Jorge Jesus: Dünya Kupası ortası bize âlâ gelecek

semaver

New member
Spor Toto Harika Lig’in 13. haftasında konuk ettiği Demir Küme Sivasspor’u 1-0 yenen Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Jorge Jesus, hak ederek kazandıklarını söylemiş oldu.

Ülker Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Portekizli teknik adam, ön gördüğü üzere güç bir maç geçtiğini belirtti.

İlk yarıda rakiplerinin taktiksel faullerle oyunun temposunu düşürdüğünü lisana getiren Jesus, “Zor bir maç oldu. Birinci yarıda rakibimiz yapmış olduğu faullerle oyunun temposu bozuldu ve bizim için maç daha güç hale geldi. Bu, rakibimizin taktiksel fikriydi. Güzel konum alan defansif organize olan bir kadro. İkinci yarı bir kişi eksik oynamak kolay olmadı. Ekibim bir daha de galibiyete yakın olan ve hak eden taraftı.” diye konuştu.

Oyuncularının taktiksel manada fazlaca tesirli olduğunu anlatan Jesus, şöyleki devam etti:

“kimi vakit 1 kişi eksik olmanın zorluğu fark edilemeyebiliyor. O yüzden oyuncularımı tebrik ediyorum. Şu anda ligde Avrupa’da yarışan öteki rakiplerimizle en hayli maç yapan kadrolar içindeyız. Ezeli rakiplerimizden 12 maç fazla yaptık. Lige verilecek orta bizim için uygun olacak. Birinci yarı 45+5 dakika oynandı fakat topun oyun kaldığı müddet 21 dakikaydı. Maç faullerle ve kalecinin kale atışlarıyla epey fazla durdu. Fenerbahçe’nin ofansif temposu kırılmış oldu. Maç gerildi, taraftarlar gerildi. Rakip hoca deneyimliydi. Fenerbahçe’nin temposunu nasıl kıracağını güzel biliyordu. Son 6 maçta onlara karşı kazanamamıştık. Onların belirlemiş olduğu strateji buydu. Bir kişi eksik oynamamıza karşın ikinci yarı işimiz zorlaşmak yerine kolaylaştı. Hakemler her oyuncu yere düştüğünde faul çalmamalı. Bunu iki ekip için de söylüyorum. Teknik manada oyunun biraz daha akmasını sağlayabilirler.”

“DÜNYA KUPASI ORTASI BİZE DÜZGÜN GELECEK”

Jorge Jesus, Dünya Kupası niçiniyle lige verilecek ortanın kendilerine uygun geleceğini aktardı.

Sakat oyuncularının güzelleşme fırsatı bulacağını hatırlatan deneyimli teknik adam, “Dünya Kupası ortası bize güzel gelecek, bize yardım edecek. Sakat oyuncularımız güzelleşme fırsatı bulacak. 3 günde bir maç yaptığımızdan sakatlık limitinde olan oyuncular için yeterli olacak. Ulusal kadrolara giden oyuncular da olacak. Her halükarda bu orta takımıza düzgün gelecek. Alışkın olduğumuz bir durum değil dönemin bu devrinde orta vermek. Bütün gruplar için bir daha bir hazırlık devri üzere olacak. Buna adapte olmamız gerekiyor. Bizim işimizin modülü. 2 ezeli rakibimizi izledim, iki güzel grubun gayretiydi. Futbolcular birbirlerine ve futbola hürmet duyuyorlardı ve bu benim için en önemlisiydi.” değerlendirmesinde bulundu.

Her teknik yöneticinin kendine has bir metodu bulunduğunu anlatan Jesus, kelamlarını şu biçimde tamamladı: