Volkan Demirel: Hoşunuza gitmeyebilir fakat uzun vadede…

semaver

New member
Spor Toto Harika Lig’in 13. haftasında konuk ettiği Medipol Başakşehir ile 3-3 birliktee kalan Atakaş Hatayspor’da teknik yönetici Volkan Demirel, maçta oyuncularının epey güzel uğraş sergilediğini söylemiş oldu.

Demirel, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında, iki ekibin 3’er gol bulduğu hoş bir akşam olduğunu belirtti. Hem ligde birebir vakitte Avrupa Kupası’nda en az gol yiyen kadroya karşı oynadıklarını söz eden Demirel, şu biçimde konuştu:

“Maçın 3-3 bitmesine karşın ben oyundan, gruptan, ekibin verdiği tepkiden her şeyden hayli mutluyum. Birtakım maçları kaybedebiliriz, puan kaybedebiliriz lakin bugün de bence yarı vadede kazandığımız gün oldu. Ben tüm ekibi tebrik ediyorum.”

“ÜSTÜNE KOYA KOYA GİDEN BİR TAKIMIZ”

Demirel, Bertuğ Özgür Yıldırım’ın son senelerda Türk futbolunun yetiştirdiği en uygun futbolcularından biri olacağına inandığını kaydetti.

Takımından memnuniyetini lisana getiren Volkan Demirel, “Takımın gelişmeninden, durumundan, performansından epeyce mutluyum. Üstüne koya koya giden bir grup var. Bir maçımız kaldı, bu maçı da en uygun biçimde oynayarak artık ulusal grup ortasına gireceğiz. Dünya Kupası var. Orada da lige en âlâ biçimde hazırlanacağız.” diye konuştu.

Demirel, Hatay’da olmaktan dolayı fazlaca memnun olduğunu belirterek, tüm Hataylıları maçlarına gelerek ekiplerine takviye vermeye davet etti.

“BELKİ HOŞUNUZA GİTMEYEBİLİR AMA…”

Uzun vadede Hatayspor’un en uygun yerlere geleceğine inandığını aktaran Volkan Demirel, “Hatayspor bu sene ligi tahminen beklenenin biraz altında ancak ilerleyen yıllarde inşallah daima birlikte daha güzel yerlere geleceğini ben hedefliyorum. Gaye koydum kendime kısa vadede oyun, sistem tahminen hoşunuza gitmeyebilir lakin uzun vadede Hatay’ın gelişmesi için hem saha kurallarında hem saha dışı kaidelerinde elimden geleni yapacağım.” dedi.