Bryce Harper, muhteşem, unutulmaz 3 sayılık gecede Phillies'e daha fazla kahramanlık sunuyor

semaver

New member
PHILADELPHIA – Pazartesi gecesi 10. vuruşta Bryce Harper potansiyel oyuncu olarak çembere girdiğinde iki çıkış yaşandı. Yedek yakalayıcı Garrett Stubbs sığınaktaydı ve Phillies takımındaki birkaç yeni adamdan biri olan Whit Merrifield'ı buldu.

“Dostum,” dedi Stubbs, “bunu kesinlikle görmek isteyeceksin.”

Harper vuruş yaptığında Citizens Bank Park'ta zaman çoğu zaman duruyor. En iyilerin yüzde 30 oranında başarılı olduğu bir spor dalında bu, yersiz bir beklentidir. Harper'ı bu kadar özel kılan da bu. Sürekli olarak en yüksek beklentileri karşıladı.

Pazartesi günkü oyunun sonunda beş atışta başarılı oldu.

Stubbs, “Açıkçası işe yaramadı” dedi. “Her zaman işe yaramıyor. Ama sanki her zaman işe yarıyormuş gibi geliyor.”

Bu Harper. Sezona 11 vuruşta gol yemeden başladı ve ardından Salı günü Cincinnati Reds'e karşı gülünçlüğüyle hatırlayacakları 9-4'lük galibiyette üç gol attı. Kırmızı kar maskesi takan Harper, dondurucu soğuk geceyi yedinci vuruşta grand slam ile noktaladı. Phillies (2-3) bu sezon ilk kez rahatlayabildi.

HARPER HAT TRICK'İ GRAND SLAM İLE TAMAMLANDI#Zili çalmak pic.twitter.com/jjUSIWvTEZ

– Philadelphia Phillies (@Phillies) 3 Nisan 2024
Başarısız oldular çünkü Ricardo Pinto, en son beş yıl önce büyükler liginde yer aldı ve sürücüsü Rochester, N.Y.'den 350 millik bir sürüşte trafiğe çarptığı için basketbol sahasına ancak üçüncü vuruşta ulaşabildi; bir atış için son dört Kaydetme vuruşu.

Bryson Stott, “Bu, üç home run'dan çok daha güzeldi” dedi. “Burada olduğunu bile bilmiyorduk.”

Phillies menajeri Rob Thomson, “Bu bir beyzbol oyuncusu” dedi. “Amerikan Lejyonu gibi.”

Stubbs, “Tam bir öğütücü,” dedi.

Ama bu Harper'ın gecesiydi. Altı RBI'si yeni bir kariyer rekoruydu. Ev koşuları toplam 1.209 fit yol kat etti. Bu yüzyılda bir maçta üç home run yapan beşinci Phillies oyuncusu oldu. (Brad Miller, Jayson Werth, Ryan Howard ve Mike Lieberthal diğerleriydi.)

Thomson, “Bu, büyük oyuncuların yaptığı şeydir” dedi. “Çok önemli geceleri var. Ve buna ihtiyacımız vardı. Bu Grand Slam'de herkes biraz daha rahat nefes alabilecekti. Ve bu çok büyüktü.”

Harper'ın son üç sayılık maçından bu yana dokuz yıl geçmişti. O zamanlar 22 yaşındaydı ve MVP sezonuna yeni başlıyordu. Harper'ın çekimleri konusunda fotografik bir hafızası var. Marlins'e karşı oynanan maçla ilgili ne hatırladı?

“Tom Köhler,” dedi.

Evet. Köhler üç home run'a da izin verdi.

Harper, “Sanırım belki June,” dedi. “Hayır, 7 Mayıs.”

6 Mayıs 2015'ti. Kapat.

Harper, “Sol saha,” dedi. “Sağ alan mı, doğru alan mı? Sanırım Ichiro'nun kafasının üzerinden arenaya girdim.”

Doğru emri verdi. İlki Ichiro üzerinden Ulusal Park'taki ziyaretçilerin boğa güreşine doğru yelken açtı.

Harper son bir ayrıntıyı hatırladı.

Harper, “JT o gün yakalandı” dedi.

Artık takım arkadaşı olan Realmuto, “Bana hatırlatma” dedi.

