Coco Gauff, Paris Olimpiyatları'nda ABD takımının bayrak taşıyıcısı olacak

semaver

New member
Coco Gauff, 2024 Paris Olimpiyatları'nın açılış töreninde LeBron James'e katıldığında tarihte ABD Takımının bayrak taşıyıcısı olarak görev yapan ilk tenisçi olacak.

20 yaşındaki Gauff dünyanın 2 numarası ve son ABD Açık şampiyonu. Kendisi aynı zamanda Avusturya'nın Innsbruck kentinde düzenlenen 1976 Kış Olimpiyatları'nda görev yapan Cindy Nelson'ı geçerek Olimpiyat tarihindeki en genç Amerikan bayrağı taşıyıcısı olacak.

DAHA DERİNE GİT

Coco Gauff, Iga Swiatek gibi bir sorunu nasıl çözüyor?

Gauff, tek bayanlarda, çiftlerde ve karışık çiftlerde ABD Takımını temsil ediyor ve karma müsabakada çift bayanlarda dünya 1 numaralı Jessica Pegula ve erkeklerde 11 numaralı Taylor Fritz ile birlikte yarışacak.

Başlangıçta Tokyo Oyunları için seçilmişti ancak COVID-19 teşhisi nedeniyle 2021'de yer almak zorunda kaldı.

ABD Takımından Olimpiyatçı/sporcu arkadaşlarıma oy verdikleri ve açılış töreninde bayrağı taşıma gibi bu inanılmaz onuru bana verdikleri için teşekkür etmek istiyorum
❤
. Teşekkür ederim. İnanılmaz onur duydum.
🥹
🇺🇸

– Coco Gauff (@CocoGauff) 24 Temmuz 2024
Tekler şampiyonluğunun favorisi, Olimpiyat tenis müsabakalarının yapıldığı Paris'teki Stade Roland Garros'ta son üç Fransa Açık şampiyonluğunu kazanan dünyanın bir numarası Iga Swiatek'tir. Swiatek'in Gauff'a karşı 11-1'lik bire bir rekoru var; buna bu yılın Haziran ayındaki Fransa Açık yarı finalinde kazandığı son galibiyet de dahil.

Çek Cumhuriyeti'nden ortağı Katerina Siniakova ile bu turnuvada çift bayanlar şampiyonluğunu kazanan Gauff, Siniakova'nın Wimbledon şampiyonu ve 10 kez Grand Slam çiftler şampiyonu Barbora Krejcikova ile karşılaşacağı karşılaşmalarda kendisini yenmeyi umuyor.

Tenis etkinliklerinin kura çekimi Perşembe günü saat 11:00 Paris/17:00 ET'de yapılacak.

Nabız bülteni

Nabız bülteni

Ücretsiz, günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. Kayıt olmak

Ücretsiz, günlük spor güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza gelsin. Kayıt olmak

Satın almak
Pulse bültenini satın alın

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Clive Brunskill/Getty Images)