ve bunun neden olduğu rahatsızlık ve rahatsızlıktan dolayı derin üzüntü duyuyorum. Kendi sorumluluğumu tamamen alıyorum…

— Kamilla_Cardoso (@Kamillascsilva) 10 Mart 2024
Gerekli okuma

(Fotoğraf: Eakin Howard/Getty Images)