Kawakami: Dava kapandı – Brock Purdy ve 49ers çok iyi ve giderek daha da iyiye gidiyor

semaver

New member
SANTA CLARA, Kaliforniya – En önemli Brock Purdy tartışması düşündüğünüz gibi değil. Eski tartışmalar bitti. Gülünç söylem paramparça oldu. Bu kısım bitti. Purdy iyi bir NFL oyun kurucusudur. Dava kapandı.

Pazar günkü bir başka klasik Purdy maçından sonra asıl soru şu: San Francisco 49ers, Levi’s Stadyumu’nda Dallas Cowboys’u 42-10 mağlup etti:

Purdy’nin gelecek sezonun ortasında, bu sezonun sonunda Pro Bowl QB olması mı bekleniyor, yoksa daha erken olabilir mi? Zaten olmuş olabilir mi?

Bütün bunlar gözümüzün önünde gelişiyor; pas pas, gol üstüne gol, oyun oyun, röportaj üstüne röportaj. Tüm deliller birikiyor: Purdy Pazar günü ligin en iyi savunmasına dört gol daha atarak sezon toplamını dokuza çıkardı. Bu sezon hiç müdahale etmedi. İki sezonluk kariyeri boyunca tank avcısı-toplama oranı 22/4’tür. Ve tabii ki 49ers, Purdy’nin hem başlattığı hem de bitirdiği hiçbir maçı kaybetmedi.

Pazar günü Purdy o kadar sıcak başladı ve o kadar sıcak kaldı ki, koşu oyunlarına karar vermekle geçinen Kyle Shanahan neredeyse her oyunda pas vermeyi reddetmek zorunda kaldığını söyledi. Arkadaşlar, Shanahan Asla böyle konuşuyor. En azından Jimmy Garoppolo ve Trey Lance onun başlangıç QB’leriyken. Shanahan bunu Purdy’nin ilk setinde de söylemedi. Ama şimdi söylüyor.

Purdy 252 yarda boyunca 24 pasın 17’sini ve 144,4 pasör reytingini tamamladıktan sonra Shanahan, “Evet, bunu bütün gün onunla hissettim” dedi. “Onun gibi (harika bir ritimde) hissetmediğim bir zaman olmadı. Baştan sona bu hissi hissettiğinizde çok fazla pas vermemeye dikkat etmelisiniz. Oyunu arayan kişinin sorunu budur çünkü çok fazla yaparsanız, sonunda (savunmaya) büyük bir oyun yapma şansı vermiş olursunuz. Ancak yeterince karıştığımızda onun oldukça ‘açık’ olduğunu hissettik.

Çünkü Purdy çok iyi. Ve daha iyi durumda.

Bunun en önemli kısmı Purdy’nin geçen sezonun lig turunda Cowboys’a karşı zor zamanlar geçirmesiydi. 49ers maçı 19-12 kazandı, ancak Purdy gol atamadı, paslarının yalnızca yüzde 65,5’ini tamamladı ve 87,4 pas verme oranıyla kariyerinin en düşük notunu aldı (bir tam maç için). Geçen hafta Purdy, oyun filmlerini sık sık gözden geçirdiğini söyleyerek Cowboys’un savunmasının kendisini ne kadar rahatsız ettiğini samimi bir şekilde anlattı.

Shanahan, “Geçen yıl muhtemelen onun en kötü oyunuydu; kötüyle karıştırılmamalı, sadece diğer herkesle karşılaştırıldığında” dedi. “Bizi birçok büyük oyunda durdurdular ve dördüncü çeyreğin ilk maçında bizi sayı alanının dışında tuttular. Kırmızı bölgedeydik, birkaç fırsat yakaladık ve kıl payı kaçırdık. Bugün onu izledim, hiç hissetmedim. Oraya vardığımızda son derece dengeliydi ve hemen herkese vurdu. Ve onu geri çevirmedim.

Bu sefer Purdy bir milisaniye bile rahatsız görünmedi ve 49ers’ı ilk sayıya taşıdı ve George Kittle’a yapılan üç tank avcısı pasından ilkiyle skoru sonlandırdı. İlk yarıda skor 21-7’ydi, ardından Purdy gerçekten harekete geçti ve ikinci yarıda Cowboys’u arka arkaya atışlarda ateşledi – Brandon Aiyuk ve Deebo Samuel’in sahanın derinliklerinden birkaç isabetli şutuyla – farkı 35’e çıkardı. 10.

Bazen Purdy’nin takım arkadaşları sırf o pozisyonda oynamaya programlanmış gibi göründüğü için yarı şaka yollu ona robot diyorlar. Çünkü neredeyse hiçbir zaman yanlış bir şey yapmaz. Ve robot sürekli olarak yazılımını güncelliyor.

Brock Purdy ilk çeyrekte Cowboys’a pas attı. Purdy, 252 yarda boyunca 24 pasın 17’sini tamamladı ve 144,4’lük pasör puanı elde etti. (Ezra Shaw/Getty Images)

Purdy maçtan sonra “‘Tamam, savunmada aynı kişilerle oynuyorlar, aslında aynı plan’ şeklindeydi” dedi. “Yani benim için bu başka bir zorluk. Geçen seferden daha iyi olmak istiyorum. Ama bu haftaki tek motivasyonum, tek hedefim bu muydu? Hayır, sadece benden isteneni yaptım. Oyunun zamanla bana geleceğini biliyordum, ritmi yakalamam, açık pozisyonlara vurmam ve oyun kurucu olarak üzerime düşeni yapmam gerekiyordu. İşleri zorlamaya ve süper kahraman olmaya çalışmayın. İşte bu kadar.”

