Onuralp Bitim: Maçı daha hayli hak ettiğimizi düşünüyorum

semaver

New member
A Ulusal Erkek Basketbol Grubu, FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Tıp I Kümesi dördüncü maçında Sırbistan’a 77-76 mağlup oldu.

Bu sonuçla ulusallar, kadroların birinci kademede yaşadığı galibiyet ve yenilgi sayılarını ikinci tipe taşıdığı elemelerde oynadığı 8. maçta beşinci defa kaybetti. Sırbistan ise beşinci galibiyetini elde etti.

Karşılaşmanın akabinde ulusal grupta Onuralp Bitim çabayı kıymetlendirdi.

“Kalbimiz ülkemizdeydi, İstanbul’daydı” diyen Onuralp, şunları söylemiş oldu:

“Patlamada hayatını kaybeden insanlarımıza Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar diliyorum. Galibiyeti onlara armağan etmek isterdik, ülkemize ikram etmek isterdik. Ne yazık ki olmadı. Grup olarak güzel savaştık. Son topta kaybettik, şansızlık oldu. Hakikaten maçın sonunda hiç adil olmayan birkaç düdük de geldi. Gönül isterdi ki son top girsin ve kazanalım. Son ana kadar iki ekip da uygun çaba etti. Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum. Yeni ve genç ekibiz, ileride daha büyük işler yapacağımızı düşünüyorum.”

Sırbistan Başantrenörü Svetislav Pesic ise Ergin Ataman’ın bilhassa Anadolu Efes’te oynayan Vasilije Micic konusunda yaptığı açıklamalara karşılık vermeyeceğini belirterek, “Kazansaydı hayal kırıklığına uğramazdı, kaybettiler. kuvvetli bir rakibe karşı kuvvetli bir oyundu. Onlar için karar verici bir müsabakaydı, artık kararı da biliniyor ve bu onlar için bir sorun.” değerlendirmesinde bulundu.