MÜSİAD İzmir’den Birlik birliktelik İftarı

accur

New member
MÜSİAD İzmir Şubesi, klâsik iftar yemeği programında şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar ve kimsesiz çocuklarla İzmir iş dünyası ve protokolü tıpkı sofrada bir ortaya geldi. Aktiflikte konuşan MÜSİAD İzmir Lideri Bilal Saygılı, “Bu hoş sofrada daima birlikte olmanın manevi huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Müstakil Endüstrici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, şehit aileleri, gaziler, yaşlı meskenlerinde kalan vatandaşlar, engelliler, öğrenciler ve kimsesiz çocuklarla birlikte bin bireyden çok iştirakin olduğu iftar yemeği programına İzmir iş dünyası ve protokolü ilgi gösterdi. Hafız Ahmet Emre Kantar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ondan sonrasında Duahan Adem Uran hoca tarafınca dualar edildi. İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konuklara Türk Tasavvuf Müziği Dinletisi icra etti.

MÜSİAD İzmir Lideri Bilal Saygılı, “Saygıdeğer konuklarımızla bu hoş sofrada bir arada olmanın manevi huzurunu, mutluluğunuz yaşıyoruz. Bugün insanlık olarak global bir krizdeyiz ve itimat sorunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan “Dünya beşten büyüktür” derken bugünlerin ne manaya geldiğini hepimiz şu an idrak ediyoruz. Ülkemiz Cumhurbaşkanımızın riyasetinde önemli biçimde güçlendi ve büyüdü. MÜSİAD’ın da mottosu olan “Yüksek ahlak, yüksek teknoloji ve kuvvetli Türkiye” ideliyle gelişen ülkemizde gençlerimize hayli önemli iş imkanları var. Gençlerimiz yurtdışına eğitim için gitsinler lakin ülkelerine gelsinler, onlara gereksinimimiz var. Bizden istenen vakte uymak değil, vakte uyanmaktır.” dedi.

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı, “Türkiye, dünyanın en büyük 10 iktisadı içinde yer alma gayesine adım adım yaklaşıyor. Ülkemiz salgınla uğraşta yanlışsız aksiyon planları uygulayarak öne çıktı. İstihdamın pandemi öncesi Mart 2020’de 26,5 milyon düzeyindeyken 30 milyona çıktığını söylüyoruz. ötürüsıyla 3,5 milyonluk istihdam artışı oldu. Türkiye iktisadı, 2 yıl ortasında Kovid-19’un tahribatını yok etmeyi başarmış, pandemi öncesinin üzerine yükselmiştir. Türkiye, Allah’ın müsaadesiyle salgın devrinde iktisadını en süratli toparlayan G20 ülkelerinden biri oldu. Türkiye’yi üretim odaklı bölümleri, Sanayi 4.0 vizyonuyla şekillenen teknolojik atılımları, yapay zekâ, artırılmış gerçeklik, büyük bilgi, sanal gerçeklik üzere ileri teknolojileri merkeze alan yenilikçi iş insanı, teşebbüsçü ve yatırımcılarıyla hayli daha ferah ve aydınlık bir gelecek bekliyor. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ülkemiz yeni bir şahlanış devrine girecek. Bizler de bu periyoda şahitlik edeceğiz. Artık her zamankinden daha hayli kenetlenerek çalışmak ve bu periyoda hazırlık yapmak zorundayız.” diye konuştu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ise yaptığı konuşmada Ramazan ayına ulaşmanın sevinci ve heyecanını yaşadıklarını söylemiş oldu. Köşger, “Dayanışmanın ehemmiyetini daha fazla hissettiğimiz bu günlerde MÜSİAD, başımızın tacı şehit yakınlarımız, kahraman gazilerimiz ve bedelli ailelerinin onuruna verdiği bu hoş iftarda sizlerle birlikte bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Türk milleti, karşılaştığı zorlukları birlik ve birliktelik ortasında aştı. Geleceğe umutla bakabiliyorsak bu umudu, vatan uğruna can veren şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.” tabirlerini kullandı.

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır ise şu biçimde konuştu: “İddiası büyük ve kuvvetli Türkiye olan, bu iddiayı iradesi ile ortaya koyan, ahlakı ve fazileti merkezine alan dünya önderi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlayan “Erdemliler Hareketi”nin kutlu gayretinde birlik ve birliktelik çabasında hareket eden MÜSİAD’ın bir üyesi olduğum için onur duyuyorum. Ülkemizin üretim ve kalkınmasında büyük katkı sağlayan, bunu da gönüllülük aslıyla yapan tüm MÜSİAD üyelerine teşekkür ediyorum.”

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Eğitimciler olarak Türkiye’nin evlatlarını Türkiye’nin geleceğine hazırlıyoruz. İş dünyamız ve sivil toplum kuruluşlarımız üniversitelere yönelik takviyelerini esirgememeli. Bu yolda bizlere yönelik ne katkılar yapabileceğinizi lisana getirmenizi yürekten diliyorum. Devletimiz hiç bir vakit dayanağını esirgemiyor. Lakin sizlerin takviyeleri bu süreci hızlandırmakta, bu manada üniversitelerimize olan dayanağınızı bekliyoruz.” dedi.

İftar yemeğine İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı, AK Parti İzmir Milletvekilleri; Cemal Bekle, Ceyda Parçalanamaz Çankırı, Mahmut Atilla Kaya, Necip Nasır ve Yaşar Kırkpınar, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, İzmir Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Kıyı Güvenlik Ege Deniz Bölge Kumandanı Tuğamiral Serkan Tezel, AK Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima, MHP İzmir Vilayet Lideri Veysel Şahin, Saadet Partisi İzmir Vilayet Lideri Mustafa Erduran, MÜSİAD İzmir Lideri Bilal Saygılı ve MÜSİAD üyeleri, Bölge ve Vilayet Müdürleri ile STK temsilcileri katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı