Brezilyalı teknik yönetici Luis Felipe Scolari: ‘Ronaldo’nun nasıl biri olduğunu bilmiyorsunuz’

semaver

New member
2002-2008 yılları içinde Portekiz Ulusal Kadrosu’nu çalıştıran Brezilyalı teknik yönetici Luis Felipe Scolari, Cristiano Ronaldo’nun Portekiz Ulusal Ekibi ile olan serüvenine dair Lizbon basınına açıklamalarda bulundu.

Cristiano Ronaldo’nun ulusal kadroya birinci çağırılışını hatırladığını söyleyen Scolari, “Cristiano Ronaldo deyince 2003 yılında onu ulusal gruba birinci sefer aldığımızda büyük bir özveri ile çaba eden bir ‘çocuk’ hatırlıyorum. Her gün daha yeterli olmak ve gelişmek için uğraşıyordu. Kimseye boyun eğmeyen o çocuğu her vakit hatırlayacağım. İnsan olarak da her taraftan olağanüstü bir insan, saha haricinde onun nasıl biri olduğunu bilmiyorsunuz” dedi.

Ronaldo ve Portekiz’in 2022 Dünya Kupası’ndaki bahtını pahalandıran Scolari, “Ronaldo, mesleğinin sonunda hala Portekiz’e bir baht yaratabilecek pozisyonda. Ona ulusal kadro mesleğinin sonlarında sonsuz muvaffakiyetler diliyorum. Onunla çalışmak benim için bir zevkti fakat Ronaldo’nun haricinde Figo ve Pauleta üzere Cristiano’yu destekleyen mükemmel oyuncular da vardı. Ronaldo’nun gelişimi, ulusal ekipteki hayli yetenekli oyuncular tarafınca da desteklendi” tabirlerini kullandı.