SiaeCdm başkanlığına yönelik Gino Paoli, atama prosedürünü başlatıyor

Yasmin

New member
ROMA – Başbakan Mario Monti’nin önerisi üzerine, Bakanlar Kurulu, Dernek Meclisi tarafından belirlenen SIAE Başkanı olarak Maestro Gino Paoli’nin atanması prosedürünü başlattı.

Cenevizli şarkıcı-söz yazarının İtalyan Yazarlar ve Yayıncılar Derneği’nin başına atanması, 1 Mart’taki tartışmalı SIAE seçimlerinin ardından şirket içinde alınan karmaşık ve genellikle sancılı kararların ve müteakip iç organların üyelere toplanan her avro için bir oy veren yeni bir Tüzüğün temeli.

Sonuç, 18 Mart’taki ilk toplantısında başkan ve başkan yardımcısına ek olarak Yönetimin beş üyesini de seçen, büyük koleksiyon sahipleri tarafından “servet tarafından” kontrol edilen bir Meclis, Denetim Kurulu oldu. Şirketin ana yönetim organı olan Yönetim Kurulu, ilk seçilen SIAE’nin başkanlığını üstlenmeye mahkumdur. Kesinlikle, Gino Paoli.

Anlaşmazlıklar, Crea, Lista Editori Italiani, Acep-AudioCoop’tan oluşan azınlık koalisyonunun “çoğunlukla” (Fem, Yazarlar Federasyonu ve diğerleri) en azından yardımcının adını paylaşabilme talebinden kaynaklandı. Denetleme Kurulu başkanı, tüm temsiller arasında bir denge için. Talep reddedildi ve ardından Yazarlar Federasyonu’nun ifadesi olan maestro Franco Micalizzi’nin Denetleme Kurulu başkanı seçilmesi ve Paolo Franchini di Fem’in başkan yardımcısı olarak seçilmesiyle reddedildi.

Aynı çoğunluk koalisyonu, kendi listesiyle, bu nedenle, müzik bölümünün yazarı Gino Paoli’nin, müzik bölümünün editörü Filippo Sugar’ın ve daha fazla ihtilafın konusu olan avukat Luca Scordino’nun Yönetim Kurulu üyeleri olarak seçimi belirledi. sinema bölümünün tek yazar temsilcisinin yol vermek zorunda kaldığı, giden iki SIAE alt komisyon üyesinden biri. Yönetim Kurulu’nun diğer iki üyesi, bunun yerine azınlığın ifadesidir: Dor bölümünün yazarı Biagio Proietti, müzik bölümünün editörü Federico Monti Arduini.