NBA seçmelerinde gece yarısından sonra, rüyalar hala gerçek oluyor

semaver

New member
NBA’in komiser yardımcısı Mark Tatum’un Perşembe gecesi göz kamaştırıcı olmasa da önemli bir işi vardı.

Geç vardiyadaydı.

Saat 23:00’ten hemen sonra Tatum, NBA seçmelerinin ikinci turunda seçilen oyuncuların isimlerini açıklamaya başlamak için Barclays Center’a geldi. Bu noktada, kalabalık çoktan incelmişti ve seyirci olarak yalnızca düzinelerce dağınık hayran – ve şık giyimli ama yorgun aile üyeleri – kalmıştı. Bir yerlerde bozkır koşucuları olmuş olabilir.

Komiser Adam Silver ana hesaplaşmayı saat 20:00’de almış, aralarında Victor Wembanyama, Brandon Miller ve Scoot Henderson’ın da bulunduğu en çok övülen ilk tur adaylarının isimlerini seslenmiş ve onlarla el sıkışmıştı.

Ancak Tatum, küçümsenmeye başlayan kendine güvenen oyuncular ve hala bir şans bulmayı uman uzaktan şutlar için oradaydı. Tatum’un aradığı oyunculardan bazıları – UCLA’dan Amari Bailey gibi – aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte tribünlerdeydi ve siyah masa örtüleri ve altın basketbol toplarıyla uzun masalara davet edilen 24 oyuncudan biri olacak kadar iyi tanınmıyorlardı. arenanın zemini. İnsanoğlunun bildiği en lüks kafeteryaya benziyordu.

Tatum’un genel klasmanda 31. sırada Charlotte Hornets için açıkladığı ilk seçim, gelip elini sıkan Nijeryalı pivot James Nnaji oldu. Brooklyn’den 34 yaşındaki Art Nevins, onu görmek için hala oradaydı.

New Orleans Pelicans taraftarı Nevins, 33 yaşındaki arkadaşı John Traub ile birlikte geldi. Nevins tribünlere oturdu ve Pelicans’ın Portland Trail Blazers’ın 3 numaradan seçtiği Henderson’ı takas edip edemeyeceğini görmek için ikinci tura kadar kalmak istediğini söyledi.

Nevins, “Uyanığım,” dedi. “Ben hazırım.”

Biletlerini belirli bir kredi kartıyla aldığı için iki bedava içki kuponu almış olması ona yardımcı oldu.

UCLA’da bir sezon geçiren oyun kurucu Bailey, Charlotte tarafından genel klasmanda 41. sırada yer aldı. Tribünleri boncuklu gibi görünen zarif beyaz bir takım elbise ile terk etti.

Tatum, bir sözcü aracılığıyla her yıl ikinci tur seçimleri açıklamayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

“İkinci turda, Barclays Center’daki fanatik basketbol taraftarları en fazla gürültüyü çıkarıyor” dedi.

Ve yaptılar: tek bir kişinin tezahüratları bile boşalan arenadan duyulabiliyordu.

Nevins’in birkaç sıra arkasında, Atlantic City, New Jersey’den Wembanyama’nın ilk seçilmesini izlemek için seyahat eden 22 yaşındaki San Antonio Spurs hayranı Christian Cabrera oturuyordu. Gitmeye hazır değildi.

Cabrera, “Böyle bir gecede yorgun olamazsın,” dedi. O ekledi: “Ben gerçek bir hayranıyım, biliyor musun? Buradaki yolculuk için paramın karşılığını alıyorum. Wemby’yi yakından görmeliyim. ESPN’de olmalıydım, bu yüzden harikaydı.”

Tarihe bağlı kalarak tarihi görme şansı her zaman vardır.

2014’te Denver Nuggets onu ikinci turda seçtiğinde Nikola Jokic Sırbistan’da uyuyordu ve Tatum adını açıkladığında bir Taco Bell reklamı yayınlandı. Görünüşe göre sadece binadaki insanlar çağrıyı duymuştu – geleceğin şampiyonu ve iki kez En Değerli Oyuncu Ödülü sahibi NBA kariyerinin başlangıcı.

11 yaşındaki oğlu Grant ile draft yapan Depelsha McGruder, Tatum ile Harvard Business School’a gittiğini söyledi. Gece vardiyasına olan sevgisinin gerçek olduğunu söyledi.

Ford Vakfı yöneticisi McGruder, “Hala NBA taslağı,” dedi. “Farketmez. Demek istediğim, burada hala insanlar var. Bu, basketboldaki en büyük gecelerden biri. Çember hayalleri gerçek oluyor.”

Bir oyuncu, adı söylendikten sonra Tatum’un kollarında ağladı.

Tatum, hala ayakta olan ve izleyenler için bir başka muzaffer televizyon anı yaşadı.

19 yaşındaki Fransız guard Rayan Rupert, Portland Trail Blazers tarafından 43. sıradan seçildi. Rupert, hala zemin kattaki masalarda oturan 24 davetli oyuncunun sonuncusuydu. Tatum adını anons ettiğinde, Rupert kalabalığın geri kalanından büyük bir alkış aldı ve ailesi ve arkadaşlarına gözleri yaşlı bir şekilde sarıldı.

Jokic, Draymond Green, Dennis Rodman ve Manu Ginobili gibi oyuncular istisna olsa da, ikinci tur seçimlerinin çoğu All-Star kariyerlerine sahip olmayacak. Ancak perşembe gecesine kadar olan tüm kucaklamalara, tezahüratlara ve gözyaşlarına bakılırsa, zaman ne olursa olsun içeri çekilmek hala önemlidir.

Draftın 58. ve son seçimi, gece yarısından sonra Milwaukee Bucks’a gitti.

Kentucky Üniversitesi’nden bir forvet olan Chris Livingston’ı seçtiler. Tribünlerdeydi ve sahneye doğru ilerliyordu.

Tatum geceyi el sıkışarak sonlandırdı.