Öfke dolu Isiah Pacheco, Chiefs'in play-off'lardaki hızlı hücumunu körükledi

semaver

New member
KANSAS CITY, MO. – Elleri yumruk haline geldi ve pazıları esnerek geri koştu. Isiah Pacheco, Kansas City Chiefs'in kenar çizgisine doğru yürüdü; mesajı, gösterişli sesiyle vurgulandı.

Evet, şu lanet enerjiyi de getir!“Pacheco hücumdaki takım arkadaşlarına bağırdı, çoğu da onaylayarak başını salladı. “Bunu yanında getir! Bunu yanında getir!

Birkaç dakika sonra Chiefs, Buffalo Bills'e karşı bölgesel play-off maçının ikinci yarısına başladı; Pacheco, iki yıllık genç kariyerinde ilk kez deplasmanda eleme maçı oynadı. Chiefs'in dört puan gerisindeyken Pacheco, kendisini NFL'nin en farklı oyuncularından biri yapan şeyi yaparak onların ardı ardına gol atmasına yardımcı oldu: Ne zaman topa dokunsa öfkeyle, yoğunlukla ve gaddarlıkla koşuyordu.

Pacheco'nun koşu stili, Chiefs'in üst üste altıncı kez AFC Şampiyonluk Maçına ulaşmasında etkili oldu. 15 denemede 97 yarda ile tüm oyunculara liderlik etti ve ilk defans oyuncusu onunla temasa geçtikten sonra bu yardaların önemli bir bölümünü kazandı.

NFL Yeni Nesil İstatistiklere göre, Pacheco'nun koşularının yüzde 60'ı beklenen mesafeyi aştı; bu, lig turundaki sıralama turları arasında en yüksek yüzdeydi.

DAHA DERİNE GİT

Patlayıcı oyunlar Chiefs'in arka arkaya Super Bowls kazanma şansını nasıl canlandırdı?

Pacheco, dördüncü çeyreğin başlarında 4 yardalık touchdown serisiyle son bölgeye girerken, ki bu da maçı kazandıran skordu, soldan Donovan Smith'e ve sıkı son Travis Kelce'ye bir mesaj daha bağırdı.

Bizimle dalga geçemezsin!dedi Pacheco. Kenar çizgisine ulaştığında takım arkadaşlarını cesaretlendirmeye devam etti ve şunları söyledi: “Sahip olduğun her şey! Sahip olduğun her şey!

“Bugün biraz dinleneceğiz!”

Bölüm senkronizasyonumuz için 10 mikrofondaydı
🎙
pic.twitter.com/bZOtjEYBz6

— Kansas City Chiefs (@Chiefs) 24 Ocak 2024
Chiefs'in Bills ve Miami Dolphins'e karşı sezon sonrası kazandığı iki galibiyette Pacheco, baskın performanslarıyla sözlerini destekledi.

Takım arkadaşları da oyunlarını hızlandırdılar. Normal sezonda zaman zaman tutarsız olan hücumun bir parçası olan Chiefs'in acele atağı, play-off'larda olağanüstüydü. Hücum oyuncuları (Smith, sol savunma Joe Thuney, pivot Creed Humphrey, sağ savunma Trey Smith, sağ savunma Jawaan Taylor ve yedek koruma Nick Allegretti) siperlerdeki baskın gruptu. Ve Chiefs'in üç zorlu pozisyonu – Kelce, Noah Gray ve Blake Bell – bloklarını geliştirdi.

Humphrey, “Çocukların ne kadar dirençli olduklarıyla gurur duyuyorum” dedi. “Biraz kriz atlattık ama çocuklar zorlamaya devam etti ve biz de gelişme kaydettik, bunu görmek gerçekten güzel.”

Playofflar başladığında hücum koordinatörü Matt Nagy ve oyun kurucu Patrick Mahomes, Chiefs'in hücumunun sezon sonrası hataları sınırlamak için basitleştirilmiş bir yaklaşıma ihtiyaç duyacağını fark etti. Antrenör Andy Reid ve Nagy'nin bunu başarmasının en kolay yolu, Pacheco'ya iş yükünü artırarak hücumda daha büyük bir rol vermekti. Pacheco'nun play-off'lardaki 39 hücum denemesi, bu sezon iki maçlık süreçte elde ettiği en yüksek sayı oldu. Bu dokunuşlarda da etkiliydi, 186 yarda koştu ve iki gol attı ve 8 yarda veya daha uzun sekiz koşu yaptı.