O sadece 23 yaşında. Henüz normal sezon maçlarının tamamına başlamadı. Garoppolo’nun şimdiye kadar olduğundan daha iyi. O, Lance’den (Pazar günü Cowboys’un üçüncü QB’si olan) çok ama çok daha iyi. Ve Purdy’nin oku sadece yukarıyı gösteriyor.

Kittle, Purdy’nin bu oyunda özellikle “açık” olduğunu mu düşünüyordu?

Kittle, “Brock’un her zaman ‘açık’ olduğunu düşünüyorum; onu çarşamba günü görürseniz açık demektir” dedi. “Her gün o kadar hazırlıklı ki.”

Purdy bunların hepsini ulusal televizyonda, Dallas’ın acımasız pas hücumuna karşı ve başa çıkabildiği kadar çok eleştirmenin önünde aktardı ve onun biraz olsun yıkılmasını bekledi. Yaptığı tek şey yıldırım atmaktı ve merak ettiniz: Daha fazla deneyime sahip olduğunda nasıl olacak?

“Brock geçen yıl birinci sınıftaydı; Yılın ortasında bile değil, yılın sonunda ateşe atıldı. Ne demek istediğimi anlıyor musun?” Trent Williams şunları söyledi: “Yani şu anda gördüğünüz oyuncu ile Ocak ayı başlarında, 22’nin sonlarında gördüğünüz oyuncu farklı bir oyuncu. Mental yedek kulübesinde daha fazlası var…

“Büyümeye devam edeceğini düşünüyorum. Şu anda gördüğümüz şey onun olacağı yer değil. Daha iyi olacak. Her hafta daha iyiye gidecek. Bizim işimiz onu dik tutmak, böylece gelişmeye devam edebilmesini sağlamak.”

Purdy’nin inanılmaz bir silah alma koleksiyonuna sahip olduğunu belirtebilirsiniz; bu, ancak 49ers’ın Christian McCaffrey ve Samuel’den bir ton olmadan Cowboys’a 42 sayı vermesiyle vurgulandı. Ama aynı zamanda bir komplikasyon da var. Kittle Pazar gününden önce tüm sezon boyunca tank avcısı yakalamamıştı. Teorik olarak, eğer Purdy bir hedefe takılıp diğerlerini görmezden gelirse, incinen duygular ve hayal kırıklığı ortaya çıkabilir.

daha derine git

DAHA DERİNE GİT

49ers’ın “Gumby” adlı oyunu George Kittle’ı nasıl serbest bıraktı ve Cowboys’u nasıl boğdu?

Ancak bunların hiçbiri 5-0’lık bu takımda olmuyor, çünkü hücumdaki her yıldız, açık olduklarında bir noktada topu alabileceklerini biliyor. ve Purdy, Garoppolo’nun geçen Aralık ayındaki ayak sakatlığının ardından görevi devraldığı günden bu yana 49ers’ın hücumunu hızlandırdığı için.

Purdy, “Herkes kazanmak istiyor, herkes onun iyi olduğunu biliyor” dedi. “Yani onların oyununa gelmeleri an meselesi olacak. Bu maçta George’un golleri ve harika fırsatları vardı. Ama yine de Deebo, BA, Christian herkes üzerine düşeni yapıyor. … Zamanı gelince bunu biliyorlar.”

Purdy zaten Colin Kaepernick ve Jeff Garcia ile aynı tarihi 49ers QB sıralamasında yer alıyor. Bence Purdy her ikisinden de daha iyi ama yakın. Ve eğer bu iki adamdan daha iyiyse, 49ers’ın Steve Young’dan bu yana en iyisi. Bu da bir şeyler söylüyor. En üstte, her QB Super Bowls ile ölçülür. Purdy’nin 49ers’ı en yüksek noktaya taşıyıp taşıyamayacağını göreceğiz. Ama tartışılıyor. Kesinlikle tartışılıyor.

Kyle Juszcyzk, Purdy’nin forma numarasına atıfta bulunarak, “On üç soğuk bir rakam dostum” dedi. “O soğuk. Sahaya çıkıp en iyilerle oynayabilir ve biz ona dünya çapında güveniyoruz.”

Eski tartışma tarih oldu. Brock Purdy iyidir. Şimdi eğer onun ne kadar ileri gidebileceğini ve kaç tane Super Bowls kazanabileceğini tartışmak istiyorsanız doğru yoldasınız.

“TK Gösterisi”: Tim Kawakami’nin Apple, Spotify ve Spotify’daki podcast sayfasını ziyaret edin Atlet uygulama.

daha derine git

DAHA DERİNE GİT

Fred Warner, 49ers, NFL’nin en iyisi gibi görünerek Kovboyları küçük düşürüyor

(En üstteki fotoğraf: Ezra Shaw / Getty Images)