Trabzonsporlu futbolcu Marek Hamsik’in Napoli hasreti

semaver

New member
Trabzonspor’un yıldız orta alanı Marek Hamsik, İtalya basınından ‘napolimagazine’ isimli haber sitesine konuştu.

Eski grubu Napoli’nin ligdeki şampiyonluk tezini pahalandıran Marek Hamsik, “Şampiyonluk için uzun bir vakit var. Ama Napoli avantajlı durumda” diye konuştu.

Napoli’ye Şampiyonlar Ligi son 16 tipinde karşılaşacağı Frankurt için dikkatli olmaları uyarısı yapan deneyimli futbolcu, “Geçen yıl Avrupa Ligi’ni kazandılar. Lakin Napoli’yi çeyrek finalde bakılırsabiliyorum” sözlerini kullandı.

“KALICI MUVAFFAKİYET YAKALAYABİLİR”

Hamsik, Napoli’nin muvaffakiyetinin tesadüf olmadığını belirterek, “Yeni transferlerle Napoli yeni ve kalıcı bir muvaffakiyet yakalayabilir” diye konuştu.

Slovak futbolcu, Napoli’de forma giyen, ulusal ekipten arkadaşı olan Lobotka’ya da, “Ona her vakit inandım. Ekibin yıkıcı bir futbol oynamasında kıymetli bir rol üstleniyor” diyerek övgüde bulundu. Napoli’yi özlüyor musun sorusuna ise “elbet özlüyorum. Tatillerimde sık sık Napoli’ye geleceğim. Yazın Napoli’den arkadaşlarımla görüşmek istiyorum” karşılığını veren Hamsik, daha evvel de futbolu bıraktıktan daha sonra İtalyan grubunda çalışmak istediğini açıklamıştı.

Hamsik röportajı “Forza Napoli” sloganıyla bitirdi.