Mete Gazoz: “2024 Paris Olimpiyatları’nda şampiyon olmak istiyorum”

semaver

New member
Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafınca hazırlanan ‘Samsun E-Dergi’nin 4’ncü sayısındaki röportajında, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak şampiyon olmasının akabinde hissettiklerini ve gelecek gayelerini anlattı.

“Paris için hayli az bir vaktimiz var”

Milli Okçu Mete Gazoz, olimpiyat şampiyonu olmanın apayrı bir his olduğunu belirterek, “Daha öncesinden aldığım birinciliklerden epeyce daha farklı. Artık 2021 yılı bitti ve yepisyeni bir yıldayız. Önümüzde kısa bir süre daha sonra olacak bir olimpiyat daha var. Tokyo için 5 sene bekledik. Fakat şu an Paris için hayli az bir vaktimiz var. beraberinde hazırlanmak için de fazlaca az bir vaktimiz var. Tokyo’da dünya şampiyonu olduk bitti lakin şu an önümde güya dünya şampiyonu olmamış üzere 2024’ü kazanmak var. Bu sebeple 3 sene boyunca ne olduğunun bir kıymeti yok. 2024’te yenidendan bir sefer daha olimpiyat şampiyonluğunu almayı istiyorum.”

“İçinizden gelen sevdiğiniz bir spora başlayın”

Spora başlayacak olanlara tavsiyelerde bulunan Mete Gazoz, “Benim söyleyebileceğim en kıymetli şey, beni destekledikleri için fazlaca teşekkür ederim. Öncelikle bir spora başlayacaksanız ve karar vermekte zorlanıyorsanız içinizden gelen ve sevdiğiniz bir spora başlamanız gerekir. Zira sporu sevmediğiniz vakit büsbütün zoraki bir iş oluyor. Spor yapmak inanılmaz zevkli bir şey. Fakat birebir biçimde hiç sevmediğiniz bir sporu yapmak da bir o kadar güç olabiliyor” diye konuştu.