Hakkarigücü, takımına 4 Afrikalı bayan futbolcu daha kattı

semaver

New member
Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi’nde geçen sene aldığı başarılı sonuçlarla ön plana çıkan Hakkarigücü Bayan Futbol Kadrosu, 4’ü Afrikalı 8 futbolcuyla takımını güçlendirip, yeni döneme tezli hazırlanıyor.

Geçen yıl B Grubu’nu üçüncü sırada tamamlayarak play-off çeyrek finalinde Fenerbahçe’ye elenen Hakkari grubu, gösterdiği başarılı performansı yeni dönemde da sürdürmek istiyor.

Bu yıl şampiyonluk gayesiyle başladığı yeni dönem hazırlıkları kapsamında 7 futbolcuyla yollarını ayıran Hakkarigücü, eksik mevkileri başarılı oyuncularla doldurmak için transfer çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Geçen yıl Kenyalı orta saha oyuncusu Mwanalima Adam Jereko ile Zambiyalı forvet Misozi Zulu’yu, ligin ikinci yarısında da Ganalı orta saha Alberta Yawo Ahialey’i renklerine bağlayan Hakkarigücü’nün teknik takımı, yeni dönem için menajerlerin teklifiyle 25 yaşındaki Zambiyalı orta saha oyuncusu Margeret Belemu, 21 yaşındaki Ganalı forvet Petience Peterson Konduk, 23 yaşındaki Kenyalı stoper Vivian Nasaka Makokoha ve 35 yaşındaki Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni’yi bir ay boyunca takip etti.

Videoların izlenmesinin akabinde haklarında olumlu rapor verilerek mukavele imzalanan Afrikalı futbolcular, kente gelerek grupla çalışmalara başladı.

Merzan Futbol Alanı’ndaki yenileme çalışmaları niçiniyle hazırlıklarına Vilayet Emniyet Müdürlüğüne ilişkin halı alanda devam eden mavi beyazlılar, kısa müddette kadroya ve kente ahenk sağlayan yabancı transferleriyle ligde üst sıraları hedefliyor.

Antrenmanlarda başarılı performanslarıyla dikkat çeken Afrikalı futbolcular, öteki transferlerle bir arada Hakkarigücü’nünhedefine ulaşması için ter döküyor.

TİMUR: “ŞAMPİYON OLMA OLASILIĞIMIZ ÇOK YÜKSEK”

Hakkarigücü Teknik Sorumlusu Cemile Timur, AA muhabirine, geçen yıl başarılı bir dönem geçirdiklerini söylemiş oldu.

Yeni dönemde muvaffakiyet çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Timur, “Bu mevzuda takımıma güveniyorum. Geçen sene de ekibimiz uygundu fakat sazı eksiklerimiz vardı. Bu sene o eksikleri kapatıp, lige daha uygun çıkmayı düşünüyoruz. Umarım hedeflediğimiz muvaffakiyete ulaşırız ve taraftarımızı, bizi destekleyen herkesi keyifli ederiz. Ekibin neredeyse yarısıyla yollarımızı ayırdık. Daha ileriye gitmek için takımımızı güçlendirdik. Finalden kıl hissesi döndük. Çeyrek finale kadar yükseldik. Bu sene birebir yanılgıya düşmek istemiyoruz.” sözlerini kullandı.

“bir daha tahlillerimiz kararında, menajerler üzerinden takip ettiğimiz ve ulusal gruplarında başarılı olan futbolcular vardı. 4 yabancı futbolcuyu takımımıza kattık. Geçen seniçin kalan iki yabancı oyuncumuzla devam ettik. En hayli önemsediğim şey, transfer ettiğimiz futbolculardan randıman almaktır. Pişman olmayacağımız futbolcuları almaya uğraş gösteriyoruz. Bugüne kadar da o yanılgıyı yapmadık. Getirdiğimiz tüm futbolcular başarılı oldu. Umarım bu sene de tıpkı biçimde devam eder. Alanımız şu anda tamirde. Vilayet Emniyet Müdürü’müz bize yardımcı olup, alanlarını açtı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yabancı futbolcuların katılmasıyla grubumuz daha dilekli ve istekli. Bizim için en değerli şey, Turkcell Bayan Futbol Harika Ligi’nde kalıcı olmak. Futbolda her şey mümkün. Geçen sene şampiyon olabilirdik, bu sene de şampiyon olma ihtimalimiz devasa yükseklikte. Çıtayı yükseltip, ligi en uygun yerde bitirmek istiyoruz.”

AFRİKALI TRANSFERLER HAKKARİ’DE MUTLU

Hakkari gücünün Afrika kökenli yeni transferleri, kente ve kadroya ahenk sağladı.

Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni, Türkiye’ye birinci kere geldiğini lisana getirerek, “Burası küçük bir kent. Beşerler, kadro arkadaşlarımız fazlaca âlâ. Çok arkadaş canlısı arkadaşlar. Aile üzere bir ortamımız var. Kadroya geldiğim için fazlaca memnunum. Önümüzde hoş bir yol var. Şampiyonluk diliyorum.” dedi.

Vivian Nasaka Makokoha ise Kenya’dan geldiğini ve kenti fazlaca beğendiğini aktardı. Şampiyon olmayı hedeflediklerini belirten Makokoha, “Takımımız epey kuvvetli. Çok âlâ oyunculara sahip. Buraya geldiğim için epey memnunum. Türkiye’ye birinci sefer geldim. Ekibime, hocama, kadro arkadaşlarıma inanıyorum. Umut ediyorum ki fazlaca hoş bir devir geçireceğiz ve şampiyon olacağız. Hakkari küçük ve hoş bir kent. İnsanları arkadaşça davranıyor. Herkes epeyce âlâ karşıladı.” açıklamasında bulundu.

Kentte epey hoş karşılandıklarını tabir eden Margeret Belemu, “Bu yüzden çok memnunum. Hakkarigücü’nün bu sene şampiyon olacağına inanıyorum. İdmanlarım büyük gayret ortasında geçiyor. kuvvetli bir takımla döneme uygun hazırlanacağız. Şampiyonluk istiyoruz.” biçiminde konuştu.

Samsun İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarıspor’dan transfer edilen Gamze Ekici de kadrodan teklif alınca kabul ettiğini ve seve seve kente geldiğini anlatarak, “Sıcakkanlı ortam beni fazlaca etkiledi. Geçen dönem grup şampiyonluğu kaçırdı. Hakkarigücü benim favori grubumdu. Bu sene gelen yabancılar ligde kendi isminden bahsettirecek oyuncular. Kadronun ortamı şu an epeyce uygun. Herkes hayli istekli zira hepimiz şampiyonluğu istiyoruz. Burada toplanma gayemiz yalnızca şampiyonluk. Hocalarımız, biz, halk, herkes bu dönem şampiyonluğu istiyor. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.