Bobsledder Kaillie Humphries uzun vadeli hedeflerine geri döndü

semaver

New member
Haberler’ın spor bölümü, sorunları tekrar gözden geçir Geçen yıldan bazı zorlayıcı makaleler. Şubat ayında ele aldık Olympian Kaillie Humphries’in Amerika Birleşik Devletleri adına rekabet etmek için Kanada’dan ayrılma kararı. İşte bir güncelleme.

Kaillie Humphries’in seçiminin kesinliği sakinlik getirdi. Neredeyse bir yıl önce, Kanada Bobsleigh Federasyonu’ndan ayrıldıktan sonra Kış Olimpiyatlarında Amerika Birleşik Devletleri adına yarışmak için henüz Amerikan vatandaşlığı almamıştı.

Humphries, ya Pekin Olimpiyatları’nda yarıştığını ve yarış kızağı madalyaları stokladığını ya da uzakta bir yerlerde bir kumsalda meyveli içecekleri yudumladığını düşündü. Her halükarda kaderine boyun eğmişti.

Bunun için iki Olimpiyat altın madalyası kazandığı Kanada federasyonuna karşı zihinsel ve sözlü tacizden şikayetçi olan Humphries, geçen Aralık ayında Pekin Oyunlarından sadece iki ay önce ABD vatandaşı oldu. Daha sonra ilk Olimpiyat monobob yarışmasında altın madalya kazandı ve hem Kanada hem de Amerika Birleşik Devletleri için Olimpiyat altın madalyası kazanan ilk kişi oldu.

Pekin’deki iki kişilik Olimpik yarışmayı yedinci bitiren Humphries, “Bunu yüz kez söyleyeceğim: Maçlara gitmesem bile buna değdi,” dedi. “ABD Takımına katılmanın benim için, kariyerim ve performansım için en iyi karar olduğunu biliyordum. Benim için zihinsel ve fiziksel olarak güvenli bir yerde olmak çok önemliydi.”

2022 Olimpiyatları, beş kez dünya şampiyonu olan Humphries ve eski bir ABD yarış kızağı olan eşi Travis Armbruster için yıllarca süren çileyi sona erdirdi. 2018 Olimpiyatlarından sonra, Kanada’nın kar kızağı koçu Todd Hays’e karşı resmi bir zihinsel ve sözlü taciz şikayetinde bulundu ve ardından Kanada programından ayrıldı. Olimpiyatlar için zamanında Amerikan vatandaşlığı alacağına dair herhangi bir güvence olmadan ABD takımıyla yarışmaya başladı.

Çift, Humphries’in 2022 Olimpiyatları’nda yarışacağı umuduyla avukat tutmak ve sponsorları geri kazanmak için mali hedefler ve bir aile kurmak gibi uzun vadeli hedefleri askıya aldı.

Humphries, Tüm kadınların katıldığı bir etkinlik olan monobob’daki galibiyetiyle ilgili olarak, “Kesinlikle pastanın üzerindeki krema gibiydi, birinin aşağıya bakıp ‘Evet, bu doğru karardı’ demesinin ekstra küçük tatlı ikramıydı,” dedi. tek bir dişi kızağın buzlu bir yolda yarış kızağını ittiği ve sürdüğü yer. “Ama en başından beri her zaman doğru karar gibi geldi.”

37 yaşındaki Humphries, Olimpiyatlardan sonra yaklaşık üç ay izin aldı. Uzun zamandır ilk kez kararını düşünecek zamanı olmuştu. Humphries, “Vatandaşlıkla ilgilenmediğimiz ve stresli olduğumuz bir dönemde olduğumuzu düşünüyoruz” dedi. “‘Bu nedir?’ Bunu üç yıldır yaşamadık.”

Eğitimi tekrar bırakmadan önce yaz boyunca yaklaşık bir ay eğitime devam etti.

Yıllar geçtikçe Humphries, vücudunun istediğini yapmasına izin vermeye alışmıştı. Hamileliğin aynı şekilde işleyeceğini hayal etti: eğer isterse olurdu.

Bunun yerine doktorlar, Humphries Mart ayında kalça ağrısından şikayet ettiğinde bir yumurtalık kisti keşfetti. Bir çıkarma prosedüründen uyandığında, doktorlar ona, rahmin iç yüzeyine benzer hücrelerin dışarıda büyüdüğü zayıflatıcı bir durum olan endometriozis olduğunu söylediler.

Humphries, “Amerika’da, çok uzun olan endometriyozu teşhis etmek beş ila yedi yıl sürüyor.” Dedi. “Çoğu kadın için, ağrılı dönemlerin bunun sadece bir parçası olduğu söyleniyor, ancak giriyorsun ve genellikle bir aile kurmaya çalışırken teşhis ediliyor, kısırlık en büyük yan etkilerden biri.”

Doktorlar, Humphries’e tüp bebek tedavisinin hamile kalması için en iyi şans olduğunu söylediler. Yaz aylarında iki tur tamamladı.

Humphries, “Bu sezon yarışacağım ve ardından gelecek yıl aile planlamasını yerleştirmeye ve zorlamaya çalışacağız,” dedi. “Kesinlikle bir denge. emekli değilim Hâlâ 2026’da başlamak istiyorum, yani bu nasıl bir aile kurup ardından kariyer yoluna devam edebileceğimizle ilgili.”

Humphries’in iddiaları henüz çözülmedi. Kanada Bobsleigh Federasyonu şikayeti araştırması için bağımsız bir firma görevlendirdi. Soruşturma, iddialarını destekleyecek herhangi bir kanıt göstermedi. Ancak Humphries, soruşturmanın yetersiz olduğunu söyleyen bir hakeme bu bulguya itiraz etti. Bir soruşturma daha başlatıldı.

Düzinelerce kar kızağı ve iskelet sporcusu, zehirli bir kültüre sahip olduğunu söyleyerek Kanada’nın kar kızağı ve iskelet yönetim organında Mart ayında liderlik değişikliği çağrısında bulundu. Kurumun başkanı ve icra kurulu başkanı vekili Sarah Storey, geçen ay başka bir dönem aramamaya karar verdi.

Humphries, “Sonuç ne olursa olsun veya olacak olursa olsun, kariyerimi veya hayatımı hiçbir şekilde etkilemeyeceği için çok mutluyum” dedi. “Artık bunun bir parçası olmamayı ve organizasyonun şu anda Kanada için yarışan sporcularına odaklanabilmesi için ayrılmayı teklif ettim, ancak ben partinin sadece yarısıyım.”

Humphries kendini bu ay Utah, Park City’deki yeni evinde buldu. Birinci oldu ve ABD vatandaşı olarak birinci yıl dönümünde monobob Dünya Kupası galibiyetini garantiledi. Hareketli bir yıl için güzel bir sondu ve tıpkı onun başladığı gibi. “Kek üzerindeki krema,” dedi.