Ons Jabeur ABD Açık’ta ilk tur galibiyeti için mücadele ediyor

semaver

New member
Camila Osorio Ons Salı günkü maçın ardından filede Jabeur’a sarılırken sanki Jabeur’u dik tutuyormuş gibi görünüyordu. Jabeur bitkin ve bitkin düşmüştü; tenis forması terden sırılsıklam olmuştu. Osorio’yu 7-5, 7-6(4) yenmeyi başarmıştı ama o kadar yorgun ve titrekti ki Osorio ona iyi olup olmadığını sordu.

Teklerde beşinci sırada yer alan Tunuslu Jabeur, ABD Açık’taki ilk tur galibiyetinin ardından sahadaki bir röportajda “Ona ‘Pek sayılmaz’ dedim” dedi.

Jabeur geçen yıl bu turnuvanın finaline ulaştı ve dünya çapındaki tenis hayranlarının duygusal favorisi. Ancak taraftarlar Jabeur’un lig maçına dönecek kadar sağlıklı olup olmadığı konusunda endişelenecek. Jabeur geçen hafta burnunun tıkalı olduğunu belirtmişti ancak bu durum Salı günü daha da kötüleşmiş gibi görünüyordu. Maçtan sonra Queens sahasından ayrıldı ve Perşembe günü ikinci turda 18 yaşındaki seri başı olmayan Çek Linda Noskova ile karşılaşmadan önce iyileşmek için bir günü olacak.

Temmuz ayındaki Wimbledon finalinde Marketa Vondrousova’ya yenilmesinden bu yana Jabeur için birkaç hafta sorunsuz geçmedi. Bu moral bozucu mağlubiyetin ardından ara verdi ve Cincinnati dışında Western & Southern Open’da oynadı, burada iki maç kazandı ve ardından Aryna Sabalenka’ya düz setlerde yenildi. Bu maç sırasında Jabeur’un ayak sakatlığı nedeniyle tıbbi müdahaleye ihtiyacı vardı.

Bu hastalık, seribaşı olmayan Kolombiyalı Osorio’ya karşı oyununu etkilemiş gibi görünmüyordu, ancak Jabeur’un oyun sırasındaki hastalığı nedeniyle hâlâ bir turnuva doktorunun yardımına ihtiyacı vardı. İlaç tedavisi görüyordu ve dik kalmayı ve kazanmayı başarsa da bunun bir mücadele olduğu açıktı. Elbiseleri terlemişti ve sonunda üniformasını tamamen değiştirmek zorunda kaldı. Tüm gecikmeler için internette Osorio’dan özür diledi.

Jabeur, “Sakatlanan veya sahada kendini rahat hissetmeyen bir oyuncuya karşı oynamanın zor olduğunu biliyorum” dedi.

Louis Armstrong Stadyumu’nda oynayan Jabeur, seyirci desteğinin oyun boyunca kendisine yardımcı olduğunu söyledi ve altıncı sırada yer alan Amerikalı yıldız Coco Gauff, Pazartesi günü Arthur Ashe Stadyumu’ndaki kalabalığın kendisine Alman Laura Siegemund’a karşı oynadığı zorlu maçta yardımcı olduğunu söyledi. . Siegemund’un servis atmasının ve Gauff’un servislerini karşılayabilmesinin ne kadar zaman aldığına dair uzun süreli bir tartışma, gerilimi artırdı. Gauff yanlısı kalabalık, daha sonra kendisine ağır bir şekilde kötü muamele edildiğini söyleyen Siegemund’a karşı çıktı.

“Bugün insanların bana davranışlarından dolayı çok ama çok hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim” dedi.

Şöyle ekledi: “Benim olduğum oyuncuya hiç saygıları yoktu. Tenise saygıları yok, iyi tenise. Gerçekten çok acı verdiğini söylemeliyim.”

Taraftarlar, Siegemund’un ilk servislerini kaçırması üzerine alkışladılar ki bu, teniste uygun bir davranış sayılmaz ve hatta Gauff bile birkaç kez kalabalığa durmalarını işaret etti. Siegemund’un kazandığı zorlu rallilerde bile kimsenin onları alkışlamadığı zamanlar oldu.

Bunun aksine, Salı günü hem Jabeur hem de Osorio’nun gerginlik olmadan oynadığı Armstrong Stadyumu’nda her şey sevgi ve saygıdan ibaretti. Bittiğinde hayranlar Pazartesi günü 29 yaşına giren Jabeur’a “Doğum Günün Kutlu Olsun” şarkısını söyledi.

Jabeur hayranlarına “Tüm bunlara sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum” dedi. “Benim için bu herhangi bir maçı kazanmaktan daha önemli çünkü kariyerinizin değil, hayatınızın sonuna kadar insanlardan aldığınız sevgiye değer vereceğinizi biliyorum.”