Utah Eyaleti QB Levi Williams, takımını bowling sahasına götürdü. Sıradaki mi? Donanma SEAL eğitimi

semaver

New member
Dışarıdan bakıldığında, Utah Eyalet Üniversitesi’nin Cuma günü New Mexico karşısında kazandığı 44-41’lik dramatik çifte uzatma galibiyeti, oyun kurucu Levi Williams’ın geri dönüş hikayesinin başlangıcı gibi görünebilir.

Üçüncü sıradaki QB, 2021’den bu yana ilk başlangıcında 351 çok amaçlı yarda ve toplam beş gol atarak çıkış yaptı ve bir yıllık üniversiteye uygunluğu kaldı.

Ancak Aggies’in bowling sezonuna geçiş biletini perçinleyen dinamik performans, Williams’ın Donanma SEAL’i olma hayalinin peşinden gitmek için son senesinden vazgeçmeyi planladığı futbol taktik kitabının son bölümündeki bir peri masalı gibi bitiyor. Williams, İşletme Yüksek Lisansını Aralık ayında USU Business School’da tamamlayacak.

“Hayatım boyunca hep kalbimdeydi. Annem askerdeydi. “Büyükannem ve büyükbabam orduda ve donanmadaydı” dedi. “Ordudaki insanlar her zaman taklit etmek istediğim kişilerdir çünkü onlar gezegendeki en iyi insanlardan ve en iyi takımlardan bazılarıdır.”

22 yaşındaki oyuncu bu kararı yaklaşık iki yıl önce bir donanma papazının bir konuşmasında yaptığı konuşmada almıştı. Williams, Hıristiyan Sporcular Kardeşliği toplantısına katıldı. Williams bu noktada Donanma ve Ordu Özel Kuvvetleri arasında karar veriyordu. Papaz onu, şu anda birlikte eğitim aldığı ve akıl hocası olarak gördüğü eski bir SEAL ile temasa geçirdi.

Williams, duruma göre Utah State adına bir maç daha oynamayı planladığını söylüyor. (Fotoğraf: Sam Wasson/Getty Images)

Bu, liseden mezun olduktan sonra üç yıldız olarak değerlendirilen ve hâlâ futbol sahasında başarılı olacak becerilere sahip bir sporcu için alışılmadık bir yol, ancak Utah Eyalet antrenörü Blake Anderson, Williams’a açıkça uyduğunu söylüyor.

“Bu adam her bakımdan benzersiz. Bence onun gerçek özverisi ve yanındaki adam için verdiği mücadele aşikar ve gerçek. Bunu görebiliyorsunuz,” dedi Anderson. “Onun çalışma, zor şeyler yapma ve zorlu, zorlu ve acı verici şeylerle mücadele etme yeteneğini bugün toplumumuzda tanımak zor. Harika bir iş çıkaracağını düşünüyorum. Yapmak istediği şeye daha uygun birinin olabileceğini hayal edemiyorum. Onun izlediği yoldan son derece gurur duyuyorum.”

Cuma gününden önce Williams derinlik tablosuna gömülmüştü ve neredeyse yalnızca özel takımlarda oynuyordu. Wyoming’den transfer olan Williams, Kovboyları zafere götürürken 200 yarda koşan ve bir kasede dört gol atan ilk QB 2021’de Ünlü Idaho Patates Kabuğu. Ancak sezona Utah State ile ikinci sırada girdi. Cooper Legas ve McCae Hillstead.

Her iki QB de sakatlık nedeniyle kenara çekilince Williams devreye girdi ve Aggies hücumunu onun büyük kol gücüne ve ayaklarıyla oyun yapma yeteneğine daha iyi uyacak şekilde ayarladı. Anderson, Williams’ın bu sezon öncesinde antrenmanlarda tutarlılık konusunda sıkıntı yaşadığını söylese de, başlangıç rolüne oldukça özgüvenli bir şekilde yaklaştı. Maçtan önceki Salı günü yaşanan trafik kazası bile onun sinirlerini sarsamadı. Başka bir sürücünün otoyolda Williams’ın önünde durup kaza yaptığını ancak çizik bile almadan kurtulduğunu ve bunu bir alamet olarak algıladığını söyledi.

“Başantrenörüme ‘Biliyor musun? Bence bu, Tanrı’nın benim bu oyunda oynamamı gerçekten istediğinin bir işareti, çünkü olmasaydı çok daha kötü olabilirdi” dedi.

Williams bu havayı oyuna taşıdı ve bunu takım arkadaşlarıyla paylaştı.

“New Mexico ikinci uzatmada şut atmaya karar verdiğinde kenardaki herkese baktım ve ‘Tamam, bu maçı kazanacağız’ dedim. Bu onların açısından büyük bir hataydı.”

Daha sonra, bir snap ile başlayan oyunda 13 yardalık bir touchdown koşusu ile zaferi mühürledi.

NE OYUN!!!! @USUFootball Levi Williams’ın uzun vadeli zaferleri#Doruk noktasında ben #MWFB ben #AggiesAllTheWay pic.twitter.com/R1uRfJiKS1

– Dağ Batı (@MountainWest) 25 Kasım 2023
Aggies’in alacağı bowl oyununa bağlı olarak Williams oynamak istediğini söylüyor. Atlet Utah State’in 23 Aralık’ta ünlü Idaho Potato Bowl’da Georgia State ile karşılaşacağını öngörüyor. Bu, Williams’ın daha önceki rekor kıran performansını yakalayabileceği anlamına gelebilir. Her iki durumda da üniversite kariyerinin sona ermesinden memnun olacaktır.

“Şu anda ev parasıyla oynuyormuşum gibi hissediyorum” dedi. “Bu yüzden elimden geldiğince eğleniyorum ve elimden gelen en iyi takım arkadaşı oluyorum.”

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Sam Wasson/Getty)