Barcelona Kulüp Lideri Laporta, Galatasaray maçının güç olacağını söylemiş oldu

semaver

New member
Barcelona Kulüp Lideri Joan Laporta, UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidinde eşleştikleri Galatasaray ile deplasmanda güç bir maç oynayacakları söylemiş oldu.

Laporta, kulübün resmi televizyonu Barça TV’ye verdiği demeçte, “UEFA Avrupa Ligi beni heyecanlandırıyor zira bu kupa bizde yok.” dedi.

Katalan kulübünün lideri, “Avrupa Ligi’nde nitekim güçlü gruplar var. Galatasaray deplasmanı kolay olmayacak. Her şeye karşın her hafta daha uyguna gittiğimizden bu kupayı kazanma olasılığımız olduğunu düşünüyorum.” formunda konuştu.

Bir maç eksikle, önder Real Madrid’in 15 puan gerisinde olmalarına karşın İspanyol ligi şampiyonluğu mümkünlüğünü da dışarıda bırakmadıklarını söyleyen Laporta, “La Liga’yı kazanmak için hala umudum var.” diye ekledi.

Laporta ayrıyeten Paris Saint Germain’e giden Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayırılmasıyla ilgili “Herkes için epeyce üzücü bir karardı. Asla bu biçimde bir karar almayı istemezdim.” değerlendirmesinde bulundu.

Barcelona Kulüp Lideri, Hollandalı teknik yönetici Ronaldo Koeman’ın vazifesine daha evvel son verip Xavi Hernandez’i daha erken gruba getirmediği için pişman olduğunu da lisana getirerek, “Teknik yönetici olarak Xavi’ye sahip olduğumuz için fazlaca mutluyum. Teknik yönetici olarak uzun yıllar burada kalacağına ve bize büyük muvaffakiyetler getireceğine eminim.” sözlerini kullandı.

AVRUPA HARİKA LİGİ PROJESİ

“Hayata geçirilebilir ve yasal” olarak nitelendirdiği Avrupa Muhteşem Ligi projesi hakkında da konuşan Laporta, şunları söylemiş oldu:

“UEFA’da açılan dava hala sonuçlanmadı. Üstün Lig’in uygulanabilir ve yasal olduğunun anlaşılması için tüm yasal süreçler yürütülmekte. Barça, yabancı bir devletin yatırım şirketleri tarafınca finansa edilen kulüplere karşı çaba veriyor. Bizim için kurallar fazlaca katı ve devlet kulüpleri bu kurallara uymuyor. Örneğin, ekonomik fair play Avrupa’da her yerde birebir uygulanmıyor. La Liga’da bu hayli katı ve başkalarıyla rekabet edemeyiz. Bu yüzden, her insanın uymakla hükümlü olduğu kimi denetim kurallarını içeren Üstün Lig’deyiz. Her şeydilk evvel UEFA’nın zihniyetini değiştirmek gerekiyor.”