Zayıflatıcı bir hastalıktan dönen Kris Wilkes şansına hazır

semaver

New member
Wilkes, eski ajansı Wasserman ve Simplis aracılığıyla bu yaz Los Angeles yakınlarındaki birkaç NBA yıldızının sezon dışı evi olarak hizmet veren bir spor salonu olan Academy USA’daki bazı koşulara katılmaya davet edildi. Wilkes, ilk koşusundan önceki günü yeniden yüksek seviyede basketbol oynamanın nasıl bir şey olacağını hayal ederek geçirdi.

“Başlangıçta, her şey gibi, sinirleriniz bozulur” dedi. “Ama oynamaya başladığınızda, bana doğal geliyor. Bu içgüdüler.”

“Sıkı oynadım ve rekabet ettim ve bir noktada insanlar bana sahada normal bir oyuncuymuşum gibi bakmaya başladı, bu harikaydı” diye ekledi.

Ayrı günlerde Atlanta’dan De’Andre Hunter, Oklahoma City’den Shai Gilgeous-Alexander ve Dallas’tan Spencer Dinwiddie ile oynadı. Ancak Wilkes için en çok göze çarpan şey, Nets yıldızı Kevin Durant’in spor salonuna gittiği gündü. O gün orada bulunan diğer NBA oyuncularından bazıları bile fotoğraf istedi, ancak Wilkes, Durant’ın ünlüsü tarafından rahatsız edilmek istemedi.

Wilkes, “Kendime şunu hatırlattım: İstediğim şeye sahip,” dedi. “Ve onu alabilmem için, onunla aynı mahkemeye ait olduğumu kanıtlamam gerekiyordu. Ben de öyle yaptım.”

Yaz sona ererken, Wilkes bir geri dönüşün mümkün olduğundan her zamankinden daha emindi. Bunun için çalışırken, aynı zamanda sigorta parasıyla kurduğu ve antrenman basketbolu yaratan Origyn Sport şirketinde de çalışıyor. Onu kullandığı videoları TikTok’ta milyonlarca kez görüntülendi.

Ancak profesyonel basketbol ondan asla uzak değil.

“Doktorlarım bana artık yürüyemeyebileceğimi söylediler ve burada her gün spor salonundayım” dedi. “Her şeyim benden alındı, bu yüzden ne zaman bir şey geri alsam, bu bir lütuftur. Bana basketbol oynamam için bir şans daha vermek isteyen varsa, inanın bana, hazır olacağım.”