Phillies, sıcaklığın 40 derece civarında olduğu Salı gecesi oynamayacaklarından bütün gün emindi. Thomson Pazartesi gecesi, sanki Salı günü yağmur yağmasını bekliyormuş gibi, boğa güreşini yönetti. Öğleden sonra oyuncular kulüp binasında dolaştı. Maç ertelenmiş olsaydı Pinto hiçbir zaman kadroya alınmayabilirdi. Bu Phillies'lerin ona söylemediği bir şeydi. Pinto, “Kafam bugün atışa hazırdı” dedi. Bu arada kapalı alanda vuruş antrenmanı yapıldı. Stott, Harper'la saldırıyor.

Stott, “Onu kafeste izledim” dedi. “Ben de ona bu onuru kabul edeceğimi söyledim çünkü ona biraz daha ayağa kalkmasını söyledim. Daha sonra üç home run yaptı. Her gün bir şeyler yapıyor, öyle hissettiriyor. Öyle bir noktaya geliyor ki kendinize 'Nasıl şaşırdım?' diye soruyorsunuz. Bir anda oluyor.'”

Bu yüzden Stott, Harper'ın son vuruşundan iki atış sonra Kevin Long'a döndü. Vurucu antrenöre Harper'ın üçüncü kez derine indiğini söyledi.

Long, “Bu daha önce de yapıldı” dedi.

Harper, kariyerinin dördünde kendisini vuruşsuz bırakan tecrübeli solak Brent Suter'a karşı tam sayım yaptı. Harper, “3-2 yenilsem bile” dedi, “yine de vurma konusunda oldukça iyi olduğumu hissettim.” Düşen bir platine vurdu.

Stott, “Herkesin bunu beklediğini söylemek istemediğinizi düşünüyorum, çünkü bu çılgınca” dedi. “Fakat çılgınca bir şeyin olması sürpriz değil. Bu yüzden o çok özel.”

Bryce Harper üç sayılık maçın ardından röportaj yapıyor. (Bill Streicher/USA Today)

Bu sezon dengesiz bir başlangıç yaptı çünkü Phillies takımı ve onların yaptığı da bu. Harper hız belirleyicidir; Ne zaman başı dertte olsa, bir şeyler ters gider. Bahar antrenmanlarının son 10 gününün çoğunu kaçırdı. Takım Florida'dan ayrıldığında vuruşundan memnun değildi. Sonuçlara rağmen sezon başında yaptığı şutlarda kendini daha iyi hissetti.

Tek bir oyun, hatta istisnai bir oyun bile bu sorunu çözmeyecektir. Ama Phillies gülebilirdi. Spencer Turnbull'un başlattığı ve takımda Connor Brogdon'un yerini alan Pinto'nun bitirdiği maçı kazandılar. Boğulmuş bir boğa güreşini kurtardılar.

Başka bir Harper performansına tanık oldular.

Harper, ikinci home rununun ardından ancak gecenin üçüncüsünden önce topu orta sahaya attı. Reds orta saha oyuncusu Will Benson'un kar konisi gibi yakaladığı boşlukta batan bir astardı. Harper kaskını çıkardı ve birkaç öfkeli kelime mırıldandı.

Stott'a göre bu tam bir Harper'dı.

Bu o,” dedi Stott. “Şimdiden iki home run. Topa vuran adam Willie Mays'in topu yakalamasını sağlıyor. Ve bu konuda her şeyden daha kızgın. Kendisine teşekkür ederiz. Her şeyi geride bırakıyor ve bir sonraki çekime geçiyor.”

Harper buna güldü.

Harper, “İki tane var, üç tane istiyorsun” dedi. “Üç alırsın, dört istersin. Sağ? Zihniyet bu. Bir, iki, üç ya da her ne olursa olsun mutlu değilim. Oraya gitmek istiyorum ve bunu her gece yapmayı bekliyorum. Kendimden beklediğim de tam olarak bu. Takım arkadaşlarımın da aynı şekilde hissettiğini biliyorum. Gecenin gidişatından kesinlikle memnunum. Devam edip sayfayı çevirmek istiyorum.”

Çarşamba günkü maçta da aynı sopayı kullanacak. “Ah evet,” dedi Harper. Muhtemelen yine kırmızı kar maskesini takacak.

Harper, “Sanırım hepimiz bunu yapacağız, evet” dedi.

Dışarısı berbattı. Ve sonuçta oynamaya değerdi. Harper, Philadelphia efsanesine yenilerini ekledi. O duyguyu, her atışa bu kadar kapılmanın verdiği heyecanı hatırlayacaktır. Bundan 20 yıl sonra üç homer gecesinden başka ne hatırlamayı umuyor?

“Umarım” dedi Harper, “bu bizim zaferimizin başlangıcıydı.” Biliyor musun? Bu güzel olurdu.”

(En üstteki fotoğraf: Mitchell Leff / Getty Images)