Vahap Tanrıverdi: ‘Fatih Terim ile ayrılanlar, Florya’dan bir şeyler götürdüler’

semaver

New member
Galatasaray’da eski lider Burak Elmas’ın periyodunda mağazacılıktan sorumlu yönetici olarak nazaranv yapan Vahap Tanrıverdi, gazeteci Hakan Can’ın YouTube kanalında ‘Florya Davası’ olarak bilinen skandal ile ilgili açıklamalar yaptı.

Tanrıverdi’nin açıklamaları şöyle:

“Yargılamada hatasız adamın ismi var, hatalıların yok. Dava, kamu vicdanını rahatlatacak biçimde sonuçlanmazsa evraklarla konuşacağım.”

“ARABALARLA BİR ŞEYLER GÖTÜRDÜ”

“Fatih Terim’in ayrılmasıyla bir arada öbür arkadaşlar da ayrıldı. Bir takım boşaldı. Boşalan grup otomobillerle bir şeyler götürdü.”

“Ek kanıt, kamera kayıtları ve tutanaklar verdiğimiz savcılık “niçin bu eserleri aldınız” sorusunu sorduğunda “Taraftarlara dağıtılacak” denmiş. O arkadaşların isimleri belgede yok, masör bir arkadaş var! Zeytinburnu’nda düzmece forma üreten adam Galatasaray çalışanı. Yetmiyor, orjinal formaları düzmecesiyle değiştirip mağazalarda sattırıyor. Bu adamın iddianamede ismi yok! İsimler belgeden nasıl çıktı, öğreneceğim.”

“BURAK ELMAS’A ÜCRESİZ TİŞÖRT VERMEDİM”

“Bu dava sonuçlansın, beklediğim sonuç çıkmazsa, elimdeki dokümanları yayınlayacağım. İbra günü konuşacaktım, Burak Elmas müsaade vermedi. “İyi ki konuşmadık, beyefendi efendi üzere ayrıldık” dedi. Ben de o gün haklı olduğunu düşündüm. Mağazacılığın başındayken, Burak Elmas’a bile fiyatsız tişört vermedim.

NE OLMUŞTU?

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş. tarafınca, sponsor firmanın kulüp oyuncuları ile teknik heyet için ürettiği yepyeni yeni dönem forma, idman yeleği, şort, çorap üzere mamüllerin, şirketin isteği haricinde üçüncü bireyler tarafınca internet ortamında satışa sunulduğu tarafında savcılığa şikayette bulunulduğu açıklandı.

İddianamede, 13 Ocak’ta yapılan sayımda tesiste bulunması gereken 2 bin 443 modül eserin haksız biçimde kulüp dışına çıkarıldığının anlaşıldığı belirtilerek, gereçlerin, ikinci el eşyaların sunulduğu internetteki bir sitede satıldığı aktarıldı.