Reid, “(Normal sezonda) şanslarla iyi iş çıkardığımızı düşündüm, ancak (hücum koçu) Andy Heck koşuları ve onlara uygulanan oyuncuları yaratmada harika bir iş çıkarıyor” dedi. “Saldırı, yaptıklarından büyük gurur duyuyor. Her şeyin kendileriyle başladığını biliyorlar ve engelleme görevlerinde çok hassas davrandılar.”

daha derine git

DAHA DERİNE GİT

Chiefs, gürültülü Bills taraftarları önünde deplasmanda aldıkları galibiyetten memnun: “Ortam çılgıncaydı”

NFL tarihinin dördüncü en soğuk maçında bile, Arrowhead Stadyumu'nda Dolphins'e karşı başlama vuruşunda sıcaklık eksi 4 derece iken Pacheco, 3 yarda golü de dahil olmak üzere ham saldırganlıkla topu birden fazla defans oyuncusunun arasından geçirdi. Öne çıkan özellikleri, sosyal medyadaki pek çok hayranın onun performansını izlerken abartılı karşılaştırmalar yapmasına neden oldu.

Çarşamba günkü antrenmandan önce Pacheco favorisini paylaştı.

Pacheco gülümseyip kahkaha atarak, “En komik şeyin, insanları ısırıyormuşum gibi koştuğumu söylemeleriydi diye düşündüm” dedi. “Ben bir zombi değilim. Bu çılgıncaydı. Harika bir fikir bence. Benim için önemli olan kararlı olmak ve ulaşmam gereken bir hedefimin olduğunu anlamaktır.”

Memnun @isiah_pachecoRB koşu stiliyle ilgili memlerin farkında
😂
pic.twitter.com/LgA8WeN1bV

– NFL (@NFL) 24 Ocak 2024
Sadece bir ay önce Pacheco, geçen yıl Chiefs'in sezon sonu koşusunda sakatladığı sağ omzundaki başka bir sakatlık nedeniyle iki maçı kaçırmıştı. Noel Günü ekibe dönmeden önce, Reid'in artroskopi dediği, “temizleme operasyonu”na tabi tutuldu.

O zamandan beri Pacheco, takımın sağlık ekibinden mümkün olduğunca fazla tedavi almasını sağlamak için antrenman sonrası rutinini değiştirdi.

“Geçen yıl kariyerimin en uzun sezonuydu. Yani bu benim ikinci yılım olduğu için benim için offseason yoktu” dedi Pacheco. “Ameliyat oldum, dolayısıyla devam eden bir süreçti. Binada daha uzun süre kaldım ve en son ayrılanlardan biriydim.”

daha derine git

DAHA DERİNE GİT

Chiefs, 49ers, Lions ve Ravens konferans başlığı oyunlarına ulaşmak için şeytanları nasıl kovdu?

Pacheco, Reid'in tedbir amaçlı aldığı bir kararla, ayak parmağının burkulması nedeniyle Çarşamba günkü antrenmana katılmadı. Pacheco Pazar günü Baltimore Ravens'a karşı oynamayı planlıyor ve NFL'nin maç başına sadece 16,3 sayıya izin veren üst savunmasına karşı 20 tur atabileceğini düşünüyor.

Sezon sonrası beş maçta sadece bir kez başarısız olan Pacheco, “Topu korumak çok önemli” dedi. “Takımın onlara liderlik edeceğinizi bilmesini bilmek oyunun en büyük kısmı.”

BU GÜL 10/10
😤
pic.twitter.com/IErEnUKWkp

— Kansas City Chiefs (@Chiefs) 22 Ocak 2024
Pacheco kendisi ve Pazar günkü maça çıkan hücum oyuncuları için ideal durumu biliyor: Dördüncü çeyrekte, galibiyeti garantileyecek ve Chiefs'i Super Bowl LVIII'e gönderecek ilk sayıyı atmak için son hamle.

Bills'in şutörü Tyler Bass'ın Pazar günkü iki dakikalık uyarının ardından 44 yardalık potansiyel oyun galibiyet golünü kaçırmasının ardından Chiefs, rakiplerinin tüm molalarını tüketmek için bir ilk mağlup daha kazanmak zorunda kaldı. Pacheco iki defans oyuncusunun üzerinden geçti ve ilk vuruşta 8 yarda kazandı. Chiefs, bir sonraki oyunda Pacheco'nun ortadan 3 yarda koşusu ile oyundaki son ilk vuruşunu yaptı.

“Bu durumda yapmak istediğin şey bu. Humphrey hücum hattıyla ilgili olarak “Bırakın koçlar bize ön tarafta sorumluluk verebilsinler” dedi. “Çocukların bu iki oyunu nasıl sergilediklerinden gerçekten gurur duyuyorum. Pop'un bu kadar sıkı çalıştığını görmek de harikaydı.”

Pacheco'nun son iki acele girişimi, oyundaki önceki 13 denemesine benziyordu; kararlılık, gaddarlık ve düşmanlıkla doluydu.

Pacheco Çarşamba günü podyumdan ayrılmadan önce bir muhabir daha önce duyduğu bir soruyu sordu: Sen misin? Gerçekten Topla koşarken kızgın mısın?

“Kesinlikle!” Pacheco hızla yanıt verdi. “İşin tamamlanması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.”

(Fotoğraf: Kathryn Riley/Getty Images)