Cannes, sinemanın en iyisi: İtalya, Sorrentino ile deniyor

Yasmin

New member
PARİS – Paolo Sorrentino ile büyük güzellikSteven Soderbergh ile Şamdanın arkası ve Nicolas Winding Refn ile Sadece tanrılar affeder Cannes 2013’te Altın Palmiye için yarışan dünya sinemasının büyük yazarları arasında yer alırken, filmin yönetmeni Valeria Golino ise Bal, “Belirsiz bir husus” bölümü için seçildi. Onay, 15 ve 26 Mayıs tarihleri arasında Fransız Rivierası’nda gerçekleştirilecek olan ve altmış altıncısı düzenlenen Festival programının resmi sunumundan geldi. Yarışmaya katılan diğer filmler arasında; Llewyn Davis’in İçinde Ethan ve Joel Coen tarafından, Jimmy P. Arnaud Desplechin tarafından, Ben ölürken James Franco tarafından, Gençlik ve Jolie kaydeden François Ozon Nebraska Alexander Payne tarafından Venüs dört dörtlük Roman Polanski’nin fotoğrafı. İtalya da bir şekilde Fransız filminde yönetmen ve başrolde yer alan Valeria Bruni Tedeschi tarafından temsil ediliyor. İtalya’da bir şatoBaşrol oyuncuları arasında Filippo Timi’nin de bulunduğu. Etkinliğin açılış filmi, Muhteşem Gatsby Baz Luhrmann tarafından, Süs Yüzük Sofia Coppola imzalı “Belirsiz Bir Bakış”ı açacak.

“BÜYÜK GÜZELLİK” FRAGMANI

Sorrentino, haberi alır almaz, “Davet ve başından beri çalışmalarımı takip ettiği ilgi için festivale teşekkür ediyorum – binlerce film arasından seçilmek şimdiden büyük bir takdir. Oraya beşinci kez gitmek zaman, tüm ekiple paylaştığım bir sorumluluğu ve onuru takip etti. Benim için bir fanteziyi bir filme dönüştürmeme izin veren tutkulu erkekler ve kadınlar”. Sorrentino’nun kendisi tarafından Umberto Contarello ile birlikte tasarlanan ve yazılan film tamamen Roma’da geçiyor ve çekiliyor. 21 Mayıs’ta sinemalarda olacak ve meslektaşımız Giuseppe D’Avanzo’ya ithaf edilecek.

Basın ofisi tarafından yayınlanan resmi notta belirtildiği gibi film, “yüksek sosyete hanımefendilerinin, sonradan görmelerin, politikacıların, birinci sınıf suçluların, gazetecilerin, aktörlerin, düşmüş soyluların, yüksek piskoposların, sanatçıların ve gerçek entelektüellerin veya varsayılanların hikayesini anlatıyor. eski saraylarda, uçsuz bucaksız villalarda, şehrin en güzel teraslarında kıpırdanan çaresiz bir Babil tarafından yutulmuş, tutarsız ilişkiler örgüsü örmek”. Ana karakter, Toni Servillo’nun canlandırdığı bir yazar ve gazeteci olan Jep Gambardella’dır.

Bal Jasmine Trinca’nın başrolde olduğu della Golino, bunun yerine hayatın sonu teması etrafında dönen bir hikaye. Yapımcılığını Riccardo Scamarcio ve Viola Prestieri’nin (Rai Cinema ile Les Films des Tournelles ve Citè Films ortak yapımı bir Buena Onda yapımı) üstlendiği film, dağıtımını Bim’in üstlendiği İtalyan sinemalarında 1 Mayıs’ta vizyona girecek. Yönetmen, “Mutlu ve memnunum – aynı zamanda harika sanatçılar olan harika arkadaşlar tarafından yapılan diğer İtalyan filmleriyle aynı festivalde olmaktan da gurur duyuyorum” yorumunu yaptı.

Croisette’de bir başka İtalyan aktris, kısa filmlere ödül veren Cinefondation’ın jüri üyesi Nicoletta Braschi de yer alacak. Ve Özel Gösterimler arasında, Çarpan Kalbi Durdur Roberto Minervini tarafından, şimdiden Horizons of Venice 2012’de Düşük Gelgit.