Zach Wilson’ın yedek kulübesine alınması, tünelde huzursuzluk yaşanması ve Bills’in ağır bir yenilgiye uğramasının ardından Jets’in verecek cevabı yok

semaver

New member
ORCHARD PARK, N.Y. — Tüneldeki gürültü yüksekti ama soyunma odası sessizdi. Robert Saleh ve Zach Wilson, Buffalo Bills Stadyumu’nda konuk soyunma odasına doğru yürürken arkalarında heyecan vardı. New York Jets’in savunma tarafı Micheal Clemons ve Bills’in hücum mücadelesi Dion Dawkins’in ayrılması gerekti; iki takım aynı tünelde birbirinin tam karşısında yer alan soyunma odasına doğru ilerlerken sahadan tünele kadar uzanan bir tozlaşma yaşandı. , aralarında fazla mesafe olmadan.

Söz konusu yakın kavga. Michael Clemons ve Dion Dawkins’in ayrılması gerekiyor. İki büyük adam neredeyse anlaşmaya vardı. Bills’in 32-6’lık galibiyetinde etler etrafa saçıldı.
📸
iPhone’umdan pic.twitter.com/P7xE0ADi3f

– Otis Livingston (@OlivingstonTV) 20 Kasım 2023
Daha kötüsü olabilirdi, ancak birkaç takım arkadaşı kargaşanın ortasında Clemons’un dizginlenmesine yardım etti ve soyunma odasına girerken bir antrenör Clemons’u sakinleştirmeye çalıştı. İçeride ruh hali kasvetliydi ve kelimeler yetersizdi.

Maç sonrası basın toplantısında Salih gözyaşlarına boğuldu. Geniş alıcı Garrett Wilson konuştuğunda, fısıltıdan biraz yüksekti. Sıkı son Tyler Conklin, Jets’in kaosunu açıklamak için seçeneklerinin tükendiğini itiraf etti. Genellikle her hafta aynı sorunlar yaşanıyor. Ancak Jets’in 32-6 mağlup olduğu bu maçta durum en azından geçen seneye göre daha kötüydü. Onlar soyunma odasına çekilirken Jets oyuncularına bağıran Ed Oliver gibi oyuncular tarafından alt edildiler, alt edildiler ve onlara güldüler.

“Bana ne söylemek istiyorsun?” Conklin, takımının 4-6’ya düşmesinin ardından şunları söyledi. “Cevaplara sahip olsaydım ya da birisi cevaplara sahip olsaydı, bunun böyle olacağını sanmıyorum.”

Belki cevap oyun kurucu değişikliğiyle gelir, ama muhtemelen değil. Aaron Rodgers’ın Pazar günkü maçı izledikten sonra gerçekten geri dönmek istediğine inanmak zor. Jets’in sorunları oyun kurucu pozisyonunun ötesine uzanıyor, ancak Zach Wilson geri dönüşü olmayan bir noktaya ulaşmış olsa da Jets onu tekrar ve bu sefer sonsuza dek yedekleyebilir. Üçüncü çeyreğin bitimine 2:17 kala Tim Boyle’un yerine oyuna girdiğinde Jets 29-6 mağlup oldu. Wilson, 81 yarda boyunca 15 pastan 7’sini, bir golü (Jets’in 40 pozisyondaki ilk hücum golü) ve ikinci çeyrekte acımasız bir müdahaleyi tamamladı. Geniş bir alıcıya tek bir geçişi tamamlamadı.

Saleh, sorunun Wilson’da olmadığını ve onu ancak işleri mahvedenin kendisi olduğu netleştiğinde kenara çekeceğini vurguladı. Sırf bir kıvılcım bulmak için değişiklik yapma fikrini kesin bir dille reddetti ve oyunun zaten çok uzakta olduğu Pazar günü yaptığı da tam olarak buydu.

Saleh, “Sadece topun hücum tarafında bir şeyler yapıp yapamayacağımızı görmeye çalışıyordum” dedi.

