Sakarya İHH Kenya’ya Ramazan Sevinci Taşıdı

accur

New member
Sakarya İHH Takımları 2022 Ramazan çalışmaları kapsamında Somali ve Makedonya’nın akabinde Kenya’ya hareket ederek insani yardım çalışmalarında bulundular ve Sakarya’ya döndüler.

Kuraklık ve yoksullukla gayret eden Kenya’da insani yardım çalışmalarına, Sakarya İHH Arama Kurtarma Ünite Sorumlusu Osman Yılmaz, Akyazı İlçe Temsilciği İdare Şurasından Halim Sağlam ve Sakarya İHH Gönüllüsü Mustafa Dikmen katıldı. Nairobi ve Wajir kentlerinde yapılan dağıtımların yanı sıra yetimhane ve Türk Büyükelçiliği ziyaretleri de gerçekleştirildi.

Sakarya İHH Lideri Engin Sezer, Bu sene Ramazan ayı içerisinde Türkiye dahil 57 ülkede insani yardım çalışmaları yürüttüklerini söz ederek hem Sakarya’daki tıpkı vakitte dünyanın dört bir yanındaki gereksinim sahiplerini yalnız bırakmadıklarını söylemiş oldu.

Sezer, Sakarya İHH gruplarımız yurt haricinde yapılan insani yardım çalışmalarını yerinde koordine etmek üzere Somali, Makedonya ve Kenya’da vazife aldılar. Sakaryalı hayırseverlerimizin bağışlarını yetim, muhtaçlık sahibi ve mazlumlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Ramazan ayı boyunca Sakarya’nın yanı sıra Türkiye dahil 57 ülkeye Ramazan sevincini taşımaya devam edeceğiz dedi.

Sezer, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi bizleri bekliyor. Her vakit olduğu üzere bu Ramazan da hatırlanmayı bekleyen gereksinim sahiplerine ulaşmak için çalışıyoruz. Zekat, fitre, fidye ve bağışlarınızla Ramazan’ı bir arada yaşatmaya ne dersiniz? formunda seslendi.

Türkiye, Afrika, Ortadoğu, Asya, Balkanlar farketmeksizin 57 ülkede muhtaçlık sahibi mazlumlara takviye olmak isteyen hayırseverler, Orhan Camii yanında bulunan Sakarya İHH Bağış Kabul merkezine gelerek makbuz karşılığı ya da banka internet yoluyla Sakarya İHH hesaplarına; Ramazan – Bayramlık – Zekat- Fitre – Afrika – Balkanlar- Türkiye vb açıklaması ile bağışta bulunabilirler.

Bağışçılar Türkiye dahil 57 ülke için Sakarya İHH Kuveytturk İban no; TR17 0020 5000 0100 6457 8000 01 ve Ziraat Bankası İban No; TR 7400 0100 0019 7058 3405 5001 hesaplarına diledikleri ölçüde dayanak olabilirler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı