Tıpkı gün iki erkekle cinsel bağa giren bayan ikiz bebek doğurdu, DNA testinde ikizlerin babalarının farklı olduğu ortaya çıktı

accur

New member
Bilim ve tıp dünyası Portekiz‘de yaşanan enteresan olayı açıklamak için çaresiz kaldı. Olay Portekiz‘in Goias eyaletindeki Mineiros isimli ufak bir kasabada meydana geldi. Tıp literatürüne girecek hadisede ismi açıklanmayan bayan hamile kaldığı gece birebir anda iki farklı erkekle cinsel ilgiye girdiğini deklare etti. Cinsel ilgiye girdikten 8 ay daha sonra bebeklerini kucağına alan bayan yapılan DNA testinde ise hayatının şokunu yaşadı.

TIP DÜNYASININ BİLE BAŞI KARIŞTI

Çünkü bebeklerin babası olduğu varsayım edilen adam ve bebeklerin DNA testleri karşılaştırılınca ortaya garip bir sonuç çıktı. Çünkü ismi açıklanmayan adam, ikizlerden birinin babasıydı. Mevzuyla ilgili açıklama yapan bayan, “O gün diğer bir erkekle de cinsel bağa girdiğimi hatırladım ve test yapmasını istedim lakin yalnızca bebeklerden biri için müspet çıktı. Bu sonuç beni hayli şaşırttı” tabirlerini kullandı.

“PARTNERİM İKİSİNİN DE BAKIMINI ÜSTLENİYOR”

Sözcü’nün haberine bakılırsa, Portekizli nüfus memurları ikizlerin doğum sertifikasına birebir adamın ismini yazsa da DNA testinden çıkan sonuç başları karıştırdı. Şaşkın bayan, “Partnerim ikisinin de bakımını üstleniyor ve bana hayli dayanak oluyor” dedi. Hususla ilgili bir inceleme yapan Dr. Tulio Jorge Franco ise bu olayın olağandışı olduğunu vurguladı.

DOKTORU CANLI YAYINDA KONUŞTU

Portekiz
merkezli medya kuruluşu G1’e konuşan Dr. Franco, “Bu tıp gebeliklerde birebir anniçin iki farklı yumurta farklı erkekler tarafınca döllenir. Bu bebekler annenin genetik yapısını paylaşırken, farklı plasentalarda büyürler” sözünü kullandı.

“BİR MİLYONDA LAKİN BİR SEFER OLAN BİR ŞEY”

Bu durumun fazlaca nadiren görüldüğünü lisana getiren Dr. Franco, “Hamilelik süreci epey problemsiz geçti ve hiç bir komplikasyon görülmedi. İki erkek çocuğunun da sıhhati yerinde ve bir hastalıkları yok” tabirini kullandı. Dr. Franco, “Bu epeyce nadiren görülür. Bir milyonda bir kere olan bir şey. Ben hayatım boyunca bu biçimde bir hadise bakılırsaceğimi hayal dahi etmezdim” yorumunu yaptı. Portekiz medyasının büyük ilgi gösterdiği olayla ilgili konuşan hekim, “Bu olayı anlatmayı bekledim zira ikizlerin büyümesini bekledik. Şu an bebekler 16 aylık” dedi.