Acun Ilıcalı’dan dev proje!

semaver

New member
İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’nin sahibi olan Acun Ilıcalı, kulübün stadyumu olan MKM Stadyumu’nun yanına akademi kurmak ve stadyum kapasitesini arttırmak istiyor.

Sporx’de yer alan habere göre, Acun Ilıcalı ve kulübün başkanvekili Tan Kesler’in, bu doğrultuda belediye meclisi ile görüşme halinde olduğu ve görüşmelerin olumlu devam ettiği açıklandı.

Acun Ilıcalı ise akademi projesine ait yaptığı açıklamada, “Stadyum bizim için olağan olarak epeyce değerli. Dolu olduğunda kusursuz bir atmosfer oluyor. Bence 20 yıl evvel stadyumu yapanlar epey akıllı insanlardı. Kimi stadyumların içi 30 bin kişilik olabilir ve boş hissedilir fakat bizim stadyumumuz zekice inşa edildi. Bana sorarsanız, stadyum Hull City’yi alma niçinlerimden biri” dedi.

Kulübü satın aldığı sırada yaptığı toplantıda stadyumun kendisini etkilediğini söyleyen başarılı iş insanı, “Ehab ile birinci görüşmemiz stadyumdaki lider suitindeydi. Stadyumda kimse olmadan bu kadar âlâ bir atmosfer olması beni şaşırttı. Bu yüzden ortasında taraftarlarla nasıl olacağını hayal ettim” diye konuştu.

MKM Stadyumu’nun, Championship gruplarının stadyumları içinde en yeterlisi olduğunu lisana getiren Acun Ilıcalı, “Championship’i dolaştığımda, stadyumumuzun kalitesini ligin en düzgünlerinden biri olarak görüyorum. Birtakım stadyumlar görüyorum ve sahip olduklarımız için Allah’a şükrediyorum. kimi vakit stadyumlar 15 yıllık olabilir fakat 40 yıllık görünebilir ancak bizim stadyumumuz 20 yıllık bulunmasına karşın 8 ile 10 yıllık içinde görünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

“ÇOK FAZLA TOPLANTI YAPIYORUZ”

Stadyum etrafı için gelecek uygun fikirleri destekleyeceğini söyleyen başarılı iş insanı, “Belediye meclisi bizi her vakit destekliyor. Zira Hull City’yi seviyorlar. Ne yaparsak yapalım, kulübün ve kentin düzgünlüğü için tıpkı taraftayız” halinde görüş belirtti.

“niçin genç oyuncuların ve stadyumun etrafındaki tüm işçinin, ilham alabilmeleri için A Gruba yakın idman yapmalarını sağlamıyoruz” kelamlarını kullanan Acun Ilıcalı, “Tüm futbol dünyamızın MKM Stadyumu’nun etrafında olmasını istiyoruz. Lakin bu basamakta ne yapılabileceğinden yahut yapılamayacağından emin değilim. Bu yüzden vakte muhtaçlığımız var” dedi.

“BU BENİM HAYALİM”

Kapasite arttırılmasına yönelik soru karşısında ise Acun Ilıcalı, “niçin olmasın? Bir bahtımız var ise, bu benim hayalim. Umarım bir gün taraftarlar stadyumun kapasitesini arttırmamız için gelir ve bizim için bu âlâ bir gün olur. Kapasiteyi arttırmak için çalışan emekçilerden biri bile olabilirim, umarım yakın vakitte bunu yaparız” diye konuştu.

“Daha fazla detay almak için taraftarların niyetlerine gereksinimimiz var” kelamlarını kullanan 53 yaşındaki iş insanı, “Stadyumda kimi tamiratlar yapmak düzgün fikir lakin bir daha de belediye meclisi ile yatırım yapabilmemiz için stadyumun kira mukavelesini uzatmamız gerekiyor” halinde görüş belirtti.

Stadyum için gelen fikirler içinde müze ve yapılacak bir heykel kanısı yer alırken, Acun Ilıcalı, bu teklifler için, “Bu taraftarlardan gelen epey güzel bir fikir. Üzerinde çalışıyoruz. Antalya’da taraftarlarla yaptığm sohbetler fazlaca tesirli oldu” yorumunda bulundu.

“Hull City hayli değerli bir kulüp. niye çocuklarımıza ve ziyaretçilerimize futbolda ve toplumda ne kadar kıymetli bir kurum olduğunu gösterecek bir şeyler olmasın?” kelamlarını kullanan Acun Ilıcalı, “Taraftarlarımızı rahatlatmak ve stadyuma gelmelerini kolaylaştırmak için yeni yollar bulmaya çalışıyoruz. Kimi fikirlerim var. Yakın yerlerden kimi taraftarları ücretiz ulaşımla stadyuma getirmek üzere. Çocuklarıyla bir arada maç gününün tadını çıkarabilmeleri için, taraftarları buraya daha kolay getirebilmek istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Hull City’nin iç alanda oynadığı son maç olan Sunderland müsabakasında stadyuma 18 binden çok taraftar geldiği, Boxing Day günündeki Blackpool maçında da misal bir taraftar beklendiği hatırlatılırken Acun Ilıcalı, “Bana sorarsanız birinci yapmamız gereken şey stadyumu tam kapasite doldurmak” diye konuştu.