Esenyurt’ta faciadan dönüldü: Yangın 3 apartmana sıçradı

Islık

Member
Esenyurt’taki olay, Mehterçeşme Mahallesi 2006 sokakta meydana geldi. Edinilen bilgilere bakılırsa, bir apartmanın çatı katında bilinmeyen bir sebepten ötürü başlayan yangın, kısa müddette büyüyerek etraftaki binalara sıçradı. Durumun farkına varan vatandaşlar yangını itfaiye gruplarına bildirdi.

Daire sakinleri son anda konuttan çıkarken mümkün bir faciadan dönüldü. Mahalle sakinlerinde paniğe niye olan yangın, itfaiye takımlarının müdahalesiyle söndürülürken, konutlarının alev alev yandığını izleyen kimi vatandaşlar ise gözyaşlarına hakim olamadı. Erdoğan Candar isimli konut sahibi ise konutunun yanmasına dayanamayarak baygınlık geçirdi.

İHA

“Çok şükür can kaybımız yok”

Yangında meskeni küle dönen Erdal Candar, “bir evvel de yan binamızda bir yangın çıkmıştı. İtfaiye grupları iki araç ile müdahale etti ve yangını söndürdü. Tabi bir şey söylemek için fazlaca erken. Yangın nereden ve nasıl çıktı bilemiyoruz. olayda hayli şükür ki bir can kaybımız yok. Şu an için ne kadar bir mal kaybımız var bilemiyoruz. İtfaiye takımlarının çalışmaları kararında ne kadar bir ziyanımız var muhakkak olacak ve yangının nereden çıktığı belirli olacak” diyerek olayı anlattı.

İHA

Yangının başladığını goren ve yetkililere haber veren Servet Işık ise, “Ben art sokakta oturuyorum. Bir baktım ki dumanlar yükseliyor. Çabucak koştuk baktık ki çatıda yangın başlamış. Aşağıda bir otomobil vardı çabucak onu kurtarmak için camını kırdık ve ileriye çektik. O ortada yangın düzgünce büyüdü ve on dakikada öteki binalara sıçradı. hadisede can kaybı yaşanmadı lakin mal kaybı sıradan var. Rastgele bir kişi de epey şükür ki faydalanmadı” dedi.