Chase Elliott, Ricky Stenhouse Jr.'a Ceza Verdiği İçin NASCAR'ı Eleştirdi, Dövüş Videosunu Paylaştı

semaver

New member
NASCAR'ın en popüler sürücüsü Chase Elliott, yaptırım kurulunun bu hafta başında Ricky Stenhouse Jr.'a geçen Pazar günü Kuzey Wilkesboro'da yapılan All-Star Yarışı'nın ardından çıkan kavgadaki rolü nedeniyle rekor bir para cezası vermesinin ardından NASCAR'a sert eleştirilerde bulundu.

Elliott, Stenhouse'un Kyle Busch'a vurduğu için para cezasına çarptırıldığının farkındaydı ancak 2020 Kupa Serisi şampiyonu, Pazar günü Coca-Cola 600'ün evi olan Charlotte Motor Speedway'de düzenlenen bir basın toplantısında Cuma gününe kadar kesin miktarı bilmiyordu. Bu.

Stenhouse, sürücü-sürücü kavgası nedeniyle NASCAR tarihindeki en büyük para cezası olan 75.000 dolar para cezasına çarptırıldı. Elliott tam miktarı öğrendiğinde inanamamıştı.

“Yetmiş beş bin? “Vay canına,” dedi Elliott. “Para cezası aldığını duydum ama 75.000 dolar olduğunu bilmiyordum.”

“Evet, bu çok fazla. Bu çok para. Bu bana çılgınca geliyor.”

Elliott'un şaşkın tepkisi, şirketin kavga görüntülerini sosyal medya kanallarında aktif olarak paylaşmasına rağmen NASCAR'ın Stenhouse'u cezalandırmasıyla geldi. Elliott, çifte standart olarak gördüğü durumdan rahatsız: NASCAR, mücadeleyi birkaç kez teşvik etti, ancak yalnızca Stenhouse'u cezalandırmakla kalmadı, aynı zamanda rekor bir ceza da verdi.

Elliott, “Bu durum bana çok fazla geliyor” dedi. “Ona para cezası vermek istiyorsun ama onu terfi ettirmek mi istiyorsun? Orada ne yapıyoruz? Bu benim için biraz tuhaf.”

“Birini eyerlemek için bu çok fazla para. Bu doğru değil ama daha fazla tıklama almak için bunu her yere yayacağız. Buna gerçekten katılmıyorum.

Bu konuyu gündeme getiren tek sürücü Elliott değil. Daniel Suarez de X hakkında benzer bir görüş dile getirdi.

Suarez, “Eğer bu kadar yanlışsa neden NASCAR'ın sosyal kanallarında bu kadar yaygın?” diye sordu. “Duygularımızı göstermemize izin verilmeli, bunu anlamıyorum.”

Stenhouse, All-Star Yarışı'ndan sonra Busch'un, puansız yarışın ikinci turunda Busch'un ilk turda aşırı agresif bir manevra yapması nedeniyle kasıtlı olarak onu mahvetmesinin ardından Busch ile karşı karşıya geldi.

Yarıştan sonra Stenhouse, Busch'un Richard Childress Racing nakliye aracında Busch'u bekledi. Kaza ile tartışma arasında 90 dakikadan fazla süre geçti. Stenhouse ve Busch'un kısa ve hararetli bir konuşmasının ardından Stenhouse, Busch'un kafasına vurdu. Bu, Stenhouse'un babasının Busch'a saldırmasıyla, kendi takımları arasında bir kavgaya yol açtı ve aralarında fiziksel bir tartışmaya yol açtı.

Kyle Busch ve Ricky Stenhouse Jr. All-Star yarışının ardından tartışıyor. pic.twitter.com/IJMttBw90W

— Jordan Bianchi (@Jordan_Bianchi) 20 Mayıs 2024
Busch, eylemlerinden dolayı uzaklaştırılmadı. NASCAR, Ricky Stenhouse Sr.'ı süresiz olarak uzaklaştırdı ve ayrıca Stenhouse Jr.'ın JTG Daugherty Racing takımının iki üyesini, tamirci Clint Myrick'i sekiz yarış için ve motor tuneri Keith Matthews'u dört yarış için uzaklaştırdı.

NASCAR'ın rekabetten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Elton Sawyer Çarşamba günü yaptığı açıklamada, NASCAR'ın kavga eden sürücüleri her zaman cezalandırmamasına rağmen aradaki farkın, Stenhouse'un kavgaya başlamadan önce sakinleşmek için bolca vakti olması olduğunu söyledi.

Sawyer, SiriusXM NASCAR Radyosunda, “198 tur bekleyip alınan kararları verirseniz onlara yanıt veririz” dedi. “Farklı bir şekilde karar verilebilirdi.”

“İki pilotun farklılıklarını ifade etmek için zamana sahip olmasını istiyoruz. Ancak eğer olay fiziksel bir kavgaya dönüşecek noktaya gelirse tekrar karşılık vereceğiz.”

Busch cezalandırılmadı çünkü NASCAR onun Stenhouse'u kasıtlı olarak mahvettiğini belirleyemedi.

NASCAR'ın Stenhouse Sr.'yi askıya alma kararı, NASCAR'ın rakip olmayanların çatışmalara girmemesi politikasıyla tutarlıydı.

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Sean Gardner/Getty Images)