Burhaniye Sürücüler Odası İdaresi Seçildi

accur

New member
Burhaniye Sürücüler ve Arabacılar odası genel konseyi yapıldı. Reha Yurdakul Salonunda gerçekleşen genel heyette oda üyeleri yeni idaresini seçti. Genel heyette Cezmi Kazar ve Cüneyt Bacak olmak üzere iki isim aday oldu. Oylamada Cezmi Kazar 116 oy alırken Cüneyt Bacak 123 oy alarak Sürücüler Odasının yeni lideri oldu.

DEVECİLER GENEL HEYETE HİTAP ETTİ

Oda genel heyetine katılan Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler genel konseyde bir konuşma yaptı. Deveciler konuşmasında, hükümetin sürücü esnafının kullandığı akaryakıta ÖTV ve KDV indirimi yapması gerektiğini söyleyerek, sürücü esnafının yeni aracından bir kereye mahsus ÖTV alınmamasının sağlanması sürücü esnafına bir nebzede olsa ekonomik olarak katkı sağlayacaktır, dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin de minibüsçü ve taksici esnafından almış olduğu komite fiyatını düşürmesi, sürücü esnafına nakti yardım yapması gerektiğini vurgulayarak mevzuyu yine Büyükşehir Meclisinin gündemine taşıyacaklarını söylemiş oldu. Pandemi devrinde Türkiye’de esnaf ve sanatkarımıza sürücü esnafımıza sahip çıkan tek belediyeyiz. 820 esnafımıza 1.000 TL karşılıksız nakit yardım yaptık. Ayrıyeten tüm esnafımıza eldiven, maske ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdik. İlçemizde bulunan Kıyı Birlik ve Börezli Kooperatifine ilişkin 100’ün üstündeki sürücü esnafımıza alışveriş kartı dağıttık. Artık de İlçemizdeki taksicilerimizin tüm duraklarını yeniliyoruz. Proje çalışmalarımızın sonuna geldik, şeffaf ve çağdaş taksi duraklarımızın ihalesini yapacağız. Nisan ayı içerisinde yeni yerlerine taksicilerimiz geçmiş olacaktır, dedi. Burhaniye Belediyesi olarak Meclis üyelerimiz ile bir arada bugüne kadar daima sürücülerimizin yanında olduk, bundan daha sonra da bugün kazanan hangi liste olursa olsun biz yanınızda olmaya devam edeceğiz.Her iki lider adayına ve listelerine muvaffakiyetler diliyorum, dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı