Hollanda Teknik Yöneticisi Louis van Gaal’den ülke basınına sitem

semaver

New member
Hollanda teknik yöneticisi Louis van Gaal, Ekvador’a karşı alınan 1-1 birliktelik daha sonrası basın toplantısında konuştu.

Deneyimli hoca maç sonu açıklamasında Hollanda’nın vasat bir futbol ortaya konduğuna ait sorulara, “Ben karamsar değilim, birşeyleri kaybetmiş değiliz. Bu takımın başaracağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Grupta oynayacakları bir daha sonraki maçta herşeyin farklı olacağını söyleyen van Gaal, “Bugün kendilerini gösteremediler ancak bir daha sonraki maç farklı olacak, ben inanıyorum. Hollanda medyası olarak siz de kadronuza dayanak olabilirsiniz. Şu anda 4 puanımız var ve tepedeyiz. Bence bu mükemmel bir durum” diyerek çok eleştirilmelerini anlamsız bulduğunu belirtti.

“ÇOK PAS KUSURU YAPTIK”

Takım olarak alanda yanlış şeyler yaptıklarını kabul ettiğini söyleyen van Gaal, “Özellikle topa sahip olamadığımızı söyleyebilirim. Ayrıyeten fazlaca sık pas yanılgısı yaptık” diye konuştu.

Deneyimli teknik yönetici Ekvador’un sert bir rakip olduğunu söyleyerek, “Ekvador tesirli bir futbol ortaya koydu. Bizden çok daha mücadeleci bir oyun ortaya koydular” açıklamasını yaptı.

Hollanda Dünya Kupası A Grubu’ndaki üçüncü maçında evsahibi Katar’la karşı karşıya gelecek.