Saleh, Wilson’ın yerine geçecek oyuncunun Cuma günü Miami Dolphins’e karşı oynanacak ve Wilson, Boyle veya Trevor Siemian’ın görev alacağı maça devam edip etmeyeceğini söylemedi. Bunun bir önemi olmayabilir ve yine de bunun Salih’in tek başına kararı olup olmadığını merak etmek doğru olur. Wilson’la birlikte Jets artık ondan tamamen ayrılma ihtimalinin (örneğin sezon içinde onu serbest bırakmanın) tamamen göz ardı edilmemesi gereken bir noktada. Yedek kulübesindeyse Jets forması giymesi gerekiyor. Wilson bir sorunbelki de en büyük sorun ama tek sorun o değil. Jets, geçen yıl zaten NFL’nin en kötü hücumlarından birini yaşadı ve Nathaniel Hackett’ın hücum koordinatörü olarak gösteriyi yürütmesinden bu yana durum bir şekilde daha da kötüleşti.

Tim Boyle, Jets’in oyun kurucusu görevini devraldı. pic.twitter.com/yipGuKL6eu

— CBS’de NFL
🏈
(@NFLonCBS) 20 Kasım 2023
Birim geri dönüşü olmayan bir noktaya gelmiş gibi hissediyor ve istatistikler o kadar içler acısı ki onlardan bahsetmeye bile değmiyor. Bu hafta Salih, saldırıyı güçlendirmek için bazı “personel” ve “şematik” değişiklikler olacağını söyledi. Bu, draft edilmemiş çaylak alıcılar Jason Brownlee ve Xavier Gipson, genç sıkı uç Jeremy Ruckert ve geri koşan Israel Abanikanda gibi genç oyunculara daha fazla oyun süresi vermeyi içeriyordu. Jets ayrıca salı günü sadece oyunculara açık bir toplantı düzenledi ve Hackett, Salih’in de söylediği gibi “kendisine gelip dünyasını görmesi konusunda ona farklı bir bakış açısı kazandırmak” ve sakinlik sağlamak için kenardan basın tribününe geçerek oyunlara çağrıda bulundu. ”

Hiçbiri işe yaramadı.

Brownlee 19 snap oynadı ve hedef alınmadı. Gipson ilk başlama vuruşunda başarısız oldu ve 7 yarda yakaladı. Ruckert 18 yardalık güzel bir yakalama yakaladı ancak bunun dışında etkisi hissedilmedi. Abanikanda, ikinci yarının sonuna doğru işler artık ulaşılmaz hale gelene kadar hücumda neredeyse hiç oynamadı. Ve oyun daha da iyiye gitmedi: Jets üçüncü periyotta 11’e 0’lık skorla NFL’nin en kötü hücumunu ve yakın tarihin en kötü hücumlarından birini daha da güçlendirdi. Bu hücumun kalbi olması gereken koşu oyunu da aksadı: Bills’e karşı Breece Hall, geçen hafta Las Vegas Raiders’a karşı 13 atışta 28 yarda koştuktan sonra 10 atışta 23 yarda koştu. Nihayetinde Hackett, Hall’a pas oyununda daha fazla pozisyon vermeyi planladı ve işe yaradı – 50 yarda için beş yakalama ve bir gol – ancak bu hafta yapılan değişikliklerin tek olumlu sonucu buydu.

Jets’in hücum hattının kargaşa içinde olduğunu unutmamak önemlidir. Chris Glaser (sıfır kariyer başlangıcı) sağ savunmada başladı. Solda Mekhi Becton sakatlanıp geri dönmeyince, kariyerindeki ilk hücum anlarında yerini çaylak Carter Warren aldı. Birim toplamda beş çuval taşımaya izin veriyordu. Ancak Pazar gününden önce Giants, çoğu alanda (yani gol atma ve pas engelleme) Jets’ten daha kötü olan tek hücum oyuncusuydu ve ardından sahaya çıkıp Washington Commanders karşısında aldıkları galibiyette 31 sayı attılar. Oyun kurucu Tommy DeVito, Wilson’ın hiç yapmadığı bir şeyi yaparak üç gol attı.

Saleh, “Bugün kimsenin bir şey yaptığını düşünmüyorum” dedi. “Oyuncular, antrenörler, planlar tabii ki yeterince iyi değildi. Hiçbiri iyi değildi.”

Oyun kurucu etrafındaki destekleyici kadro da pek yardımcı olmuyor. Wilson bu sezon paslarının 19’unu karşılayanlar tarafından düşürüldü, bu da tüm oyun kurucular arasında üçüncü sırada yer alıyor. Boyle’un oyuna dahil olmasının ardından birkaç oyunda Garrett Wilson bir kez daha başarısız oldu.

