Abdurrahim Albayrak: “Fatih Terim’in gönderilmesine pürüz oldum”

semaver

New member
Galatasaray’da en son Mustafa Cengiz periyodunda ikinci başkanlık misyonunu yürüten Abdurrahim Albayrak, Beyaz TV’ye açıklamalarda bulundu.

“Dışarıda olduğum sürece televizyon programlarına çıkmadım Galatasaray’a ziyan veririm diye. Deplasmanlardaki maçlara da gitmedim yanlış anlaşılır diye.” kelamlarını kullanan Albayrak, “Geçen sene bir gol averajla şampiyonluğu kaybettiğimiz Galatasaray’ı arıyorum doğal. Biz bütün Galatasaraylılar, birinci 3 sıradaki bir grubu takip etmeye alışkınız. Son vakit içinderda alttaki grupları takip etmeye başladı. Galatasaray için üzücü bir durum bu.” kelamlarını kullandı.

“MUSTAFA CENGİZ DE GÖNDERMEK İSTEDİ”

Fatih Terim için de açıklama yapan Abdurrahim Albayrak, “Fatih Hoca, ömrünü Galatasaray’a adamış bir insan. Hocayı gönderebilirsiniz. Çok defa Mustafa Cengiz liderim da göndermek istedi ancak ben engelledim. Bu deneyimdir. Liderin yanında deneyimli kimse yok. Burak Elmas’ın gönderiş biçimi de yanlıştı. Galatasaray, Fatih Terim’in kendi yurdu, meskeni. Her vakit gelebilir.” diye konuştu.

“ÇOK BORCUM VAR”

“Yeni bir oluşumda olur musunuz?” sorusu yöneltilen Albayrak, “Benim daha Galatasaray’a epeyce borcum var” halinde karşılık verdi.

Grubun genç futbolcusu Kerem Aktürkoğlu’nu kendisinin transfer ettiği hatırlatılan Abdurrahim Albayrak, “Kerem, takip ettiğimiz bir kardeşimizdi. Kendisi Rizelidir. Bütün futbolcularla olduğu üzere onunla da gurur duyuyorum. İnşallah Avrupa’ya masraf. Allah yolunu açık etsin. Onunla ve anne babasıyla her hafta konuşuyorum. Nasihat veriyorum. Çok terbiyeli. Kerem’in yolu açık olsun. Şayet bir katkım olmuşsa ona ne memnun bana. Onu, Galatasaray’a götürdüğüm için ne kadar memnun olduğumu anlatamam.” dedi.