İrfan Can Eğribayat: Birinci sefer Fenerbahçe’de gördüm

semaver

New member
Fenerbahçe’nin genç kalecisi İrfan Can Eğribayat, Corendon Alanyaspor’u 4-2 yendikleri hazırlık maçının akabinde konuştu.

Kampı ve çabayı pahalandıran İrfan Can, “Fenerbahçe’de olduğum için fazlaca memnunum. bundan evvelki maçta daha sonradan oyuna girmiştim. Hocamıza bu maçta birinci 11’de baht verdi. Elimden geleni yaptım. Fenerbahçe formasına layık olmak için çaba ettik. Bizim için lig, kupa, hazırlık fark etmiyor. Her maçı kazanmak için çıkıyoruz. Daima âlâ gayret veriyoruz. Bol gollü, keyifli maçlarımız oluyor. Taraftarlara da keyif veriyorsak ne keyifli bize. Hoş bir ortam var. Kamp hoş geçiyor. Herkes birbiriyle konuşuyor. Daha evvelki kadrolarımda her insanın başka takılma durumu oluyordu. Burada o denli bir şey olmuyor. Sohbetler, kahveler falan hoş geçiyor. Ağır idman var lakin eğlenceli olduğu için sıkıntı olmuyor. Hocamızın oyun anlayışını da alana yansıtabiliyoruz. İnşallah öbür maçı kazanıp kampı hoş gideririz” tabirlerini kullandı.

Altay Bayındır ile olan rekabetini anlatan genç kaleci, “Altay, U17’den, U19’dan, Ümit Ulusal Grup’tan arkadaşım. Karakter olarak inanılmaz. Aramız epey güzel kaleciler olarak. Hoş bir çalışma ortamı var. Ben buraya ikinci kaleci olarak geldim. Benim gayem Altay’ı zorlamak, forma rekabetine girmek, performansları artırmak. Ertuğrul da epey zorluyor. Performanslarımız ister istemez artıyor. Herkes forma için çaba veriyor. Arkadaşlık ve rekabet ortamı hayli uygun. Muvaffakiyet geliyor. İnşallah daha da başarılı olacağız.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.