Wilson, “Bir oyun oynamaya, topu yakalamaya ve iyi bir top güvenliği olmadan defans oyuncusuna saldırmaya karar vermeye çalışıyorum” dedi. “Bu ligde olan budur. Bu sezon buna maruz kalıyorum ve bunu düzeltmem gerekiyor. Yapacağım.”

Garrett Wilson, hücumdaki zorlukların ve Pazar günkü gol ve yakalama eksikliğinin onu topu aldığı anda oyun oynamaya zorladığını itiraf etti. Bu aynı zamanda bazı takım arkadaşları için de sorun olabilir.

Wilson, “Ben de öyle hissediyorum ve bunu yaptığımda daha kötü oynadığımı hissediyorum” dedi. “Dolayısıyla insan doğasıyla savaşmaya çalışıyorum ve belki de hepimizin bu şekilde düşünmesi gerekiyor ve bu da hücumdaki mücadelelere uyuyor. Böyle oynadığında ve bunu yapmak zorunda olduğunu hissettiğinde çok zor dostum. Baskı uyguladığım için kötü oyunları sahadan çıkarmak zorundayım.”

Ve son olarak Jets savunması sezonun ilk gerçekten kötü maçını oynadı. Bu takımın sorunlarının çoğunu onlara yüklemek zor; Bir noktada bardağı taşıran son damla, bardağı taşıran son damla olacaktır. Saleh birkaç hafta önce Jets’in bu sezon oynadıkları yıldız oyun kuruculara “hakimiyet kurduğunu” söylemişti; bu yorumlar kesinlikle Bills’in soyunma odasına da yansıdı. Josh Allen bu Pazar günü, eski hücum koordinatörü Ken Dorsey’in kovulduğu hafta Buffalo için iyi bir maçta 275 yarda ve üç gol atarak onu öttürdü.

Köşe oyuncusu DJ Reed, “Onlara hak veriyorum, bizi domine ettiler” dedi. “Bunu söylemek acı verici.”

Robert Saleh’in takımını Cuma günü Dolphins’e ev sahipliği yapacakları maça yeniden hazırlaması gerekiyor. (Mark Konezny/USA Today)

Ama bu savunmanın hatası değil. Herhangi birini işaret ederken, organizasyonun tepesinden, gösteriyi yürüten kilit kişilere doğru başlamalıdır:

Bu, genel menajer Joe Douglas’ın, Hall ve Garrett Wilson dışında birdenbire yetenekten yoksun bir hücum inşa etmesi.

Bu, gemiyi doğru yöne yönlendirmede zorlanan Saleh. Jets disiplinsiz, cezalara ve ciddi zihinsel hatalara yatkın bir takım haline geldi.

Bu Hackett, hücumu öngörülebilir, sıkıcı ve tamamen başarısız hale geldi; bir şekilde Jets’in son yıllardaki korkunç hücumlarının çoğundan daha az üretken oldu.

Ve sonra Zach Wilson var.

Unutma, bu yıl oynamaması gerekiyordu. O öyleydi iddiaya göre Aaron Rodgers’tan öğrenin. Bunun yerine her maça başladı ve organizasyonun en büyük sorununun, hücumun yüzü haline geldi.

Wilson, yedek kulübesine alınmaktan (yine) “hayal kırıklığına uğradığını” itiraf etti, ancak bunun nedenini de anladı.

“İşler yolunda gitmediğinde bir şeylerin değişmesi gerekir ve bunu anlıyorum” dedi.

Boyle onun yerini aldı ve tüm hafta boyunca birinci takım temsilcisi alamayınca 33 yarda boyunca 14 pasın 7’sini ve bir müdahaleyi tamamladı. Bu hafta yapması gereken şey bu, özellikle de ilk beşte Wilson’ın yerini alacaksa.

Eğer bu gerçekleşirse, bu Wilson’ın Jets’teki görev süresinin uzun süreli bir sonu olacak.

Üçüncü çeyreğin başında Wilson kenar çizgiye hücum etti, Salih’e çarptı ve onu dışarı çıkardı; Jets’in bir organizasyon olarak kendilerini içinde bulduğu duruma uygun bir görüntü.

Bu gidişle Jets’in bu sezon Wilson’la gitme kararı Salih’i başka yönlerden de etkileyebilir.

(En üstteki fotoğraf: Sarah Stier / Getty Images)