Anatolia Tanı’dan kar dağıtımı

Zakariya

Global Mod
Global Mod
Anatolia Teşhis ve Biyoteknoloji Eserleri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş, kar dağıtımı yapacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyleki denildi:

”Sermaye Piyasası Konseyinin (SPK) Seri: II 14.1. sayılı bildirimi kararları çerçevesinde Memleketler arası Finansal Raporlama Standartlarına uyumlu olarak hazırlanan ve Eren Bağımsız Kontrol A.Ş tarafınca denetlenen 01.01.2021 – 31.12.2021 hesap periyoduna ilişkin finansal tablolarımıza nazaran 414.331.607 TL dağıtılabilir net devir karı elde edilmiş olup, kar dağıtım siyasetimiz ve temel kontratımızın 13. hususunda belirtilen temeller çerçevesinde, kar dağıtım tablosuna uygun olarak Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Konseyinin kar dağıtımı ile ilgili düzenlemeleri ve kararları çerçevesinde hesaplanan net dağıtılabilir karın brüt 305.555.555 TL’lik kısmının nakit kar hissesi olarak ortaklara dağıtılmasına, Türk Ticaret Kanunu kararları uyarınca 49.005.555 TL’nin genel yasal yedek akçe olarak ayrılmasına, kalan karın olağanüstü yedeklere eklenmesine, pay sahiplerine dağıtılacak nakit kar hissesinin dağıtımının 23 Mayıs-23 Ağustos 2022 tarihlerinde nakden ve 2 eşit taksitte yapılmasına, bu hususta idare konseyine yetki verilmesi konularını içeren kar dağıtım teklifinin 2021 yılı olağan genel heyet toplantısında hisse sahiplerinin onayına sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı