“Caitlin Clark 'Bir Franchise'ın Omurgası' Olacak: İsimsiz WNBA GM'leri Potansiyel Muhafızları Keşfediyor”

semaver

New member
Caitlin Clark, 2024 WNBA Draft'ının başında yer alacak ancak lige girebilecek tek darbe guardı olmaktan çok uzak. Profesyonel oyun modernleştikçe, franchise'lar saldırılarının hızını ve aralığını iyileştirmek için çevrede daha fazla oyun kurucu arıyor. Clark, bu gruptaki en üretken ve en tanınmış guard ve ona, bir sonraki seviyeye damgasını vurmak isteyen atıcılar, saf nokta ve kombo guardlardan oluşan güçlü bir sınıf (birkaç uluslararası aday da dahil) katılıyor.

Draft'a üç haftadan kısa bir süre kaldı ve ulusal şampiyonadan sadece sekiz gün sonra, 15 Nisan'da Brooklyn, New York'ta gerçekleşecek. Etkinlik öncesinde, sekiz WNBA genel menajeri yaklaşmakta olan draft dersi hakkında samimi görüşlerini paylaştı. Atlet NCAA Turnuvası öncesinde. Açıkça konuşabilmeleri için anonimlik sağlandı. Perşembe günü Cameron Brink, Kamilla Cardoso ve Angel Reese gibi ön saha oyuncuları hakkındaki sade görüşlerini aktaracakları bir bölüm daha yayınlayacağız.

DAHA DERİNE GİT

WNBA Sahte Draftı: Angel Reese'in sonu nereye varacak? Caitlin Clark'tan sonra kim seçilecek?

Turnuvadan sonra, son taslak taslağımızı ve 2025 WNBA Draftı için potansiyel seçimlerin GM gözlemcisini yayınlayacağız.

Oyuncular alfabetik sıraya göre listelenmiştir.

Maç başına 18,8 sayı (ppg), maç başına 6,8 asist (apg), 33,5 3 sayılık atış yüzdesi (%3 sayılık atış), 85,9 serbest atış yüzdesi (%ft)

• “Sanırım çoğu insan Amoore'un açık bir pozisyonu olduğu için onunla yüzleşmeye istekli olacak. En kötü senaryoda onu yedek oyuncuya dönüştürebilirler ve bu konumu sağlamlaştırma yeteneği bu ligde küçümsenecek bir başarı değil. Sahayı genişletebilecek bir yedek, takımınıza güzel bir katkı olacaktır. O, en güvenli seçim olabilir (Jacy Sheldon, Jaylyn Sherrod ve Hailey Van Lith).

• “Amoore'un sorusu büyüklük. Soru, profesyonellerde yapması gereken şeyleri üniversitede hücumda yapıp yapamayacağıdır. Çünkü bazı pick-and-roll oyunlarında uzunluk onları rahatsız ediyor. Bir takıma nasıl liderlik edileceğini çok iyi bildiğini düşünüyorum.”

• “En iyi oyun kurucuların sahip olduğunu düşündüğüm bir yeteneğe sahip. Sadece topa kimin ihtiyacı olduğunu bilmekle kalmıyorlar, aynı zamanda başarılı olmak için en iyi durumda ve en iyi zamanlamada topu almak için savunmayı nasıl manipüle edeceklerini de biliyorlar.”

Sadece @georgia_amoore Şeyler
👏
#Mart Çılgınlığı x
🎥
ESPN 2 / @HokiesWBB pic.twitter.com/4p1yw8K8XY

— NCAA Mart Çılgınlığı (@MarchMadnessWBB) 22 Mart 2024
Isobel Borlase | 5-11 koruma | Adelaide Lightning (WNBL, Avustralya)

15,6 sayı, maç başına 4,7 ribaund (rpg), 2,5 asist, maç başına 1,8 top çalma (spg)

• “Borlase'nin Avustralya'ya yakışan bir oyunu var. Bunun oyunumuza aktarılıp aktarılamayacağını bilmiyorum.”

• “Kendisi için bir şeyler yaratmak konusunda gerçekten iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Uluslararası olgunluk dediğim şeye sahip olduğunu gösteren çeşitli şekillerde puan alıyor. Profesyonel basketbol oynadığını söyleyebiliriz. … Gördüğüm kadarıyla rahatlıkla ilk turda yer alabileceğini düşünüyorum.”

31,8 sayı, 8,8 asist, 7,3 ribaund, 37,9 3 puanlık fg%

• “Diğer meslektaşlarımla aynı şeyi düşünüyorum: Bir serinin omurgası olabilecek kuşaktan bir yetenek. Açıkça 1 numaralı seçim.”

• “Olağanüstü bir oyuncu. Muhtemelen draftta uzun zamandır gördüğümüz en hücuma hazır guardlardan biri.”

• “Bence takımlarına en büyük fayda, ki hangi takım olacağını hepimiz biliyoruz, pas verme, topu dağıtma ve takımlarındaki bazı inanılmaz oyunculara olan sevgiyi yayma yetenekleri.” Bence daha fazla sorun yaşayacak. Onu savunacak olan guardların gücü ve bu guardların hızı nedeniyle hücumda, üniversitede alışık olmadığı bir şey. Ama bence onun en büyük etkiyi yaratacağı şey pas yeteneği olacak.”

daha derine git

DAHA DERİNE GİT

Caitlin Clark'ı üniversite basketbolunun en iyi şutörü yapan şey nedir? Şutunun ardındaki fizik

Leyla Lacan | 5-11 koruma | Angers (Fransa)

11,8 sayı, 2,7 ribaund, 3,1 asist, 3,3 top vuruşu

• “Bu seviyedeki hızından, çabukluğundan ve dayanıklılığından emin değilim ama muhtemelen ilk turda olacağını düşünüyorum.”

• “Leila'nın bedenini gerçekten seviyorum. Oldukça eksiksiz bir paketi var. Pick-and-roll oyununda gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum. Bence vizyonu gerçekten çok iyi ama kendisi için de bir şeyler yaratabiliyor. O çekici bir aday. Yabancı taahhütlere, milli takıma ve diğer şeylere pek aşina değilseniz bu biraz zor.”

Carla Leite | 5-9 koruma | Tarbes (Fransa)

15,9 sayı, 5,8 asist, 1,4 top atışı, %87,4 ft

• “Henüz 19 yaşında ama sahada yönünü belirleme ve elit bir profesyonel oyun kurucu olma yolunda sinyaller veriyor. Çembere ulaşma konusunda muazzam bir yetenek, harika bir tempo değişikliği, topu ellerinde tutma konusunda harika bir yetenek, olağanüstü saha görüşü. Yeterli büyüklükte, PG için sık sık çizgiye giriyor ve yüksek oranda serbest atış kullanıyor. Üç sayılık atışların gelişmeye devam etmesi gerekiyor.”

14,1 sayı, 5,2 RPG, 4,0 apg, %89,2 ft

• “O bir kombo guard. Bence o bir-iki'den çok iki-bir'e benziyor. Birçok konuda iyi olduğunu gösterdi. 3'lü orta alanda şut atabilir mi? Kenara kadar çıkabilir. Fiziksel defans oyuncusu. Ama şunu söyleyebilirim ki, bu üçü arasında muhtemelen Amoore'a ve hemen ardından da (Jacy) Sheldon'a karşı üstünlük sağlardım.”

• “Karizma, takımının başarılı olmasına yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır, yüksek basketbol IQ'suna sahip, istikrarlı, harika bir lider.” … Onun orta saha oyununun ligdeki en iyi oyunlardan biri olduğunu düşünüyorum. Orta kademe pull-up'lar için harika. Düzenli olarak üçlük atmalı ama harika bir savunmacı.”

• “Karizma vuruşu üzerinde gerçekten çok çalışıyor ve sezonun ilk üçte ikisinde büyük bir gelişme oldu. Arka üçlüde sorun yaşadı. Biraz tutarlılık bulması gerekiyor. Gelecekte Jackie Young'ın büyüme adımını atması gerektiğini düşünüyorum. Güzel bir çekişi var, gerçekten güzel bir çekişi, tıpkı bir top perdesi hareketinden ikinci katman beslemesi gibi. Aslında serbest bırakılmasını yükseltme ve zamanlamasını bir rekabete dönüştürme konusunda çok iyi. Bu 3 sayı yeteneğinin Jackie'nin geliştirdiği şekilde tutarlı olması gerekiyor.”

Jacy Sheldon | 5-10 koruma | Ohio eyaleti

17,8 sayı, 3,8 asist, 1,9 top, 37,3 3 puanlık %fg

• “Tavan Amoore'unkinden daha yüksek olabilir ama aynı zamanda ligimizin fiziksel yapısının ona fazla gelme ihtimali de var.”

• “Harika bir atlet. Onlar için benim endişem oyunun fizikselliği. Ohio State çok fiziksel bir takım ama kadrolarına baktığınızda, fiziksel baskıyı kaldırabilme yetenekleri konusunda biraz endişeleniyorum. Ama harika bir vizyon, pasör, şutör.”

• “Allie Quigley tarzı bir oyun yapabilir mi? Hızlı bir sürümü var. Hızlı bir sistemde gerçekten iyi oynuyor. Bence yarı sahada hem topun içinde hem de top dışında harika bir IQ sergiliyor. Onun elit bir iletişimci olduğunu düşünüyorum. Birinci konumdan üçüncü konuma bu kadar sorunsuz bir şekilde geçiş yapma yeteneği özeldir.”

• “Atışlarını seçerken büyük bir takdir yetkisine sahip ve bu durumda gerçekten tüm ekibini işin içine katabiliyor. Ve sanırım gittiği gibi gidiyor. Açıkçası, oyunlarının en etkili kısımlarından biri savunma. Süper atletik ve özellikle basında riskli bir şeyi ne zaman yapması gerektiğini çok iyi biliyor ama gerçekten disiplinli bir savunmacı ve bence bu onun en azından bir sonraki seviyedeki en büyük etkisi olacak.”

2000'inci puanını almanın ne yolu var! Tebrikler @JacySheldon ! pic.twitter.com/prWeRXtTt5

— Ohio Eyaleti Kadın Basketbolu (@OhioStateWBB) 22 Mart 2024
Jaylyn Sherrod | 5-7 koruma | Kolorado

12,9 sayı, 4,9 asist, 2,2 top, 49,8 2 puanlık %fg

• “Harika bir defans oyuncusu. Onu her gördüğümde savunmadaki sertliği ve koruduğu herkesi korkutabilme yeteneğiyle dikkatimi çekiyor. Sert oynuyor. Gerçekten akıllı görünüyor ve elbette oyununa bazı hücum becerileri de katmış. Onun sertliğini seviyorum.”

• “Şu anda profesyonel bir nişancı değil. Yurt dışına çıkıp hücum oyunu üzerinde çalışması ve tutarlı şut atması gerekenlerden biri olabilir çünkü bu günlerde ligimizde guard olamazsınız ve iyi bir şutör olamazsınız. Potaya hücum edebilir ve tüm bunları yapabilir, ancak şut atamazsanız insanlar sizi aldatmayı öğrenirler.”

Hailey Van Lith | 5-7 koruma | LSU

11,8 sayı, 3,6 asist, 35,5 3 puanlık %fg, %82,7 ft

• “Dışarıdan iyi bir şutör, potaya ulaşmada iyi, ancak orta mesafe oyunu sorgulanabilir.” Sert oynar – mücadeleci, rekabetçi, ateşi sever. Bana biraz Dana Evans'ı hatırlattı. Muhtemelen birden daha doğal bir iki, ama onun büyüklüğü onun öncelikli olarak birle oynamasını gerektiriyor. Ancak bunun bir tane kadar etkili olup olamayacağı sorusu hala devam ediyor.”

• “İnsanların düşündüğü gibi topa şut atmadı. LSU'ya gidip oyun kurucu olarak oynamak zorunda kalmasının onun için iyi mi kötü mü olduğunu bilmiyorum. Ancak takımının ihtiyaçları nedeniyle top hakimiyeti ve pas becerileri üzerinde çalışması gerekiyordu.”

(Charisma Osborne, Caitlin Clark ve Hailey Van Lith'in fotoğrafları: G Fiume, Harry How ve Ethan Miller / Getty Images)