Arjantinli futbolcu Lionel Messi, Hollanda eşleşmesini kıymetlendirdi

semaver

New member
Arjantin’in kaptanı Lionel Messi, Avustralya’yı yenerek Dünya Kupası’nda çeyrek finale yükselmeleri daha sonrası basın toplantısında müsabakayı kıymetlendirdi.

Sözlerine “Bir adım daha attığımız için epeyce mutluyum” diyerek başlayan Messi maça yorgun başladıklarını itiraf ederek, “Çok fazla dinlenme vaktimiz olmadı. Bunun için açıkçası endişelendik zira fizikî gücü yüksek bir maç olacağını biliyorduk. Öne geçtik, ikinci golü de atınca denetimi elimize aldık. Golü yiyince işimizi biraz zorlaştırdılar” diye konuştu.

“BU MEMNUNLUK ÇILGINCA”

Dünya Kupası coşkusunu yaşamanın tanım edilemez bir his olduğundan bahseden Messi, “İnanılmaz hisler yaşıyoruz. Beşerlerle bu biçimdesine büyük memnunlukları paylaşmak çılgınca. Buraya gelmek için insanların ne kadar fazlaca efor harcadığını nazaranbiliyoruz. Ayrıyeten ülkemizden bizi destekleyenlere de epey teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

“ARTIK ÇOCUKLARIM DA HER ŞEYİ ANLIYOR”

Ailesinin tribünde takviyesini hissettiğinden bahseden yıldız oyuncu, “Ailem her vakit yanımda bilhassa de çocuklarım zira artık onlar da büyüdü ve her şeyi anlıyorlar. Bugün onların nasıl hissettiğini ve nasıl şahit olduklarını gördüm, heyecanlı ve memnunlar. Bunlar mükemmel hisler” kelamlarını kullandı.

“1000. MAÇIM OLDUĞUNU BUGÜN ÖĞRENDİM”

Messi mesleğinin 1000. maçı olmasıyla ilgili ise, “1000. maçım olduğunu bugün öğrendim. Anı yaşıyorum ve yaşadıklarımdan keyif almaya çalışıyorum. Bir manisi daha geçerek çeyrek finale yükseldiğimiz için epey mutluyum” açıklamasını yaptı.

“ÇEYREK FİNAL ÇOK SIKINTI OLACAK”

Son olarak Hollanda ile yapacakları maçla ilgili konuşan Lionel Messi, “Hollanda ile çeyrek final hayli güçlü bir müsabaka olacak, bence güç bir maç geçireceğiz. Dünya Kupası her geçen gün daha da zorlaşıyor” diyerek açıklamalarını tamamladı.