Serdar Aziz: Boş işlerle uğraşmıyorum

semaver

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 13. haftasında konutunda Demir Küme Sivasspor’u 1-0 yenen Fenerbahçe’nin başarılı defans oyuncusu Serdar Aziz, kadro olarak şampiyonluğa inandıklarını söylemiş oldu.

Ülker Stadı’ndaki maçın akabinde açıklamalar yapan Serdar Aziz, Sivasspor’un kendilerine zorluk çıkaracağını bildiklerini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Sivasspor ligimizin yeterli ekiplerinden bir tanesi. İstedikleri yerde değiller lakin ligin, kompakt, yeterli oynayan ekiplerinden bir tanesi. Güç olacağını biliyorduk. Hakikaten birinci yarı istediğimiz oyunu alana yansıtamadık. Bilhassa içeride taraftarımızla daha sakin, daha denetimli oynamamız gerekiyor. İkinci yarıya aslına bakarsan çıkarken buradan galibiyetle döneceğimiz biliyorduk. Batshuayi’nin bir kırmızı kartı oldu. Bunlar futbolun ortasında olan şeyler. Biz Fenerbahçe olarak 10 kişi kalsak da her vakit galibiyet için güzel oynamaya çalışıyoruz. Gerçekten 10 kişi kaldıktan daha sonra arkadaşlar bugün dayanılmaz bir çaba verdi. 10 kişi kalıp ne kadar âlâ oynayabiliyorsak o kadar düzgün oynamaya çalıştık, uğraş ettik. Golü bulduk gerisinden yeterli gayret ettik. Bu kıymetli haftada kararı almamız bizim için harikulade oldu.”

“BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMIYORUM”

Serdar Aziz, meslek performanslarından birini yaptığı söylenerek, kendisini maçlara nasıl hazırladığı sorusuna şu karşılığı verdi:

“Fenerbahçe’de 4 sene oldu. Boş işlerle uğraşmıyorum açıkçası. Ailemle vakit geçiriyorum, alana çıkıyorum. Yalnızca aklımda futbol var. Futbol olağan görsel bir oyun, beşerler sizden gösteri bekliyor lakin ben hiç bir vakit bu işlere girmedim. Her vakit herkese saygılı olmaya çalıştım. Agresif bir oyun tarzım var lakin her vakit saygılı, alanda elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyorum. Âlâ maçlarım her vakit olmuştur. Bugün siz o denli diyorsanız daha düzgün, dışardan değerlendirmişsinizdir. Ben her vakit kadro için, taraftar için, Fenerbahçe kulübü için elimden geleni yapıyorum. Tüm arkadaşlarım üzere ben de alana çıktığımda elimden geleni yapıyorum. kimi vakit oluyor kimi vakit olmuyor. Ancak en güzelini vermeye çalışıyoruz. En azından vicdanım her vakit rahat oluyor. Olmasa da bugüne kadar beni destekleyen, beni bu ailenin bir kesimi hissettiren taraftara da teşekkür ediyorum. Onların yardımıyla daha güzel olacağız inşallah.”

Sakatlıklarıyla sık sık gündeme geldiği hatırlatılan Serdar, bunu nasıl aştığı ile ilgili ise, “Olgunluk olabilir. Yani yaş ilerledikçe biraz daha olgun bakabiliyorsun, doğruları daha düzgün nazaranbiliyorsun aslında. Deneyim de bu biçimde bir şey. Yaşanmışlıklar…Yaşıyorsun, görüyorsun, bu sana deneyim oluyor. Yaşımız da ilerliyor yavaş yavaş. Kendimize daha yeterli bakmak zorundayız. Gayelerimiz büyüyor, kulübün aslına bakarsanız gayeleri hiç bir vakit bitmiyor. Buna karşılık da bizim de kendimize yeterli bakmamız lazım. Çalışıyoruz, bakalım, nazar değmesin. Grup arkadaşlarımı da kutluyorum buradan.” tabirlerini kullandı.

TAKIM ŞAMPİYONLUĞA İNANIYOR

Şampiyonluk talihini ve teknik yönetici dokunuşunu kıymetlendiren Serdar Aziz, şunları lisana getirdi:

“İnanıyoruz grup olarak nitekim, biz de artık bu sene. Taraftarımız da bunu bize inanılmaz bir biçimde aşıladı. Grup arkadaşlarım inanıyor. Birebir biçimde gördünüz, UEFA’da da dayanılmaz bir performans sergiliyoruz. Onun öz inancı var. Artık başkan gidiyoruz. Her hafta kazanıyoruz, alışkanlık oldu. Nazar değmesin, herkes dayanılmaz uğraş ediyor. Rotasyona giriyoruz, oynayan-oynamayan herkes en âlâ çabayı veriyor, bu da hayli değerli. Hocamıza gelecek olursak; söyleyecek hayli fazla kelam yok. aslına bakarsan mesleği muhakkak. Mesleği hayli düzgün olduğu için Fenerbahçe’ye geldi. bu biçimde bir kulüpte Jorge Jesus ile birlikte çalışmak esasen bütün oyuncular için büyük bir talih. Onun sistemine, onun dediklerine ayak uydurmaya çalışıyoruz. Hakikat bir sistemle oynuyor. Fenerbahçe’ye fazlaca uygun bir antrenör olduğunu herkes biliyor, nazar değmesin, bu biçimde devam edelim.”

Serdar Aziz, öteki oyuncuların Jesus’a, “Polis yahut hayli âlâ hoca” nitelemesinde bulundukları da hatırlatılarak, kendisinin hocayla ilgili ne düşündüğü sorusunu da yanıtladı.

Başarılı oyuncu, “Büyük hoca. Lakin şunu söyleyebilirim; rotasyon yaptığında herkes performans veriyor. Bunun aslına bakarsan herkes farkında. Ne vakit rotasyona gitse oynayan oyuncu fevkalade bir performans veriyor. Fenerbahçe üzere bir kulüpte bu kadar uygun oyuncunun olduğu bir ortamda bunu sağlamak epeyce sıkıntı bir şey. Bu doğal ki irtibatla…Büyük hoca olmak, deneyimli olmak da ön plana çıkıyor. Şu an fevkalade gidiyor her şey, epey güzel gidiyor. Oyuncular da memnun. Kulüp içerisinde hoş bir hava var. bu biçimde giderse inanıyoruz, olacağız inşallah, bakalım.” tabirlerini kullandı.

“MİLLİ GRUP ULUSAL BİR MİSYON BİZİM İÇİN”

Milli grup gayesiyle ilgili soruya da Serdar Aziz, “Milli grup esasen ulusal bir bakılırsav bizim için. Vatani vazife nasılsa ulusal vazife de o denli bir şey. Ne vakit davet gelirse gideriz, her vakit olduğu üzere elimizden geleni de yaparız.” diye karşılık verdi.

Serdar Aziz gol atamamasıyla ilgili de son olarak, “Aslında gol atmak istiyorum, her sene atıyorum. Gol atmayı seviyorum aslına bakarsan. Gol atan bir defans oyuncusuyum. Bu sene 11 maçta gol atamadım. Bakalım, çalışıyorum, atmak istiyorum.” dedi.