Jorge Jesus: Arda Güler fizikî manada hayli kuvvetli değil

semaver

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 7. haftasında Fenerbahçe konutunda Corendon Alanyaspor’u 5-0 mağlup etti. Maçın akabinde basın toplasında konuşan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, kadrosunun yeterli bir maç çıkardığını tabir ederek, “Zor bir maçtı, birinci yarım saat 2 gol bulmamıza karşın zordu. Rakibimiz çabuk ve tehlikeli kontrataklara çıkabiliyor. Benim grubum defansif manada güçlüydi. bakılırsavleri en âlâ biçimde yerine getirdiler. Çok oyuncuyla savunma yapmak kolaydır, kıymetli olan az oyuncuyla yapmak. Grubum bunu en yeterli biçimde yaptı. Grubumu tebrik ediyorum. 6 maçta 20 gol attık. Yapmamız gereken şey yolumuza devam etmek ve daha da güzel olmak. Daha düzgün olabileceğimiz mevzular var. Bu galibiyetin keyfini çıkaracağız. Biz her vakit daha düzgün olabileceğimize inanıyoruz. Fizikî durum taktiksel durumla da bağlı. Oyuncularım hafta boyunca fazlaca çalışıyorlar. İdmanlarda ellerinden gelenin en düzgününü yapıyorlar. Yanlışsız yoldayız ve bu türlü devam etmek istiyoruz. hiç bir şey kazanmadık, gayeler duruyor. bu türlü devam etmek istiyoruz” dedi.

“DEĞERİNİ BİLİYORUZ”

Arda Güler’in performansı hakkında konuşan Jesus,”Arda çabucak hemen 17 yaşında bir oyuncu. Herkes onu oynarken görmek istiyor. Lakin hala natürel ki geliştirmesi gereken şeyler var. Fenerbahçe ile kıyasladığımızda ulusal kadroda oynamak daha da sıkıntı. Onun şimdilik bunun için hazır olduğunu düşünmüyorum. Oyuncunun kıymetini biliyoruz. Adım adım öğrenmeli ve değiştirmeli kendisini. Fizikî manada fazlaca kuvvetli değil, topsuz oyunda epeyce süratli değil. Geliştireceği şeyler var. Yaşı sebebiyle olağan bunlar. Topla fazlaca yetenekli bir oyuncu lakin futbol yalnızca bu değil. Futbolda yeteneğin yanına eklenmesi gereken şeyler var. O da Türk Ulusal Takımı’nın geleceği olacak” biçiminde konuştu.