Cristian Baroni’den yıllar daha sonra gelen derbi ve Arda Turan itirafı!

semaver

New member
Fenerbahçe ‘de 5 dönem forma giyen ve taraftarın sevdiği isimlerden biri olan Brezilyalı futbolcu Cristian Baroni, Galatasaray derbisinde Arda Turan ile yaşadığı gerginliği deklare etti.

Milliyet‘in haberine nazaran Baroni, yıllar daha sonra gelen itirafta Arda Turan’ı bilerek ittiğini belirtti ve “Bir Galatasaray maçı öncesi ısınıyorduk. Isınma esnasında Türk futbolunun idollerinden biri olan Arda Turan yanımdan geçiyordu. Bir anda onu ittim. Ortada hiç bir şey yoktu ancak kimi vakit futbolcu olarak bu biçimde şeylere gereksinim duyuyorsunuz” dedi.

Baroni’nin açıklamalarının devamı şöyle:

“ORTALIK KARIŞTI”

“Biraz ortamı ısıtmak istedim. daha sonra bir baktım bana döndü geliyor. O bana vurdu, ben onu ittim derken bir anda ortalık karıştı. Derbilerde bu biçimde karşılıklı ufak gerginlikler, atışmalar her vakit oluyor. Derbilerin hoşluğu burada. kimi vakit biz futbolcuların da bu biçimde biraz gergin ortama gereksinimi oluyor.”

NE OLMUŞTU?

2009-2010 döneminde Fenerbahçe meskeninde Galatasaray’ı konuk etti. Maçın başlamasına 50 dakika kala iki grup ısınma esnasında birbirine girdi. Baroni önünden geçen Arda Turan’ı itti. Bunun üzerine Cristian’a gerçek parmağını sallayıp “Adam ol” diye bağırdı. pek sonlanan Arda Turan’ı Mehmet Topuz ve Gökhan Gönül sakinleştirmeye çalıştı.

O esnada müsabakanın yardımcı hakemi Tarık Ongun başına gelen yabancı husus açılmaya niye oldu. Kanlar ortasında kalan Harika Lig hakemi soyunma odasına giderek tedavi oldu. Çabayı Fenerbahçe 3-1 kazandı.