Açık sözlü kolej basketbol analisti Billy Packer 82 yaşında öldü

semaver

New member
2000 yılında, Duke’s Cameron Kapalı Stadı’nda basın kimliklerini kontrol eden iki kız öğrenciye tersledi ve haberlere göre, “Ne zamandan beri erkeklerin basketbol maçına kimin geleceğini kadınların kontrol etmesine izin veriyoruz?” Daha sonra özür diledi.

Anthony William Paczkowski, 25 Şubat 1940’ta Pennsylvania sınırına yakın Wellsville, NY’de doğdu ve Anthony adlı babasının Lehigh Üniversitesi erkek basketbol takımının koçu olarak işe alındığı Pennsylvania, Bethlehem’e taşındı. Yaşlı Bay Packer, kısa süre sonra soyadını değiştirdi. Billy’nin annesi Lois (Cruikshank) Packer ev hanımıydı.

Billy, Winston-Salem, NC’deki Wake Forest Üniversitesi’nde gardiyan oynadı ve takımı iki Atlantic Coast Konferansı şampiyonluğuna ve Demon Deacons’ın Ohio State’e kaybettiği 1962 Final Four’a götürdü. Kariyerinde 1.316 puan topladı ve üç yılının her birini ikinci sırada tamamladı.

1962’de ekonomi alanında lisans derecesi ile mezun oldu ve 1966’da Wake Forest’a koç yardımcısı olarak döndü. 1970 yılına kadar bu işi sürdürdü ve aynı zamanda mobilya mağazasında da çalıştı. 1970’lerin başında, Bay Packer bir Winston-Salem radyo istasyonunun satış müdürüyken, bir arkadaşı ondan bir sendikacı tarafından televizyonda yayınlanan bir ACC oyununun spikerliğini yapmasını istedi.

1974’te The Chapel Hill News’e “Gergin değildim” dedi. “İçeri girip insanlara ne gördüğümü anlatayım dedim ve hepsi bu. Ve baştan sona benim yaklaşımım buydu.

Sendikasyon şovlarının müdavimi oldu ve 1974’te NBC tarafından işe alındı ve onu sonraki 34 yıl boyunca kolej basketbolunun merkezine yerleştirdi. John Wooden’ın 1975’te UCLA koçu olarak son maçında oradaydı; Magic Johnson’ın Michigan State takımının, 1979’da Larry Bird’ün Indiana State takımına karşı şampiyonluk maçı zaferi; North Carolina State’in Houston’ı son saniyede yenerek 1983 şampiyonluğunu kazanması; ve Duke, Indiana, Louisville, Kansas ve Nevada Üniversitesi, Las Vegas’ın başarıları.

1981’de Bay Packer’ı işe alan eski CBS Sports yöneticisi Kevin O’Malley bir e-postada “Oyunu biliyordu – soğuk,” diye yazdı. “Billy, hızlı tempolu bir oyunda çok önemli bir şeyi yapma konusunda en iyi basketbol analistiydi – ‘onu gör ve söyle’. Hiçbir kelimeyi boşa harcamadı ve yerde gördüğü şeye anında tepki verdi – şovda gerçekten paha biçilmez bir özellik.