İngiliz teknik yönetici Gareth Southgate’ten Harry Kane’e takviye

semaver

New member
İngiltere teknik yöneticisi Gareth Southgate, Fransa yenilgisi daha sonrası basının karşısına çıktı.

Southgate kazanacak performansı alanda gösterdiklerini lakin galibiyet elde edemediklerini söyleyerek, “Bence performansımızla daha güzelini hakettik. İşin sonunda belirleyici olan goller oluyor elbette. Oyuncularıma az evvel bundan daha fazlasını veremeyeceklerini bildiğimi söylemiş oldum. Ben oyuncularımın turnuva boyunca geçirdikleri yolla gurur duyuyorum” kelamlarını kullandı.

İngiliz hoca Dünya Kupası’nı kazanacak performansı göstereceklerine inandığını belirterek, “Çoğu anda gerçek yerde bulunduk. Bunu yapabileceğimiz bir gruba sahip olduğumuzu hala düşünüyorum” diye konuştu.

SOUTHGATE’TEN İSTİFA SORUSUNA YANIT

Southgate penaltı kaçıran Harry Kane ile ilgili ise, “Takım olarak kazanıp kaybediyoruz. İki gol yedik ve goller kaçırdık. Harry bizim için inanılmaz bir turnuva geçirdi. Bizim için attığı goller olmasaydı burada olmazdık. Ben bu biçimde bakıyorum” açıklamasını yaptı.

İngiliz teknik yönetici son olarak nazaranvine devam edip etmeyeceğine yönelik soruya, “Düşünmek için biraz vakte gereksinimim var. Bence şu an yapacağım en yanlışsız şey bu” diyerek açıklamalarını noktaladı.