Portekizli futbolcu Ronaldo, Dünya Kupası’ndan elenmenin hayal kırıklığını yaşıyor

semaver

New member
Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, mesleğindeki en büyük hayalinin Dünya Kupası kazanmak olduğunu lakin dün bu hayalin bitmiş olduğini kaydetti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan 37 yaşındaki futbolcu, “Portekiz’le Dünya Kupası kazanmak mesleğimdeki en büyük ve en tutkulu hayalimdi. Bunun için savaştım, gayret ettim. 16 yıl boyunca 5 Dünya Kupası’nda forma giydim. Her vakit büyük oyuncularla bir arada oldum ve milyonlarca Portekizli tarafınca desteklendim. Alanda her şeyimi verdim. Gayrete asla sırtımı dönmedim ve bu hayalimden asla vazgeçmedim” tabirlerini kullandı.

Sıcak reaksiyon vermenin anlamsız olduğunu belirten Ronaldo, “Ne yazık ki dün bu düş bitmiş oldu. Çok şey söylendi, fazlaca şey yazıldı, epeyce şey speküle edildi lakin benim Portekiz’e olan bağlılığım bir an olsun değişmedi. Her vakit amaç için uğraş ettim, kadro arkadaşlarıma ve ülkeme asla sırtımı dönmedim” değerlendirmesinde bulundu.

Portekiz’i ve kendisini destekleyen herkese teşekkür eden yıldız futbolcu, “Şimdilik söylenecek fazla bir şey yok. Hayal sürdüğü sürece hoştu. Vaktin yeterli bir danışman olacağını ve her insanın kendi sonuçlarını çıkarmasına müsaade vereceğini umalım” dedi.